Comerto / O nás / Co se u nás děje

Co se u nás děje

Aby weby našich klientů hladce běžely…
04.04.2024
Martin Sikora
Neustále se snažíme našim klientům zajišťovat kvalitní služby, nejen co se týče obsahové stránky webových prezentací, ale i jejich technického pozadí a proto jsme přesunuli naše technologie na Amazon Web Services (AWS).
Jak se aktuálně autem dostanete do Comerta i přes dopravní omezení
29.03.2022
Martin Sikora
Aktualizace 7.7. 2022: Palackého třída je již plně průjezdná, při cestě k nám tedy nezaznamenáte níže popsaná omezení.

Rekonstrukce tramvajové trati v ulici Palackého třída v úseku okolo Comerta výrazně omezuje zdejší provoz. K nám do areálu se autem i tak dopravíte, jen musíte využít cestu kolem Semilassa.
Informace k nedostupnosti serverů dne 6.9.2021
06.09.2021
Martin Sikora
Dne 6. 9. 2021 odpoledne byly nedostupné některé naše servery, na kterých jsou umístěny i weby některých našich klientů. Nedostupnost byla způsobena rozsáhlým výpadkem elektřiny v server housingu (3 strana), kde jsou servery umístěny. Veškeré úkony k co nejrychlejšímu obnovení provozu byly z naší strany prováděny po celou dobu tak, aby nedostupnost byla co nejkratší. Za možné problémy spojené s výpadkem se omlouváme.
Exkurze do Filmových ateliérů ve Zlíně
27.11.2019
Martin Mekyska
Jednoho krásného podzimního dne jsme se vydali do Zlína načerpat novou inspiraci a energii na další aktivity pro naše klienty.
Podpořili jsme dobrou věc - Zachránili jsme web gospelovému spolku Duše zpívej
02.08.2019
Martin Mekyska
Rozpadá se vám web nebo jej nelze jednoduše upravovat tak, aniž by tato akce zkonzumovala značné množství času? Oslovte nás, rádi pomůžeme. Podobně to udělal zlínský gospelový spolek Duše zpívej.
Novinky z MergadoFestu 2018
21.09.2018
Martin Čech
Snažíme se neustále sledovat novinky z oboru, proto jsme se vydali na další konferenci. Tentokráte se jednalo o MergadoFest, který se konal 20. 9. v Brně, v klubu Mersey. Pokud jste neměli možnost účastnit se osobně, nevadí. Stěžejní informace si můžete přečíst v tomto článku.
Inspirativní přednáška Technické SEO s Filipem Podstavcem
07.06.2018
Martin Mekyska
V brněnském Impact Hub proběhla přednáška o technickém SEO od Filipa Podstavce a tak jsem na chvíli dal SEO stroje na autopilota a zašel se podívat.
Navštívili jsme přehlídku trendů v optimalizaci pro vyhledávače aneb SEO jako Brno
20.02.2018
Martin Mekyska
Říká vám něco Rich Snippets, AMP nebo RankBrain? Nám ano! Ale i přesto jsme si šli oprášit a rozšířit naše vědomosti na přednášku SEO jako Brno.
PPC workshop je za námi, reklamy budou nyní ještě efektivnější a kreativa chytlavější
05.02.2018
Martin Mekyska
V Comertu proběhl dlouho plánovaný PPC workshop, na kterém jsme si navzájem předali veškeré nové poznatky a best practice ze správy reklamních systémů.
6 let Comerta: Exkurze po brněnských brownfieldech a čuchání výfukových zplodin
25.04.2017
Jan Punčochář
Je to šest let, co se pár nadšenců sešlo, aby založili Comerto. Rozhodli jsme se, že nejlepším způsobem, jak takové výročí oslavit, je procházka zapadlými uličkami a opuštěnými lokalitami Králova Pole, závodění na motokárách a jako obvykle i spousta jídla a pití.
Jaký byl SEO restart 2016?
08.07.2016
Martin Čech
Byli jsme u toho, když se restartovalo SEO. V červnu jsme navštívili pražskou konferenci SEO Restart 2016, abychom načerpali nové odborné poznatky a tipy v oblasti optimalizace pro vyhledávače. Pokud jste se na výše zmíněnou konferenci nedostali, pak nevěšte hlavu, máme pro vás krátké shrnutí a především nemálo odkazů na důležité zdroje, které vám pomohou získat více informací o tématech, která se na této zajímavé konferenci probírala. Takže s chutí do jídla, nahusto uvařená SEO polévka se podává.
Co přinesla Nekonference Vyhledávače zboží 2016?
23.05.2016
Martin Čech
Nebyli jste na Nekonferenci 2016 konané 19. 5. v Brně? Nevadí. Comerto na konferenci nechybělo a ty nejdůležitější informace jsme pro vás sepsali v tomto článku. Pokud se zajímáte o vyhledávače zboží nebo reklamní proklikové systémy, pak určitě doporučujeme příští ročník Nekonference navštívit osobně.
Bylo nám 5
05.05.2016
Martin Čech
Nejedná se o volné pokračování humoristického románu Karla Poláčka, ale konstatování faktu, že Comerto sfouklo 5 svíček na svém narozeninovém dortu a už se chystá na pokoření dalších rekordů. S očekáváním něčeho nového a s nekončícím nadšením aplikujeme další nové postupy, abychom našim klientům mohli i v příštích 5 letech nabídnout efektivní online marketing.
Trénujeme na olympiádu (formu máme, fanoušky zatím ne)
24.03.2016
Martin Čech
Aby někdo nezačal tvrdit, že tloustneme a pracujeme do zbláznění, tak jsme jako pořádná moderní firma začali rozvíjet sportovní aktivity. Přestože si teprve zvykáme na jiný, než sedavý způsob života, jsme už docela dobří v badmintonu. Vrchol finálového zápasu Comerto Badminton Cupu můžete zpětně zhlédnout díky videu níže.
Školili jsme online marketing v Regionální hospodářské komoře Brno
11.03.2016
Martin Mekyska
V úterý 23. února 2016 jsme velmi podrobně školili základy online marketingu v Regionální hospodářské komoře Brno. Naše odborná přednáška se nesla v duchu základních principů online marketingu, které pro někoho mohly být osvěžením paměti, pro jiné zase zcela novou inspirací.
Kvílení pneumatik odstartovalo vánoční večírek 2015
21.12.2015
Martin Sikora
Poslední vánoční večírek Comerta byl plný pískání pneumatik, výfukových zplodin a hromady dobrého jídla.
Odborná přednáška pro OHK Brno-venkov
27.11.2015
Martin Čech
Ve středu 25. listopadu 2015 jsme díky partnerské spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Brno-venkov realizovali odbornou přednášku „Využijte internet pro lepší prezentaci Vaší firmy“.
Upgrade serverů
23.11.2015
Martin Sikora
V listopadu bude probíhat upgrade serverů poskytujících hostingové služby pro naše klienty. Pro klienty tento proces neznamená žádnou potřebu změny nastavení či jakékoliv akce.
Comertovská stopa na veletrhu Marketing Mix 2015 (Brno, Praha)
15.10.2015
Martin Čech
Dne 15. 9. v Praze a o týden později v Brně prezentoval své znalosti v rámci odborného bloku náš specialista na sociální sítě Čestmír Stejný. Přednáška proběhla v rámci veletrhu Marketing Mix 2015.
Podzimní výšlap s minigolfem
07.10.2015
Martin Čech
Práci zdar, výletu taktéž. Nečekanou firemní přespolní túru nám vedení firmy naordinovalo na 16. 9. odpoledne za účelem odreagování od pracovních starostí.
Byli jsme na Google Performance & Branding Summitu 2015
03.06.2015
Jan Punčochář
S kolegou Martinem Čechem jsme se zúčastnili konference Performance & Branding Summit 2015. Tuto akci každoročně pořádá Google Česká republika a je zaměřená na online reklamu.
Čtvrtý dort nakrojen, pátý rok otevřen!
30.04.2015
Martin Čech
Přátelé, je to tak, otvíráme nejen šampáňo, ale i pátý rok své firemní existence. Tuto radostnou událost jsme opět oslavili již tradičním dortem, tentokráte ozdobeným naší týmovou fotografií.
Nový web vybojován 15. 02. v 15:02 h
15.02.2015
Martin Sikora
Dnes jsme konečně u cíle – je 15. 02. 2015 a my v 15:02 h spouštíme nový web Comerta.
Vánoční večírek 2014 aneb MODŘÍ už vědí
22.12.2014
Martin Čech
Rok se s rokem sešel. Je tu opět vánoční čas a s ním pořádné firemní veselí v závěru pracovního roku. I my jsme nezůstali nic dlužni tradici a vydali se za novým zážitkem. Tím byla letos Laser Game.
Šipkový turnaj Comerto
12.09.2014
Jan Punčochář
Dva z našich kolegů přivítali na svět své potomky, a tak jsme se rozhodli uspořádat malou oslavu. A protože nedávno byly firemní odpočinkové prostory obohaceny o elektronický šipkový terč, přímo se nabízelo tyto velké novinky skloubit dohromady.
Červen ve znamení narozeninového food-festivalu
19.06.2014
Martin Čech
Člověk ani netuší, kolik Comerťáků je narozených v měsíci červnu, dokud nezažije oslavu narozenin každý třetí den.
3. narozeniny Comerta
14.04.2014
Martin Čech
S online marketingem pomáháme klientům už třetím rokem, přičemž nezastavitelně frčíme do roku dalšího. Oficiální narozeninovou oslavu jsme odstartovali minulý pátek (4. 4. 2014) rozkrojením v pořadí již třetího comerťáckého dortu.
Předvánoční comerťácký motovečírek
20.12.2013
Martin Čech
Mrkněte, jak jsme do vánočního času vjeli plnou rychlostí. Nejedná se o natáčení dalšího pokračování úspěšného filmu Rivalové, ale o předvánoční večírek naší firmy. Celé motokárové klání, spojené se slavnostní večeří, proběhlo v brněnské Kart Aréně.
Comerto získalo Google Partner certifikaci!
05.12.2013
Martin Čech
V prosinci jsme od Googlu dostali jeden předčasný vánoční dárek, o který jsme ale usilovali už delší dobu. Google nás opravdu velmi potěšil a zařadil společnost Comerto mezi českou elitu online agentur, které se mohou pochlubit certifikací Google Partners. V současnosti patříme k prvním 5 agenturám v Brně, které mají tuto unikátní profesní certifikaci.
5 důležitých rad, jak sníst 150 koblih za půl dne
30.09.2013
Martin Čech
Koblihový masakr v Comertu byl rozpoután! Je to pravda, dnes jsme skutečně obětovali více jak sto koblih pro účely snídaně.
Armáda hrnků a sklenic povolána do boje
28.08.2013
Martin Čech
Ano, čtete správně. Další novinkou, jež přichází bezprostředně po dokončení naší nové kanceláře, a souvisí s dalším budováním naší firemní identity, jsou nové sklenice a hrnečky s logem Comerta, které jsme si nechali vyrobit pro radost nás i našich hostů.
Od autodráhy až k nové kanceláři
20.08.2013
Martin Čech
Technické oddělení v srpnu obdrželo do užívání tolik očekávanou novou kancelář o velikosti 40 m2. Především pak proto, že technický tým se stále rozrůstá a navíc pořádná moderní kancelář je potřeba pro dobrou pracovní náladu a pohodlí.
Letní grilovačka na parníku
25.07.2013
Martin Čech
Když soustředěně pracujeme na projektech, tak to často vypadá, že se z některých z nás doslova kouří. Tentokrát jsme však stav věcí budoucích trošku pozměnili – kouřilo se z paluby parníku. Nebojte, žádnou loď jsme nezapálili, přestože to tak z dálky vypadalo.
Letecký den v Comertu
18.07.2013
Martin Čech
Tak to u nás vypadá, když si potřebujeme odpočinout od přemýšlení a práce. Líbí se vám tahle hračka? Nám ano :)
PS: Zaletět s tím zpátky do hangáru bylo opravdu těžké, párkrát to vypadalo na pořádný pád. Mrkněte na video.
Obnovili jsme osobní certifikaci Google AdWords!
15.07.2013
Martin Čech
Comertu se opět podařilo zvýšit svou firemní odbornost v oblasti PPC díky osobní certifikaci Mgr. Martina Čecha a Mgr. Jana Punčocháře, kteří dne 11. 7. 2013 úspěšně absolvovali zkoušku „Pokročilý test Inzerce ve vyhledávací síti“.
Tak co, už nás vidíte?
26.06.2013
Martin Čech
Od dubna nám to plápolá nad Brnem! Nové firemní vlajky vyvěšené před budovou firmy byly předzvěstí dalších změn, v nichž jsme pokračovali v tomto měsíci. Po firemních vlajkách jsme si nainstalovali na budovu také čelní propagační plachtu s logem a názvem firmy.
Comerto na VUT Majálesu 2013
06.05.2013
Martin Čech
Slovo dalo slovo a stalo se, co se stát mělo. 3. května jsme téměř v kompletní firemní sestavě vyrazili za hudbou, zážitky a dobrým pitím na 3. ročník VUT Majálesu, který se konal v prostorách brněnského Velodromu. Páteční večer jsme si užili do sytosti! Naše taneční řádění odnesl pouze jeden deštník, přičemž Zdeňka opouštěla akci v cool zablácených teniskách. Protancovali jsme se přes Tleskače, No Name až k Polemicu. Vše zdokumentováno - prostudujte fotky :).
Do třetího roku jsme vystartovali ze závodních boxů!
12.04.2013
Martin Čech
Je za námi oslava druhých narozenin naší firmy, která proběhla 5. dubna. Narozeniny jsme zahájili půlením dortu a společným přípitkem, na který jsme navázali automobilovými závody se šampaňským jako odměnou pro vítěze.
Vítáme naše nové Comerťátko
05.03.2013
Martin Čech
Rádi bychom do světa vytroubili příjemnou novinu a zároveň jedním dechem pogratulovali naší kolegyni Gabíně, která bez komplikací porodila své třetí mimčo.
Exkurze do nové zasedací místnosti!
30.01.2013
Luboš Kovář
Zveme Vás do naší nové zasedačky…
Říjnové minigolfování s Comertem
12.10.2012
Martin Čech
Fotografická reportáž z naší další firemní akce je tu. Jelikož jsme v září měli docela dost práce a zdá se, že jsme ji zvládli bez větších psychických obětí, rozhodlo se naše hodné vedení pozvat nás na firemní turnaj v minigolfu.
Drakiáda
20.09.2012
Martin Čech
Pár odvážných kolegů se vydalo 18. září na podzimní pouštění draka v blízkosti Medláneckých kopců. Přinášíme čerstvé fotografie z této firemní akce, na které nám to moc nelítalo, ale zábava byla veliká. Tímto zdravíme Zdeňku, která málem přišla při pouštění draka o život :), ale zachránila se a tudíž se toto znovuzrození následně oslavilo v restauraci U křivé vrtule.
Ta pizza z rádia patří Comertu!
23.04.2012
Martin Čech
Comerto vyhrává nejen první pozice pro své klienty ve vyhledávačích! Dokážeme totiž přilepšit i sami sobě. Naposledy se nám to povedlo v pondělí 23. dubna 2012, kdy jsme díky výhře našeho kolegy Marka Kopřivy, získali 5 skvělých pizz od Hitrádia Magic.
Comerto se batolí do dalšího roku, jaké byly první narozeniny?
01.04.2012
Martin Čech
Oslavy prvního firemního roku jsme začali tak, jak se na malou a mladou firmu sluší. Slavení odstartovala společná večeře všech současných i bývalých kolegů. Řada z nás se nechala zlákat hovězími specialitkami, ostatní nezůstali pozadu a rozhodli se uspořádat soukromé steakové hody! Společně jsme se pak doslova pokusili vyjíst v Restauraci na Vyhlídce kde se oslava konala. Následovalo „odpočinkové odfrknutí“, které se změnilo v přiměřeně hlasitou zábavu u dobrého pití. Poté nastoupila kafíčka, k nimž jsme si chtěli objednat něco sladkého. ZDE ALE DOŠLO KE ZVRATU......