Odborné články

Comerto / Poradenství & školení / Odborné články
Co nového v biddingovém světě aneb PROBIDDING 2019
20.05.2019
Martin Čech
Jestliže vás zajímá téma srovnávačů zboží a problematika biddování, pak jste stejně jako my nemohli chybět na konferenci PROBIDDING 2019.
Pop-up okna - Jak je správně používat a čeho se vyvarovat
17.04.2019
Martin Mekyska
Je pop-up okno již přežitým webovým prvkem nebo stále ještě dobře funguje a plní cíle?
Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný 3D wow efekt, který v newsfeedu rozhodně zaujme.
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností (ovšem s jinou periodou) GA mění vlastní logo. Za 6 let jsme napočítali 6 změn - prohlédněte si je.
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence), update 2019 funkční postup
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché! Provedena aktualizace (2019) a doplněn nový funkční postup.
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.
Nové (a lepší) prostředí pro nastavení nové kampaně v nástroji Mailchimp
06.12.2017
Martin Mekyska
Pamatujete na pětikrokové nastavení rozesílání newsletterů v Mailchimpu? Nyní je vše potřebné na jedné stránce a šetří to čas.
Recenze Google jedním kliknutím: Usnadněte zákazníkům možnost zpětné vazby
28.11.2017
Martin Mekyska
Jistě jste už někdy uvažovali nad tím, jak požádat zákazníky, aby ohodnotili vaše služby. Jenže jak to udělat tak, aby pochopili, co se po nich chce a co proto vlastně musí udělat?
Orbis Tweetus - Copywriterova učebnice
20.11.2017
Jakub Šmíd
Obsahuje moudra více než všechny učebnice. Přečtěte si krátkou recenzi na knihu, kterou by měl mít každý. Každý, kdo alespoň někdy psal. Status na Facebook, tweet nebo reklamní text pro klienta.
Jak nasdílet klientskou zónu Seznamu (umožní přepínání i v účtech Zboží.cz)
04.10.2017
Martin Mekyska
Nasdílet klientskou zónu Seznamu je nyní jednoduché stejně tak, jako požádat o přístup. Po propojení se budete moci přepínat mezi účty klientských zón a také účty Zboží.cz.
Tvořit obsah webu? To se lehko řekne
11.09.2017
Jan Punčochář
Že je dostatek kvalitního obsahu základním kamenem úspěšného webu i e-shopu, nejspíš každý tuší. Známým faktem je, že kvalitní a relevantní texty, obrázky nebo videa přinášejí vaší webové prezentaci hned několik výhod:
Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické informace a prohlédněte si pár příkladů.
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů i laiků než kdy dřív, stojí za to si připomenout některé z typických nástrah naší mateřštiny. Nevyplácí se je podceňovat.
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se bude hodnotit a jak se na tuto změnu připravit nejlépe?
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.
Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?
04.07.2016
Martin Mekyska
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání co nejvíce pozornosti uživatelů.
Pozor na katalogový spam, nemá nic společného se SEO!
21.04.2016
Martin Čech
Rádi bychom vás tímto článkem upozornili na počínání webových katalogů, jejichž argumentačně zavádějící nabídky v poslední době stále častěji řešíme u řady našich klientů. Je naším cílem ochránit vás od neúčelné investice do zápisů v těchto katalozích, neboť vám zpravidla slibují efekt, který mohou jen stěží zajistit.
Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání
29.09.2015
Martin Mekyska
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze v Google AdWords nejen měřit konverze po kliknutí na reklamní URL, ale je nyní taktéž možné zaznamenat počet volání díky běžící reklamní kampani.
Multiobrázková (multiproduktová) reklama na Facebooku - videonávod
10.07.2015
Jakub Šmíd
Zajímá vás jak na multiproduktovou reklamu na Facebooku? V tomto článku naleznete video (stopáž 2 minuty) s návodem, jak multiproduktovou reklamu vytvořit. Obsahem článku je také 1 konkrétní tip, jak můžete využít tento formát reklamy netradičním způsobem.
Odlaďte si Shoptet šablonu
11.06.2015
Martin Mekyska
Internet Explorer 8 je (naštěstí) na ústupu, ale stále jsou zde uživatelé, kteří jej používají. Pokud máte ecommerce řešení od Shoptetu, stáhněte si CSS IE 8 fix pro šablonu Pop.