Odborné články

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů i laiků než kdy dřív, stojí za to si připomenout některé z typických nástrah naší mateřštiny. Nevyplácí se je podceňovat.
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se bude hodnotit a jak se na tuto změnu připravit nejlépe?
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Hamala
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.
Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?
04.07.2016
Martin Mekyska
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání co nejvíce pozornosti uživatelů.
Pozor na katalogový spam, nemá nic společného se SEO!
21.04.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Rádi bychom vás tímto článkem upozornili na počínání webových katalogů, jejichž argumentačně zavádějící nabídky v poslední době stále častěji řešíme u řady našich klientů. Je naším cílem ochránit vás od neúčelné investice do zápisů v těchto katalozích, neboť vám zpravidla slibují efekt, který mohou jen stěží zajistit.
Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání
29.09.2015
Martin Mekyska
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze v Google AdWords nejen měřit konverze po kliknutí na reklamní URL, ale je nyní taktéž možné zaznamenat počet volání díky běžící reklamní kampani.
Multiobrázková (multiproduktová) reklama na Facebooku - videonávod
10.07.2015
Bc. Jakub Hamala
Zajímá vás jak na multiproduktovou reklamu na Facebooku? V tomto článku naleznete video (stopáž 2 minuty) s návodem, jak multiproduktovou reklamu vytvořit. Obsahem článku je také 1 konkrétní tip, jak můžete využít tento formát reklamy netradičním způsobem.
Odlaďte si Shoptet šablonu
11.06.2015
Martin Mekyska
Internet Explorer 8 je (naštěstí) na ústupu, ale stále jsou zde uživatelé, kteří jej používají. Pokud máte ecommerce řešení od Shoptetu, stáhněte si CSS IE 8 fix pro šablonu Pop.
Google AdWords (konečně) zavedl podporu vlastních HTML5 bannerů
15.08.2014
Bc. Jakub Hamala
Dlouho očekávaná novinka PPC systému AdWords od Googlu dorazila do ČR! Nyní můžete pro své PPC kampaně používat vlastní HTML5 bannery. V čem jsou HTML5 bannery lepší a jak je nahrát do systému AdWords se dočtete v pokračování článku.
Jak na responzivní mřížku a automatickou změnu velikosti se zachováním proporcí
04.07.2014
Martin Mekyska
Potřebujete na Vaše stránky umístit mřížku, která bude fungovat i při změně velikosti okna prohlížeče, nebo při prohlížení stránek na jiném zařízení? Potřebujete zachovat proporce stran u jednotlivých prvků této mřížky, aniž by se jednalo o obrázky, u kterých, jak dozajista všichni víte, se druhý rozměr dopočítá vždy zcela automaticky a tím je to tedy v případě obrázků značně jednodušší?
Jak fungují nástroje na získávání „lajků“ na Facebooku
29.05.2014
Bc. Jakub Hamala
Článků o tom, proč nekupovat fanoušky na Facebooku (Ten, od koho si je koupíte, je totiž velmi pravděpodobně získá způsobem uvedeným v článku.), vyšlo dostatek. Tak jen pro připomenutí: Facebook kvůli množství obsahu, který na něj jeho uživatelé a stránky přidávají, snižuje organický dosah jednotlivých příspěvků na hodnoty okolo 10 %. V praxi to znamená, že kdykoliv přidáte zajímavý příspěvek, který nijak jinak nepropagujete, uvidí jej cca desetina vašich fanoušků.
Dynamický remarketing – reklama šitá na míru
06.02.2014
Mgr. Jan Punčochář
Remarketing (retargeting) je bezesporu účinným nástrojem internetového marketingu. Vývoj v oblasti online reklamy se ale ubírá tryskovým tempem a tak už je k dispozici jeho ještě promyšlenější a přesněji cílená varianta.
Real-time bidding
02.12.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Real-time bidding je velmi efektivní způsob nakupování reklamy, o kterém se v českých internetových vodách zatím příliš nemluví. Čísla z ostatních států však ukazují, že investice do nákupu reklamy prostřednictvím RTB se budou neustále zvyšovat. Co to real-time bidding vlastně je a jak jej implementovat do svého reklamního portfolia?
5 tipů pro vytvoření přihlašovacího formuláře
06.11.2013
Ing. Erik Čapek
Nevíte, jak vytvořit přihlašovací formulář, který nebude zdržovat a přinese konverzi? Podívejte se, jaké formuláře opravdu fungují.
11 častých chyb při měření SEO a PPC
01.11.2013
Ing. Erik Čapek
Měření SEO, analýza zdrojového kódu, zjištění pozic ve vyhledávačích. To jsou asi nejznámější pojmy, ale proces optimalizace pro vyhledávače se někdy soustředí na metriky až moc.
Jak psát příspěvky na blog aneb nový pohled na SEO
21.10.2013
Ing. Erik Čapek
SEO a kvalitní obsah patří odedávna k sobě, a to platí i pro psaní blogů. Nyní ale už nejde ani tak o taktiku jako o strategii. Zapomeňte na zkratky k úspěchu, časy se změnily. Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou sklízet plody z vašich blogů, a vybudujte seriózní stránky.
Aktualizace Google Analytics – říjen 2013
16.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Koncem října 2013 došlo ve službě Google Analytics k několika změnám. Pojďme se na nové funkce podívat.
Užitečné nástroje pro mezinárodní SEO
14.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Existují nástroje, které slouží k optimalizaci a propagaci webových stránek při zaměření na mezinárodní uživatele. Pojďme se podívat na nástroje, které jsou určené k měření a dosažení výhod pro mezinárodní SEO.
Nový algoritmus Google Hummingbird změní vyhledávání
07.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Není tomu dlouho, co Google představil zcela zásadní novinku: vyhledávací algoritmus Hummingbird (Kolibřík). Jedná se o revoluční změnu, která má ovlivnit až 90% vyhledávacích dotazů.
Linkbuilding aneb jak provést analýzu zpětných odkazů
03.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Důkladná analýza zpětných odkazů tvoří základní prvek každé strategie, stává se nedílnou součástí úspěchu při optimalizaci webových stránek. Podívejte se, jak získat informace o zpětných odkazech pro docílení kvality spojení.