Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?

Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo dokonce o peníze.
Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo dokonce o peníze.

I když výstražná zpráva, která vám přišla, vypadá velmi oficiálně (přímo od Facebooku/Meta), NIKDY na ni nereagujte!

Podvodné zprávy na Facebooku - ověřte svůj účet, stránka bude zablokována

Pokud kliknete na odkaz v Messengeru pro ověření vašeho Facebook účtu, tak o něj v dalším kroku přijdete (vlastně docela spolehlivý způsob, jak si deaktivovat Facebook - ale navždy). Pozor na to, nedělejte to!

Podvodné zprávy na Messengeru od podvodníků na FB

To nejdůležitější, co si z tohoto článku odnést:

  • Neklikejte na žádné podezřelé odkazy: Každý klik může vést k odcizení vašeho účtu.
  • Neposkytujte své přihlašovací údaje: Jakákoliv výzva k ověření účtu může být podvod.
  • Buďte opatrní s propojenými účty: Hackeři mohou zneužít i vaše propojené reklamní účty na Facebooku.

V digitálním světě, kde sociální sítě hrají klíčovou roli v našem každodenním životě, je nezbytné zůstat ostražití vůči různým podvodům, které se snaží zneužít naši důvěru.

Jedním z běžných triků podvodníků jsou falešné zprávy na Facebooku, které se tváří jako oficiální upozornění od společnosti Meta, avšak jejich skutečným účelem je ukrást vaše přihlašovací údaje.

Na nic neklikejte, důsledky mohou být zdrcující

Dle všeho můžete přijít nejen o Facebook stránku či o svůj profil. Pokud máte s Facebookem propojený i Business Manager, kde spravujete i nějaké účty pro reklamu na Facebooku, tak zde se může přihodit i to, že si hackeři pomocí vašeho inzertního účtu zasponzorují svoje reklamy.

„Jasně... tak to kdyžtak hned vypnu“, říkáte si... Bohužel toto se vám už nepodaří, protože k profilu, ze kterého Business Manager ovládáte, se již nepřihlásíte. Než (a pokud vůbec) toto s podporou Facebooku/Meta domluvíte, tak z vaší karty může zmizet nemalá částka.

 

Co v podvodných zprávách na Facebooku můžete najít?

  • 🤥 „Vaše stránka byla označena za porušení pravidel.“
  • 🥱 „Ověřte svůj účet, jinak bude váš profil automaticky zablokován.“
  • 🙃 „Vaše stránka byla dočasně zablokována.“

Další ukázky různých pokusů o tento podvod najdete níže pod tímto článkem.

Takřka ve všech fake zprávách se nachází odkaz, kde dojde k odcizení vašeho profilu. Doporučujeme na něj nikdy neklikat a hlavně - nikam nezadávat svoje údaje a ani nepovolovat žádnou aplikaci 3. strany, která se vám může do profilu dostat.

Jak postupovat při obdržení podezřelé zprávy?

  1. Označte zprávu jako spam: Tím pomůžete Facebooku identifikovat a blokovat podvodníky.
  2. Neklikejte na podezřelý odkaz, ani na zprávu neodpovídejte: Ignorujte výzvy k ověření účtu, aktualizaci informací či přihlášení.
  3. Informujte ostatní: Sdílením informací o těchto podvodech můžete ochránit své kolegy, přátele a rodinu.

Je důležité být neustále ve střehu a chránit své přihlašovací údaje. Doufáme, že vám náš článek pomůže udržet svůj Facebook účet bezpečný před neoprávněným přístupem a následky odcizení Facebook stránky / celého účtu.

Záměrně uvádíme i textový přepis těchto falešných zpráv, aby tyto informace byly více dohledatelné => více lidem tento článek může díky tomu pomoci.

Jak získat zpět účet na Facebooku?

Spamu na Facebooku / Meta platformě od podvodných účtů chodí opravdu hodně. Buďte proto velmi obezřetní, na co reagujete a klikáte. Je velmi důležité o Facebook účet na Facebooku nepřijít, protože je velmi těžké jej poté získat zpět. Pravděpodobnost, že se to povede je sice malá, ale můžete vyzkoušet např. následující postup.

Krádež FB účtu nebo stránky

Následujte tento odkaz, který vede na stránku podpory Facebooku, kde můžete zahájit proces obnovení účtu:

Pokud byl Váš Facebook účet nebo FB stránka odcizena, tj. někdo se zmocnil Vašich přihlašovacích údajů, tak se získáním FB účtu / stránky / profilu spíše nepočítejte.

Dočasně zablokovaný FB účet

Velmi záleží, jakým způsobem jste o Facebook účet přišli. Může být jen zablokován - v tomto případě jej Facebook sám odblokuje za nějaký čas - pokud jste dostali jen dočasný BAN.

Další odborné články

Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...
Jak co nejvíce pomoci webu v roce 2020?
14.01.2020
Martin Čech
Jděte na to od lesa! Jděte na to přes obsah, který na webu máte nebo plánujete mít. Prozradíme vám několik tajemství, díky kterým získáte zásadní konkurenční výhodu...