Comerto / Online marketing / Optimalizace pro srovnávače zboží

Optimalizace pro srovnávače zboží

Srovnávače zboží jsou pro každý e-shop velmi důležitým kanálem pro získání vysoce kvalitní návštěvnosti, která s velkou pravděpodobností dokončí objednávku.

Lidé, kteří ze srovnávačů zboží přijdou k vám na e-shop, jsou totiž ve fázi, kdy si již vybrali produkt, srovnali cenové nabídky a chtějí nakoupit.

Díky optimalizaci XML feedů pro srovnávače zboží se zvýší vaše tržby.

Jak na srovnávačích zboží pro naše klienty pracujeme

Založení účtů / revize nastavení

Nemáte-li založeny účty na Heurece a Zboží.cz, pomůžeme vám s tím. Pokud již na Heurece a Zboží.cz účty svého e-shopu máte, provedeme kompletní revizi, jestli v nastavení něco nechybí. Postaráme se vám i o Google Nákupy.

Kontrola XML feedů

Vezmeme si vaše XML feedy s produkty pod drobnohled a vypracujeme kompletní audit, který již jasně a konkrétně určí, kde jsou nedostatky a skryté rezervy.

Oprava nedostatků a kontinuální tuning

Nedostatky jsou eliminovány a přichází fáze tuningu. Postupně všemi dostupnými nástroji (máme i vlastní – viz níže) šperkujeme vaše napojení na srovnávače zboží tak, aby byly na maximum využity všechny možnosti zlepšení.

Bidding na úrovni produktů na základě analytických dat o konverzní výkonnosti

Pokud budete mít „zbožáky" pod naší správou, budeme se vám starat také o běžný i sezónní bidding, a to nejen na úrovni produktových kategorií, ale i bidding na úrovni samotných produktů.

Dokážeme na Heurece a Zboží.cz zviditelnit produkty, kde máte šanci hodně prodávat a naopak vás nenecháme utrácet zbytečně za propagaci produktů, které jsou v danou chvíli neprodejné.

Správné pojmenování produktů, podpora spárovanosti a důvěryhodnost e-shopu

Z naší práce velmi často vzejdou jako bonus i návrhy na vylepšení produktových názvů, aby byly lépe vyhledatelné na Heurece a Zboží.cz. Návrhy se často týkají i efektivní práce s dárky k objednávce, Dne dopravy zdarma, Garance dodání do Vánoc a dalších.

Optimalizace pro srovnávače zboží úzce souvisí i s důvěryhodností vašeho e-shopu. I s tímto vám v této službě pomůžeme. Podle našich zkušeností to má zpravidla přesah na zlepšení konverzního poměru jiných kanálů.

Heureka Product Ads

Tip: Pokud jste výhradním zastupitelem značky (vendor) pro český trh, nebo své zboží vyrábíte, tak vám pomůžeme i s nastavením Heureka Product Ads - vaše produkty se objeví na lukrativních TOP pozicích a také ve formě všudypřítomných bannerů přímo na Heurece.

Máme vlastní nástroje pro optimalizaci Heureky a Zboží.cz

Vyvinuli jsme dva speciální nástroje, které našim klientům pomáhají na Heurece a Zboží.cz ještě více, než je tomu při běžné optimalizaci srovnávačů zboží.

Category Finder

Díky aplikaci Category Finder dokážeme sledovat všechny dostupné kategorie na porovnávačích zboží v reálném čase a přiřadit je vašim produktům.
Správná kategorie podle specifikace Heureky a Zboží.cz vám zajistí více spárovaných produktů a více návštěvníků e-shopu.

Heureka Spider

Heureka Spider umí najít k dosud nespárovaným produktům produktové shluky (pokud existují) a navrhnout, jak by se produkt měl jmenovat. Nebo všeobecně, co zlepšit. Tento nástroj má sílu díky cloudu, a proto je tak výkonný.

Ostatní nástroje, které používáme

Samozřejmě používáme i jiné nástroje, dle potřeb jednotlivých klientů a projektů, tak aby jsme dosáhly co nejvyšší efektivity.

Mergado

Pro rozsáhlejší XML feedy využíváme nástroj Mergado, který umožní nad velkým množstvím dat všechny potřebné operace od oprav validity až po optimalizaci (bidding, párování produktů a další).

Relevantní reference

Kompletní online marketing Atila Shop

Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu,...
Zboží.cz
2,52 %

Full service online marketingu pro KASUMEX

Pro KASUMEX jsme založili a spravujeme reklamní kampaně AdWords a Sklik včetně produktových reklam, dynamického remarketingu...

Kibokostore.cz

Značka Kiboko Paddleboards byla založena v roce 2014 a nyní patří mezi přední prodejce paddleboardů v...

GASTRO NOVOTNÝ - Správa srovnávačů zboží

Kompletně pro tohoto klienta řešíme správu srovnávačů zboží - Heureka.cz a Zbozi.cz. Staráme se o to, aby byly produkty firmy...

Proč se stát našim klientem?

 • Stálý tým
  on-line specialistů
 • Aktivně
  komunikujeme
 • Komplexní servis
  bez rozdílu
 • Více jak
  600 klientů

V rámci online marketingu děláme