Comerto / Online marketing / Reference marketing / Kompletní online marketing: Správa SEO, PPC a optimalizace konverzí a UX pro Atila Shop

Kompletní online marketing: Správa SEO, PPC a optimalizace konverzí a UX pro Atila Shop

Kompletní online marketing: Správa SEO, PPC a optimalizace konverzí a UX pro Atila Shop
Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu, textové i display kampaně, ladění UX)
Pro: ATILA STÝL s.r.o.
Realizace: 2022
www.atilashop.cz

O klientovi

Vše od spojovací a kotevní techniky přes nářadí, brusivo, lana, řetězy a napínáky až po příslušenství k tesařině a kování. Dnes už více než patnáct let se Atila Stýl a potažmo Atila Shop zabývají prodejem všech možných stavebních potřeb. Původně ke kamenné prodejně se později připojil i menší e-shop, který jsme v roce 2020 společnými silami zmodernizovali a na kterém od té doby spolupracujeme všemi dostupnými online marketingovými nástroji.

Více o klientovi na www.atilashop.cz

Zadání klienta

V návaznosti na vybudování moderního e-shopu si klient přál jeho rozvoj v internetovém prostředí, proto jsme se domluvili na kompletním online servisu. Jako hlavní cíle jsme společně vytyčili:

 • budování značky a povědomí,
 • akvizice nových zákazníků,
 • zvýšení počtu objednávek.

Výsledné řešení

Společně jsme rozhodli, že o e-shop se budeme starat ve třech hlavních oblastech a dalších dvou podoblastech. Zaměřili jsme se na optimalizaci pro vyhledávače (SEO) společně s PPC kampaněmi jakožto stěžejními body téměř jakéhokoliv online marketingu. K tomu jsme připojili pravidelnou optimalizaci uživatelského rozhraní a konverzního poměru. Jako doplňující nástroje jsme pak spravovali sociální sítě (Facebook a Instagram) a srovnávače zboží (Heureka, Zboží).

Optimalizace pro vyhledávače Google a Seznam

Začínající Atila Shop měl na samém počátku nízké, nebo žádné pozice, a ve vyhledávání na Googlu se jednoduše vůbec nezobrazoval. Soustavnou péčí a tvorbou obsahu pro stovky až tisíce stránek se nám ale podařilo dostat velmi nízkou přirozenou návštěvnost na úroveň až několika statisíců přístupů z vyhledávačů za rok.

Na e-shopu jsme se věnovali těmto SEO aktivitám:

 • analýza klíčových slov
 • určení cílových stránek
 • pravidelná tvorba obsahu a psaní SEO textů do kategorií
 • ladění detailů produktů
 • vkládání a optimalizace obrázků (img name, alt, figcaption)
 • kontrola výkonnosti e-shopu v Google Analytics a Google Search Console

E-shop se díky nám nově zobrazuje na velké množství vysoce hledaných a důležitých klíčových slov, což přináší objednávky z přirozeného vyhledání, celkově vyšší konverzní poměr a lepší povědomí o firmě.

PPC kampaně v Google Ads a Seznam SKlik

V rámci správy PPC jsme používali všechny možnosti, které nám reklamní systémy nabízejí, a takové typy kampaní, které by mohly přinést užitek v podobě tržeb. S reklamami jsme pracovali v systémech Google Ads a Seznam Sklik, kde jsme se zaměřili zejména na následující typy kampaní:

 • Performance Max kampaně (které se zobrazují jako textové a dynamické display kampaně ve vyhledávání Googlu nebo Seznamu a obsahových/zobrazovacích sítích reklamních systémů Seznam Sklik a Google Ads)
 • Responzivní textové inzeráty (opět ve vyhledávání Googlu a Seznamu)

Při ladění PPC reklam se nám podařilo udržovat co nejnižší možné PNO (podíl nákladů na obratu) díky implementaci best practices v reklamních systémech a neustálému testování nově získavaných poznatků. Jedním z hodnotících kritérií je také rentabilita, takže si dáváme záležet, aby se klientovi investované peníze do reklamy skutečně vyplatily.

Optimalizace uživatelského rozhraní a konverzního poměru

Optimalizovat e-shopové rozhraní a konverzní poměr není nikdy na škodu – čím lepší, tím více objednávek může zajistit každodenní návštěvnost. Nicméně to se nedá dělat skutečně dobře bez podložených dat získaných uživatelským testováním, proto jsme při jakýchkoliv významnějších úpravách uživatelského rozhraní prováděli A/B testy. Díky nim jsme získali data (např. tržby, konverzní poměr), na kterých jasně vidíme, která z úprav je pro e-shop výkonnější.

V rámci optimalizace UI a konverzního poměru jsme řešili vylepšení objednávkového procesu, jehož funkčnost, efektivita a zároveň jednoduchost je klíčová pro dobře fungující e-shop.

Pracovali jsme také s hodnocením e-shopu, které může hrát u spousty uživatelů a potenciálních zákazníků důležitou roli. Do hlavní navigace jsme doplnili samostatnou stránku, na které je blok s výpisem všech získaných hodnocení. To samé se pak propisuje do detailů produktů, kde si zákazníci mohou přečíst, jak se Atila Shopu vede celkově a jaká má hodnocení. Pokud se nám naopak podařilo získat zpětnou vazbu přímo na vybraný produkt, tak jsme ukázali prioritně tyto recenze.

Jeden z faktorů, který jsme chtěli také vylepšit, bylo zosobnění e-shopu, čehož jsme docílili lepším zviditelněním kontaktu na vedoucího v levobočním panelu.

Reklama na sociálních sítích a správa srovnávačů zboží

V rámci spolupráce jsme využívali sociální sítě k šíření značky, oslovení šiřšího publika a získání nových potenciálních zákazníků:

 • Reklamu na Facebooku a Instagramu jsme zacílili na přesně vybranou skupinu uživatelů tak, abychom je na zmíněných sociálních sítích zasáhli na správném místě a ve správnou dobu.
 • Každý měsíc jsme publikovali hlavní nabídky nebo různé aktuální příspěvky e-shopu.
 • Osvědčila se nám také propagace 5% slevy po registraci, která fungovala jako dobré lákadlo a vedla k úspěšným akvizicím.
 • Z formátů jsme využívali nativní formáty Facebooku a Instagramu pro co nejrozsáhlejší umístění na sítích, od běžných příspěvků v newsfeedu přes FB/IG Stories až po reklamu ve vyhledávání nebo na pravé straně.

Ze srovnávačů jsme byli aktivní na těch, které pro české prostředí dává smysl – na Heurece a Zboží. Na úpravu a zkvalitňování XML feedů jsme používali online software Mergado, automatický bidding jsme zajistili pomocí Bidding Fox. Díky těmto nástrojům se zaměřujeme jen na produkty, kde se to vyplácí v objednávkách a při nízkém PNO.

Reklamní video pro Facebook upozorňující na 5% slevu

Jestli se něco osvědčilo, tak to bylo jednoduché 10vtěřinové video s upozorněním na možnost získat slevu na e-shopu

Hodnocení klientem

Rád bych všem v Comertu poděkoval za dlouhodobou, kvalitní a velmi přínosnou spolupráci. Od Comerta jsme si nechali vyladit e-shop na platformě Shoptet a zároveň jsme jim svěřili kompletní propagaci v on-line prostředí s hlavním zaměřením na prodej našich produktů.

Kdyby mně před 5 lety řekli, že během spolupráce vznikne z našeho e-shopu hlavní a nejúspěšnější obchodník Atila Shopu, nevěřil bych jim. S odstupem několika let mohu s jistotou říct, že v Comertu ví, co dělají, a že dělají víc, než slibují. Děkuji.
David PejcharJednatel

Podobné reference

Zdroje návštěvnosti: Organické vyhledávání
71 %

Full-service SEO pro GigaLékárnu

Pro jednu z největších online lékaren GigaLékarnu jsme zajistili optimalizaci pro vyhledávače, včetně analýzy klíčových slov,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Náklady na reklamu: Heureka.cz
1,76 %

Full service online marketingu – Repelent Predator

Pro Leroy Cosmetics a především jejich repelenty Predator jsme připravili reklamy, příspěvky a inzertní obsah na Google,...
Dodali jsme
9 uchazečů

HR marketing - nábor nového mechanika pro BORS BUS

Na základě předchozí úspěšné spolupráce nás společnost BORS oslovila s tím, že shánějí do týmu šikovného automechanika. V...