Facebook Ads

Comerto / Internetový marketing / PPC / Facebook Ads

Obrovská popularita internetové sociální sítě Facebook znamená, že jde také o významný prostor pro online inzerci. Vezmeme-li v úvahu podrobné možnosti cílení reklamy a potenciál pro práci s komunitou, máme před sebou velmi silnou platformu online marketingu.


Facebook má v Česku více než 4 miliony uživatelů, reklamní systém Facebook Ads má proto silný základ, aby umožnil velmi účinnou propagaci vašeho podnikání. Díky provázání s populární sociální sítí je zde možné velmi přesně cílit inzerci na úzce definovanou cílovou skupinu. K dispozici jsou kritéria jako:
  • Věk a pohlaví
  • Lokalita
  • Zájmy
  • Vzdělání, rodinný status
  • Uživatelé, kterým se líbí konkrétní stránky
  • Definovaný okruh konkrétních uživatelů
Při správném nastavení kampaně si tedy můžete být jisti, že Facebook reklamu neuvidí nikdo, komu není určena.

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.

Jak reklama na Facebooku funguje

Reklama na Facebooku zahrnuje značný sociální faktor – umožňuje zobrazovat reklamu uživatelům, kteří už mají vazbu s vašimi stávajícími fanoušky. Když se pak u inzerátu nebo sponzorovaného příspěvku vaší firmy zobrazí příznak typu „Toto se líbí vašemu příteli Frantovi Novákovi“, je větší šance, že sdělení takto zasazené do sociálního kontextu zaujme.

Facebook reklama může směřovat na váš web a zvyšovat tak jeho návštěvnost. Máte-li Facebook stránku, lze ji propagovat a navyšovat počet fanoušků („To se mi líbí“).

Inzeráty mají obvykle podobu kombinace obrázku a krátkého textového sdělení a zobrazují se vpravo od hlavního obsahu sociální sítě. Upoutat pozornost uživatele Facebooku není snadné, proto je třeba dát si záležet na tvorbě kreativy. Kromě standarních reklam jsou k dispozici také reklamní formáty sponzorovaných příspěvků, které se uživatelům zobrazují mezi příspěvky přirozenými.
K dispozici je model platby za proklik (PPC) i za tisíc zobrazení (CPM).

Základem je promyšlený koncept

Inzerce na Facebook Ads může být vysoce účinná a levná. Jedinou podmínkou je definovat si cíl, který má kampaň plnit a správně určit strategii kampaně vedoucí k jeho plnění.

Doporučujeme Facebook reklamu zkombinovat s propagační akcí, soutěží nebo vytvořením zajímavé Facebook aplikace. Facebook stránka, kterou propagujete by měla mít poutavý obsah, aby byl placený dosah inzerce podporován přirozeným zájmem uživatelů.
Vhodným doplněním Facebook reklamy je správa Facebook Page.

Naši specialisté na online reklamu a sociální sítě pro vás dokážou připravit strategii reklamní kampaně na Facebooku. Zajistíme také samotné založení a správu kampaně i reporting výsledků. Kampaň budeme optimalizovat, aby byla levná a výkonná.

Facebook Ads - Reference

Správa Facebookové stránky pro Cannondale
FARE – PPC reklamní kampaně
AWASHOP - Facebook reklamní kampaň
Vonekl - Facebook reklamní kampaň
Insebo.cz - Facebook reklama (náborová kampaň)
Full service online marketingu pro Raven Fishing
Správa Facebook stránky pro GT Bicycles
Reklamní kampaně pro Sunshop.cz
Kadlcův mlýn - Facebook reklama
Kompletní marketingová strategie pro Chuť Moravy