Facebook Ads

Reklama na Facebooku je při správném návrhu kampaně velmi účinná. Kombinujeme kampaně Facebook Ads s dalšími podpůrnými aktivitami pro maximální výkon.

Obrovská popularita internetové sociální sítě Facebook znamená, že jde také o významný prostor pro online inzerci. Vezmeme-li v úvahu podrobné možnosti cílení reklamy a potenciál pro práci s komunitou, máme před sebou velmi silnou platformu online marketingu.

Čeští uživatelé Facebooku


Facebook má v Česku více než 4 miliony uživatelů, reklamní systém Facebook Ads má proto silný základ, aby umožnil velmi účinnou propagaci vašeho podnikání. Díky provázání s populární sociální sítí je zde možné velmi přesně cílit inzerci na úzce definovanou cílovou skupinu. K dispozici jsou kritéria jako:

 • Věk a pohlaví
 • Lokalita
 • Zájmy
 • Vzdělání, rodinný status
 • Uživatelé, kterým se líbí konkrétní stránky
 • Definovaný okruh konkrétních uživatelů

Při správném nastavení kampaně si tedy můžete být jisti, že Facebook reklamu neuvidí nikdo, komu není určena.

Jak reklama na Facebooku funguje

Reklama na Facebooku zahrnuje značný sociální faktor – umožňuje zobrazovat reklamu uživatelům, kteří už mají vazbu s vašimi stávajícími fanoušky. Když se pak u inzerátu nebo sponzorovaného příspěvku vaší firmy zobrazí příznak typu „Toto se líbí vašemu příteli Frantovi Novákovi“, je větší šance, že sdělení takto zasazené do sociálního kontextu zaujme.

Facebook reklama může směřovat na váš web a zvyšovat tak jeho návštěvnost. Máte-li Facebook stránku, lze ji propagovat a navyšovat počet fanoušků („To se mi líbí“).

Inzeráty mají obvykle podobu kombinace obrázku a krátkého textového sdělení a zobrazují se vpravo od hlavního obsahu sociální sítě. Upoutat pozornost uživatele Facebooku není snadné, proto je třeba dát si záležet na tvorbě kreativy. Kromě standarních reklam jsou k dispozici také reklamní formáty sponzorovaných příspěvků, které se uživatelům zobrazují mezi příspěvky přirozenými.
K dispozici je model platby za proklik (PPC) i za tisíc zobrazení (CPM).

Základem je promyšlený koncept

Inzerce na Facebook Ads může být vysoce účinná a levná. Jedinou podmínkou je definovat si cíl, který má kampaň plnit a správně určit strategii kampaně vedoucí k jeho plnění.

Doporučujeme Facebook reklamu zkombinovat s propagační akcí, soutěží nebo vytvořením zajímavé Facebook aplikace. Facebook stránka, kterou propagujete by měla mít poutavý obsah, aby byl placený dosah inzerce podporován přirozeným zájmem uživatelů.
Vhodným doplněním Facebook reklamy je správa Facebook Page.

Naši specialisté na online reklamu a sociální sítě pro vás dokážou připravit strategii reklamní kampaně na Facebooku. Zajistíme také samotné založení a správu kampaně i reporting výsledků. Kampaň budeme optimalizovat, aby byla levná a výkonná.

Relevantní reference

Kompletní online marketing Atila Shop

Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Náklady na reklamu: Heureka.cz
1,76 %

Full service online marketingu – Repelent Predator

Pro Leroy Cosmetics a především jejich repelenty Predator jsme připravili reklamy, příspěvky a inzertní obsah na Google,...
Dodali jsme
9 uchazečů

HR marketing - nábor nového mechanika pro BORS BUS

Na základě předchozí úspěšné spolupráce nás společnost BORS oslovila s tím, že shánějí do týmu šikovného automechanika. V...

Proč se stát našim klientem?

 • Stálý tým
  on-line specialistů
 • Aktivně
  komunikujeme
 • Komplexní servis
  bez rozdílu
 • Více jak
  600 klientů

V rámci online marketingu děláme