Kompletní marketingová strategie pro Chuť Moravy

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / Kompletní marketingová strategie pro Chuť Moravy

O klientovi

Kompletní marketingová strategie pro Chuť Moravy

Když jde o moravský patriotismus, jsme ochotni jít za hranice nemožného. Znáte svatojánské ořechy, chmelíček, chrousty, moravské žerky? Ochutnali jste již vinné želé nebo pamlsky z hustopečských mandlí? Právě tyto speciality produkuje společnost Chuť Moravy s.r.o. Hledá a obnovuje staré recepty, dbá na prémiovou kvalitu surovin, z nichž připravuje unikátní delikatesy, které jinde neseženete.

Kromě výrobků vlastní značky zajišťuje Chuť Moravy nabídku nejlepších moravských vín od vybraných vinařů. Vína i lokální delikatesy kombinuje do jedinečných gastronomických balíčků, které jsou ideálním prostředkem nejen pro firemní prezentační účely, ale i skvělým dárkem pro oslavence.

Hlavním motem je unikátnost a prvotřídní chuť, jež jsou základem oblíbenosti všech produktů nabízených pod značkou Chuť Moravy.

Zadání klienta

Záměrem klienta bylo postupné budování povědomí o značce, představení produktů a jejich unikátnosti, odprezentování dodavatelských možností společnosti. Ve vstupní fázi klient uvažoval pouze o PPC podpoře prodeje. Z této myšlenky se velmi záhy koncepce rozvinula na kompletní zajištění online marketingu s cílem budování brandu se zaměřením na vybrané cílové skupiny.

V současnosti mámé pod křídly kompletní marketingovou správu těchto webů:

Výsledné řešení

Jak již bylo uvedeno výše, původní záměr dílčí podpory prodeje vybraných produktů, především pak dárkového vína, se během pár vstupních konzultací přirozeně rozrostl na potřebu kompletního zajištění online marketingu ve formě konzultační i samotné realizační.

Jelikož prodejní cyklus klienta je závislý na specifické sezónnosti, byla každý rok sestavována nová koncepce řešení online marketingu. Ta vždy reflektovala výsledky předchozího marketingového cyklu, podložené konkrétními daty z analytických nástrojů. Dle těchto statistických podkladů byla plánována míra zapojení konkrétních online prostředku a rozdělován finanční budget pro následné období.

 

DATA | /reference-data/chut_moravy | 300x250dzm.gif

 

Placená reklama

Placená reklama v různých formách, se zaměřením na definovaná témata, byla zásadním prostředkem propagace. Na ni se postupem nabalovaly další formy online podpory. Postupem času bylo testováno několik desítek kampaní, každoročně docházelo k částečnému obměňování konceptu podle výsledků z minulého období. Koncepční vedení i realizace postupně přinesly velmi progresivní výsledky. Na podpoře prodeje a brandu se podílely níže zmíněné formy reklamy:

  • Placená reklama v obsahové síti Sklik, Adwords
  • Placená reklama ve vyhledávání Sklik, Adwords
  • Remarketing Sklik, Adwords
  • Mail remarketing Adwords
  • Facebook reklama v rozmanitých variantách

Specifickou formou reklamy vedoucí k posílení brandu v exponovanou sezónu bylo promo videa na YouTube. Tato reklama měla velmi zajímavou a efektivní odezvu.

Mailing

V rámci mailingu jsme byli po celou dobu odborným mentorem jednotlivých kampaní. Stejně tak jsme ve spolupráci s klientem sestavili plán mailingových aktivit a jejich rámcová sdělení. Součástí bylo i plánování technických pravidel rozesílky, segmentace person a cílení nabídek. Efektivnost kampaní byla pravidelně vyhodnocována pomocí webové analytiky. Získané výsledky byly následně použity pro zlepšení výkonu budoucích kampaní díky lepšímu cílení, výběru efektivnějšího sdělení apod. 

SEO

SEO servis zahrnoval kompletní dohled nad on-page entitami všech webů, které společnost provozuje. Od přípravy strategie optimalizace, obsahových aktivit, až po definici ideální navigační struktury. Laděny byly technické nedostatky ovlivňující hodnocení v rámci výsledků vyhledávání. Klient v rámci SEO servisu využil i služeb copywriterských. 

UX a technické poradenství pro nové weby

V průběhu spolupráce se klient rozhodl pro redesign všech svých webů. S použitelností i konverzností byl spojen dohledový a konzultační servis, jehož významem bylo odladění všech zásadních nedostatků, které ovlivňují uživatelský dojem a komerční úspěšnost webu. Nemalý realizační čas byl věnován i použitelnosti v mobilních zařízeních.

Má to smysl?

Jsme rádi, že se firmě daří i s naší pomocí. Doufáme, že bude mít stále více nepřehlédnutelných delikatesních produktů a bude získávat podobná ocenění, jakým bylo například udělení gurmánského Oscara v mezinárodní soutěži Great Taste Awards 2018. V porotě této nejprestižnější gurmánské soutěže se shodlo více než 500 nezávislých porotců, že udělí Svatojánským ořechům 2 hvězdičky.


www.chutmoravy.cz

Hodnocení klientem

„Stejně jako se snažíme o jedinečnost a nejvyšší kvalitu našich delikates Chuť Moravy, tak přistupujeme i ke všem ostatním činnostem. A právě proto dlouhodobě spolupracujeme se společností Comerto. Spolupráci jsme zahájili před pár lety v době, kdy jsme hledali partnera, který se nám bude starat o PPC kampaně. Záhy jsme zjistili, že tým Comerta má velký přesah a využili jsme jejich zkušenosti a know-how i v řadě dalších oblastí nejen on-line marketingu. Pokud bych měl doporučit někoho na vytvoření kvalitního webu, internetového obchodu nebo na správu marketingu, pak bych vždy na prvním místě doporučil tým Comerta!“

Vlastimil Sapák (jednatel společnosti)

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference