Redakční systém

Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Redakční systém
Poskytneme vám výkonný a snadno použitelný redakční systém a správa vlastního webu pro vás bude opravdu hračkou!

Kvalitu redakčního systému poznáte v momentě, kdy s ním máte pracovat. Webové redakční systémy jsou na veřejné části téměř totožné - umožňují publikovat informace a aktualizovat web. Pravá podstata efektivního systému se schovává v administrační části. Snadnost práce a pochopitelnost pro uživatele systému je velmi důležitá a šetří váš čas. Proto věnujte výběru redakčního systému dostatek času!

Redakční systém Comerto v kostce

Redakční systém Comerta je aktuálně používán na 345 různých webech a zajišťuje provoz webů s velikostí od 3 do 80 000 stránek. Náš systém například generuje měsíčně, pro jeden web klienta, přes 320 000 dynamicky generovaných stránek pro více než 42 000 návštěv webu s odezvou pod celosvětovým průměrem.

Systém je aktivně vyvíjen in-house a je průběžně doplňován o nové funkce. Webové stránky je možné hostovat na jakémkoliv webovém serveru, který podporuje technologie PHP a MySQL. Klient vlastní kompletní web a to jak všechny šablony, zdrojové kódy, tak i redakční systém (framework).

Náš redakční systém má intuitivní a snadnou správu, modulární řešení a je uživatelsky přívětivý pro administrátory webu. Je stabilní, zajišťuje ochranu dat, řeší uživatelské profily a především je rozšiřitelný. Má integrovanou podporu SEO s možností úpravy on-page prvků, které ovlivňují kvalitu optimalizace. Součástí je jednoduchá a rychlá editace novinek, článků, dokumentů ke stažení, kontaktů, poraden, fotogalerií, kontaktů apod.

Jsme si plně vědomi, že pravá podstata efektivního webového systému je v jeho administrační části. Snadnost práce a pochopitelnost pro uživatele systému je velmi důležitá a šetří čas. Právě s ohledem na tento fakt jsme vlastní redakční systém dimenzovali.

Redakční systém Comerto je stabilní, bezpečný a pro uživatele snadno pochopitelný. Pokud uživatel umí pracovat např. s textovým editorem Word, pak zvládne velmi rychle a snadno zveřejnit článek na webu. Totéž platí o tvorbě fotogalerií či jejich přidávání k článkům. Díky tomu může uživatel dle potřeby upravovat obsah svých stránek, aniž by byl nucen umět používat jakýkoliv programovací jazyk a kodérské definice. Systém umožňuje zveřejnění neomezeného množství článků a jejich strukturování do kategorií, přičemž každá kategorie může mít jiné nastavení, publikační práva i hodnoty. Redakční systém je připraven na vícejazyčné verze stránek, umožňuje snadnou tvorbu formulářů, úpravu navigačních menu a spoustu dalších akcí.

Výhody redakčního systému Comerto

 1. Stabilita systému a bezpečnost dat – Redakční systém chrání vaše data a přístupy k webu. Zdrojové kódy nejsou veřejnosti přístupny a to také pomáhá bezpečnosti stránek jako takových. Systém také ukládá historii úprav.
 2. Modulárnost – Systém má řadu rozšiřujících modulů se specifickými funkcemi. Kdykoliv v budoucnu možnost modulárního rozšíření na míru požadavkům klienta. Tyto moduly jsou odděleny od jádra systému.
 3. Aktualizace a podpora – Jádro redakčního systému je aktualizováno bez nutnosti upravovat ostatní části systému, lze ho rozšiřovat i obnovovat. V rámci aktualizací dostanou klienti přístup také k novým funkcionalitám. Zároveň je pro vás stále připravena podpora z naší strany, pokud ji potřebujete.
 4. Snadnost použití – Redakční systém je lehce pochopitelný, práce s ním je vysoce intuitivní, protože byl vyvinut tak, aby klienti mohli editovat a upravovat veškerý obsah webu co nejjednodušeji a nejrychleji bez potřeb složitých školení. To znamená úsporu času a nákladů, odbourání zbytečných nákladů a časových prostojů spojených se správou webu, díky tomu, že redakční systém má přehledné uživatelské rozhraní, které podporuje rychlost vaší práce.
 5. Podpora SEO – Zdrojový kód je validní, řešeny jsou všechny podstatné SEO prvky důležité pro optimalizaci ve vyhledávačích a podporuje všechny aktuální trendy v rámci doporučení Google či Seznamu. Systém se také maximálně stará o standardní optimalizace, jako jsou URL či názvy obrázků.
 6. Uživatelské přístupy – Systém umožňuje různé uživatelské úrovně a nastavení práv pro jednotlivé skupiny uživatelů.
 7. Rychlost vývoje - Díky tomu, že je náš systém plně připraven na co nejrychlejší nasazení grafiky na míru i případný individuální vývoj modulů, můžeme rychleji nasadit šablony a naprogramovat moduly, což šetří čas a peníze.
 8. Jazykové verze - Můžete mít více jazykových mutací webu, přičemž tyto verze webu nemusí být identické a přesto na sebe jsou pro snadnost obsluhy napojené. Zároveň systém sám za návštěvníka umí předvybrat jazykovou mutaci dle toho, jaký jazyk je pro klienta prioritní.
 9. Rychlost běhu a pokročilá optimalizace - Systém je vyvinut tak, aby běžel co nejrychleji, a proto dle vyhodnocení Google rychleji servíruje stránky uživatelům. Zároveň automaticky podporuje další pokročilé metody komprese a spojování CSS a JS pro zrychlení vykreslení stránek návštěvníkům.

Ukázka redakčního systému

Abychom o tom pouze nepsali, připravili jsme pro vás demoverzi redakčního systému, kde si můžete vyzkoušet základní funkce administrace a správy webu. Ihned po přihlášení se přesvědčíte, že správa obsahu je v našem systému skutečně jednoduchá, rychlá a nemusíte se bát administraci používat. Opravdu to zvládne každý, přesto však naše klienty samozřejmě vždy školíme.

Tato demoverze ale neobsahuje moduly programované na míru, pokud byste si je tedy přáli vidět a zjistit, jak fungují, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám je osobně předvedeme.

Náš redakční systém (CMS) si můžete vyzkoušet na demo.comerto.com .

Co redakční systém standardně umí

V rámci standardní funkcionality náš redakční systém, často označovaný také jako CMS (Content Management System), obsahuje jednotlivé moduly pro správu obsahu, které jsou stejné pro všechny klienty.

Například se jedná o:

 • Správu klasických stránek webu, tj. jejich obsahu, možnosti vložení dalších částí do textu, přiřazení obrázků pro pozadí či výběr šablony, jazyka nebo nadřazené stránky.
 • Modul pro správu novinek umožňující ke každé novince/článku nastavit datum, perex, obrázky a text. Následně také modul generuje výpis novinek, jak je standardní.
 • Takzvané slidery, které se nejčastěji používají na úvodní stránce, a jejich nastavení včetně nahrání obrázku pro zobrazení, případně popisné texty.
 • Galerie, které slouží pro správu fotek, ježlze i vícenásobně vložit na potřebné místo do stránek, novinek či dalších obsahových částí webu.
 • Správu formulářů, které jsou ukládány do systému, umožňuje specifické nastavení jednotlivých formulářů. Ty mohou posílat informační e-mail jak správci, tak odesílateli formuláře.
 • Správu ručně přidávaných souborů přes webové rozhraní.
 • A speciální bloky, které jsou použity na údaje zobrazené na mnoha místech webu tak, aby je bylo možné měnit jedním kliknutím, jako například telefonní čísla či kontaktní e-maily.
 • Nahrávat dokumenty ke stažení.

Jakýkoliv z těchto modulů může obsahovat vždy více galerií, formulářů a jiných prvků, které mohou být rozdílně nastaveny vždy dle požadavků klienta. Samozřejmostí je jednoduché přidávání fotek k jednotlivým stránkám webu a novinkám. Systém sám generuje náhledové obrázky či funkci zvětšení obrázků.

Zároveň jsou nepublikované stránky či obsah na webu neviditelné, jak lze vidět na následujícím videu.

Moduly na míru zákazníkům

Vzhledem k tomu, že mnoho našich zákazníků má specifické požadavky na správu či specifický obsah, vyplatí se pro ně vyvinout takzvaný modul na míru. Tyto moduly jsou vždy vytvářeny dle přesných potřeb zákazníka tak, aby obsahovaly pouze to, co zákazník potřebuje a maximálně mu zjednodušily správu obsahu.

Jedná se například o moduly, jež umožňují jednoduchou a rychlou správu katalogů produktů, správu poboček, referencí a podobně. Tyto moduly mohou být napojeny na externí systémy a umožňovat předávání dat pomocí API či pomocí formátů dat jako například XML, CSV, XLS, XLSX. Díky tomu, že moduly jsou odděleny od frameworku redakčního systému, není potřeba je upravovat při aktualizacích hlavní části redakčního systému.

Vzhledem k těmto možnostem lze napojit kontaktní formuláře, katalogy produktů či další na externí systémy jako je SAP nebo jiné CRM systémy. Tyto moduly také mohou být doprogramovány až dodatečně, již za běhu webu či vypínány dle potřeby.

Proč modul na míru

 • Zjednodušené plnění dat
 • Možnost importu dat při plnění
 • Zjednodušení a zajištění dlouhodobé funkčnosti bez rozpadání
 • Omezení potřeby zaškolení a kvalifikovanosti osoby, která má systém spravovat
 • Díky rozdělení dat na menší části lze v případě potřeby měnit zobrazení u produktu, jak potřebujeme (zobrazení na webu)
 • Systém pomáhá s generováním speciálních částí, jako je například ukázková tabulka s porovnáním na screenshotech z administrace RS vpravo

Pro více než polovinu našich klientů jsme vyvinuli moduly na míru. Tyto moduly často načítají desetitisíce položek z externích systémů a transformují načtená data pro použití na webu či generují graficky složité stránky, které by ručně spravovat bylo téměř nemožné.

Jaké přístupy získáte

Redakční systém je koncipován tak, aby se přes webové administrační rozhraní spravovalo maximální množství částí webu, a to jak obsah, tak i části, které jsou často standardně needitovatelné, jako například části šablon v hlavičkách a patičkách (telefonní čísla, e-maily či další podobné údaje).

Získáte kompletní přístup ke všem částem redakčního systému

Pokud ale ani tato administrace nestačí pro požadované změny, máte jako klient plné přístupy ke všem zdrojovým kódům jak redakčního systému, tak šablon či dat použitých na webu a to přes FTP nebo webové rozhraní. To znamená možnost úprav zdrojového kódu ze strany objednatele. Poskytujeme zdrojový kód, se kterým může odborně pracovat kdokoliv.

Redakční systém obsahuje nastavení pro šablony, které jsou použity pro jednotlivé stránky webu. Tyto šablony jsou „samostatné", a to umožňuje budoucí změnu grafiky bez potřeby nového plnění webu. Toto řešení také umožňuje snadné vizuální změny designu (aplikace nového webdesignu kdykoliv v budoucnosti) při zachování dosavadní funkčnosti a pracovních postupů v systému.

Proč nepoužít WordPress nebo Drupal jako CMS

Celosvětově na open source, zdarma poskytovaných a hojně využívaných platformách pro tvorbu a správu webu jako je například WordPress nebo Drupal, běží velké množství webů a fungují dobře. Bohužel je to ale spíše výjimka než pravidlo.

Ve světě existují profesionální správci těchto systémů, programátoři a kodéři, kteří se na ně specializují a odvádějí dobrou práci, bohužel to ale u nás takto často není. Že je tento systém zdarma, je používaný a v základním nastavení i jednoduchý pro nasazení, následně rozšiřitelný o volně dostupné moduly a z hlediska grafiky rychle připravený při použití volně dostupných šablon, působí ze začátku jako výhoda. Postupně se ale může změnit v nevýhodu, jak uvádíme dále.

 1. Weby postavené na WordPressu či Drupalu ve většině případů běží a zobrazují stránky pomaleji než jaký je průměr ostatních webů. Zároveň také obsahují mnoho tzv. inline stylů a skriptů, které zvyšují odezvu, snižují rychlost a také hodnocení webu z pohledu vyhledávačů jako je Google či Seznam.
 2. Pokud nejsou tyto open source systémy aktualizovány a není nad nimi dozor, existuje vysoká šance, že budou napadeny či zneužity pro nekalé účely, což může způsobit velké problémy pro vlastníka webu.
 3. Doplňky, které mohou rozšířit funkčnosti, jsou vyvíjeny externími stranami a často nejsou nadále aktivně vyvíjeny, obsahují chyby, nebo přestanou fungovat po aktualizacích. Vzhledem k jejich počtu a potřebám dalších součástí jsou také často velmi složité a v důsledku toho dále neupravitelné. Zároveň také po případných aktualizacích může dojít k omezení jejich funkce nebo jiným problémům.
 4. Často se setkáváme s tím, že u takto rychle a často ne příliš odborně nasazených systémů není od autora původní instalace poskytována žádná podpora, nebo není schopen pružně a efektivně řešit případné problémy či potřebné změny a kvůli tomu se správa webu začne prodražovat. Zároveň většinou tyto subjekty nedokážou vyvinout a nasadit modul, který by naprogramovaly na míru.

Například WordPress je bezesporu vhodný pro blogy, pro které byl i primárně vyvinut, ale jak lze vidět, pro velké a dlouhodobě spravované stránky není nejlepší. Bohužel s výše popsanými situacemi se setkáváme dnes a denně, jak u webů, na kterých zajišťujeme SEO či PPC, tak tam, kde pomáháme klientům s jejich již existujícími weby.

Technické specifikace redakčního systému pro větší odborníky

Náš redakční systém (CMS) je postaven na standardně používaných technologiích, které nejsou spojeny s dalšími náklady pro klienta nebo potřebou speciálních specifických řešení či technologií.

Systém používá následující technologie:

 • PHP - Systém je naprogramován v programovacím jazyce PHP, který je široce podporován a běží na serverech Linux i Windows. Redakční systém podporuje PHP od verze 5.6 do verze 7.2
 • MySQL databáze - Pro uchování dat používáme databázi MySQL, která je zdarma a je široce podporována. MySQL může být od verze 5.1 a výše.
 • Apache webserver - Preferujeme webserver Apache, ale systém poběží na jakémkoliv serveru, který podporuje PHP. Pouze mohou být omezeny některé specifické funkce.

Všechny tyto technologie jsou široce podporovány a redakční systém lze hostovat v podstatě na jakémkoliv standardním hostingu v České republice s minimálními náklady. Systém sice používá určitá rozšíření PHP, například pro rozšířenou optimalizaci obrázků, pokud ale na serveru tyto moduly nejsou, systém je automaticky nepoužije.

Zároveň je systém maximálně optimalizován, proto má minimální nároky na výkon serveru pro běh systému (samozřejmě záleží na návštěvnosti) a systém jako takový zabírá naprosto minimální místo jak na disku, tak v databázi.

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Redakční systém - Vybrané reference