Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO
Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a rozvoj obsahu webu pro SEO.
Pro: Hotel Continental Brno
Realizace: 2023
www.continentalbrno.cz

O klientovi

Hotel Continental Brno je unikátní hotel a kongresové centrum s restaurací a barem v samém centru Brna, co by kamenem dohodil od Moravského náměstí, který již přes půl století zpříjemňuje návštěvníkům jihomoravské metropole zdejší pobyt. Hotel je kromě ubytování zážitkem sám o sobě – jedná se totiž o architektonické dílo z poloviny 60. let, které v sobě nese dlouhou a nezapomenutelnou historii, včetně atypické konstrukce do vrtule kvůli šetření místa, jedinečného stropu v bruselském stylu, pamětní desky rodného domu architekta Adolfa Loose nebo sochy Ptáci od Olbrama Zoubka.

Více o klientovi na www.continentalbrno.cz

Zadání klienta

Hotel Continental Brno si přál převlečení stávajícího obsahu a funkcionality do nového vizuálního kabátu. V zadání tak nešlo o kompletně nový web, ale spíše redesign toho stávajícího, který jsme měli hlavně zmodernizovat a vylepšit po stránce orientace pro zákazníky. Vedení hotelu totiž nemělo pocit, že byl web dostatečně uživatelský přívětivý, proto jsme i s tímto pracovali během tvorby nového webu.

Nový web měl pak nejen hezky vypadat, ale měl také vytvořit jakýsi vizuální příběh a poutavě turisty (samozřejmě včetně těch zahraničních) zaujmout a vyvolat v nich důvěru.

Důležitým aspektem redesignu bylo místo pro SEO obsah, protože jedině díky němu se lze umisťovat na horních pozicích ve vyhledávání Googlu. Jedním z cílů tak byla vyšší organická návštěvnost a lepší dohledatelnost, respektive vytvoření dobrých základů pro nadcházející práci v oblasti optimalizace pro vyhledávače.

Nakonec je potřeba web připravit kromě češtiny na anglickou a německou mutaci.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

U tvorby nového webu pro Continental Brno jsme postupovali v několika krocích, přičemž:

 1. na začátku stál návrh rozvržení webu společně s novým grafickým designem,
 2. poté přišly kodérské a programátorské práce s tvorbou modulů na míru,
 3. na závěr konečné ladění a běžné kontroly funkčnosti.

1. Tvorba grafického návrhu na míru

Celý redesign webových stránek pro Hotel Continental Brno vznikal v těsné spolupráci našeho UX/UI designéra a grafika. Ti nejprve navrhli rozložení webu a aplikovali ho rovnou na základní grafický návrh. UX designér tento koncept rozpracoval a připravil konkrétnější zadání tak, aby nový web byl uživatelský co nejpřívětivější, a my tak vyhověli přáním klienta.

Grafik pak vytvořil několik verzí návrhů pro domovskou stránku uzpůsobených vždy připomínkám klienta. Web se v reálném čase tvořil na míru a průběžně se proměňoval podle konkrétních představ vedení Continentalu. Jakmile jsme měli odsouhlasenou homepage, pustili jsme se do zpracování dalších podstránek v podobném grafickém duchu.

2. Nařezání grafiky, programování modulů na míru, nakódování

Z ruk X/XUI designéra a grafika jsme práci předali kodérům a programátorům, kteří:

 1. nahodili web na Comerto redakční systém
 2. nařezali grafiku a implementovali ji na web
 3. nastavili favicony
 4. naprogramovali moduly na míru (jedná se o speciální ucelené bloky, které lze vypisovat na několika stránkách, aniž by rozházely ostatní prvky) a zkontrolovali jejich funkčnost
 5. vložili základní obsah s texty, fotografiemi a galeriemi
 6. napojili externí rezervační systém
 7. zajistili responzivitu (na různých zařízeních a v různých prohlížečích)

Všechnu tuto práci posléze UX/UI designér ještě překontroloval, abychom zajistili bezproblémový chod nového webu, a kodér jeho přípomínky zapracoval do webu.

 

 Co je redakční systém Comerta a jak funguje?

Ve zkrácené verzi vám odpovíme na časté otázky ohledně našeho CMS.
Je váš systém otevřený úpravám ze strany klienta?

Získáte kompletní přístup ke všem částem redakčního systému, a to i ke všem zdrojovým kódům včetně redakčního systému, šablon či dat použitých na webu, a to jak přes FTP, tak webové rozhraní.

Lze si vyzkoušet váš redakční systém (CMS)?

Náš webový redakční systém (CMS) si můžete vyzkoušet na demo.comerto.com . V demoverzi RS si můžete vyzkoušet všechny důležité funkce administrace a správy webu a přesvedčit se, že správa obsahu je v našem systému skutečně jednoduchá.

Co je to modul?

Modul na míru je vždy vytvářen dle potřeb zákazníka tak, aby obsahoval pouze to, co zákazník potřebuje a maximálně mu zjednodušil správu obsahu.

Proč nepoužít WordPress?

Weby na WordPressu běží často pomaleji, existuje šance, že budou napadeny či zneužity pro nekalé účely a mnoho doplňků v nich použitých přestane být vyvíjeno či podporováno. Dlouhodobě se pak správa webu prodraží.

Je Comerto redakční systém jednoduchý na obsluhu?

Ano, náš redakční systém se velmi intuitivně ovládá. Administrační rozhraní je velmi jednoduché. V redakčním systému Comerto snadno upravíte jakoukoliv stránku. Naprosto jednoduše do redakčního systému také nahrajete fotografie, PDF soubory, mp3 podcasty atp.

Pokud by se snad stalo, že si nebudete vědět rady, tak kromě školení redakčního systému při předání hotového webu je vám k dispozici naše technická podpora, která se vám bude věnovat i po spuštění webových stránek na Comerto redakčním systému do ostrého provozu.

Budeme vlastnit kompletní web včetně redakčního systému?

Ano, naše weby klientům po vytvoření patří kompletně, a to i s redakčním systémem a veškerými soubory a obsahem, který je potřeba k tomu, aby si klient mohl webové stránky umístit na jakýkoliv hosting i bez naší podpory.

U nás se Vám nestane, že by Vám nepatřila nějaká část nebo RS, tj. chyběl vám "motor", kdybyste si chtěli web přesunout jinam.

3. Poslední dodělávky, dotáhnutí maličkostí a spuštění

V závěrečné etapě jsme nový web testovali a postupnými malými úpravami připravovali na ostré spuštění.

Nejprve jsme prošli a nastavili nástroje sloužící optimalizaci pro vyhledávače, jako je umožnění procházení stránek roboty vyhledávačů, vygenerování sitemapy, nastavení meta tagů, správná hierarchie nadpisů, automatická a smysluplná tvorba názvů a altů obrázků apod.

Dále jsme zkontrolovali validitu kódu, minifikovali obrázky, odstranili testovací údaje a překontrolovali kompatibilitu u rozdílných prohlížečů a zařízení.

Po schválení klientem jsme nakonec nový web slavnostně spustili a doladili už jen poslední záležitosti, které se nedají dělat na testovací doméně:

 • nastavení cookie lišty;
 • správné nastavení redirectů;
 • kontrola broken linků;
 • aktivace analytických nástrojů (Google Analytics, Google Search Console) a kontrola jejich funkčnosti.

Podívejte se, jak vypadá průchod novým webem

Rozdíly po a před

Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO - Porovnání, stará verze #1
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO - Porovnání, nová verze #1
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO - Porovnání, stará verze #2
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO - Porovnání, nová verze #2

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...
Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...