Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®
Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace, indexovanosti a pozic starého webu.
Pro: Elektrofyzika s.r.o.
Realizace: 2022
www.elektrofyzika.cz

Povedlo se nám

Průměrná doba trvání relace
+ 36 %
O více než třetinu jsme zvýšili čas, kteří zákazníci stráví na webu (srovnání posledních tří měsíců meziročně).
zjistit více
Počet stránek na jednu relaci
+ 31 %
O téměř třetinu jsme zvýšili počet stránek, které zákazníci navštíví (srovnání posledních tří měsíců meziročně).
zjistit více

O klientovi

Elektrofyzika s.r.o. je specialista na vysoušení vhlkých zdí a staveb, aniž by se muselo nějakým hrubým způsobem zasahovat do stavby. K odstranění vlhkosti využívají vlastní systém DryPol® – bezkontaktní zařízení, které díky principu elektroosmózy vysílá impulzy do okolního prostředí, čímž zapuzuje vodu zpět do podloží a izoluje stavbu.

Více o klientovi na www.elektrofyzika.cz

Zadání klienta

Primárním cílem bylo vytvoření nového a moderního webu s důrazem na některá specifika společnosti Elektrofyzika s.r.o. a jimi dodávaného zařízení Drypol®. Grafika měla být přehledná a pro marketing účinná a efektivní. Důraz chtěli klást hlavně na přesvědčivost tak, aby zákazník měl dostatek informací o prodávaném produktu, o jeho výsledcích, výhodách. A jelikož původní webovky na tom byly z hlediska SEO velmi dobře, bylo potřeba na to dávat pozor – buď původní URL zachovat, nebo je správně přesměrovat.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Při tvorbě nového webu jsme postupovali standardně jako u každé jiné realizace – nejprve jsme si udělali základní SEO analýzu, vytvořili wireframe, nechali zpracovat grafiku, kterou jsme následně nakódovali, naprogramovali jsme moduly klientovi na míru a na závěr všechno zkontrolovali, doladili detaily a dokončili.

První fáze: příprava, wireframe a SEO analýza

Od samotného počátku bylo ze všeho nejdůležitější zachovat stávající výkonnost webu z hlediska optimalizace pro vyhledávače, především v oblastech indexovanosti původních URL adres a jejich pozic. Při přípravách na nový web jsme proto vzaly tyto faktory v potaz a hned ze startu jsme vytvořili sadu klíčových slov, k nim příslušných landing pages, které nesmíme „rozbourat“, a také URL adresy, které přesměrujeme na nové cílové stránky. Pro větší přehlednost jsme rozvrhli rozložení webu (wireframe) a ke konkrétním kategoriím přiřadili odpovídající adresy.

Tyto informace spolu s mnoha dalšími specifikacemi (co je potřeba zmínit na homepage, jak si představujeme výpis produktu apod.) jsme posunuli grafikovi, aby vzhled starého webu modernizoval. Ten připravil prototypy homepage a dalších stránek i s poznámkami (např. kde bude jaká mikroanimace, kdy se budou měnit barvy), aby co nejnázorněji ukázal, jak bude web vypadat. Po schválení domovské stránky i podstránek klientem jsme mohli postoupit do další fáze.

Druhá fáze: implementace grafiky, připravení modulů

V dalších krocích jsme postupně:

 1. nařezali grafiku;
 2. grafické šablony jsme implementovali do webu a nasadili na náš redakční systém;
 3. vytvořili jsme moduly na míru klientovi pro reference a katalog produktů (u kterých jsme kladli důraz na produkt, jeho výhody, budování důvěry v něj, na jasnou a srozumitelnou komunikaci efektu zařízení, ale také garanci vrácení peněz a v neposlední řadě na vzbuzení zájmu návštěvníků);
 4. jednotlivé stránky, včetně referencí, jsme naplnili obsahem buď dodaným klientem, nebo námi napsaným/vyfoceným (navrhli jsme několik témat spojených s tím, co produkt umí řešit, tento obsah byl poté přidán na web v podobě multimediálního obsahu, článků, optimalizovaných referencí, návodů na samoinstalaci apod.);
 5. připravili jsme poptávkový formulář s cílem podpořit a zvýšit konverznost a prodeje (ve spojitosti s plánovaným SEO a vedením PPC kampaní);
 6. web jsme udělali responzivní pro libovolná zařízení i prohlížeče.

Dále jsme celý web zkontrolovali a zbavili chyb – zaměřili jsme se např. na chybějící call-to-action prvky, nedotaženou grafiku, chybějící obsah, texty přetekájící mimo bloky, překlepy i chyby nebo zarovnání prvků či textů na stejné řádky.

Třetí fáze: finalizace a spuštění

Před ostrým spuštením a krátce po spuštění jsme ještě provedli několik posledních kroků, zaměřených více technicky:

 • udělali jsme základní SEO nastavení (parametry URL adres, meta title, meta description, nadpisy H1, odkazy obsahují meta informace nebo drobečková navigace);
 • mimifikovali jsme obrázky;
 • zkontrolovali kompatibilitu napříč různými prohlížeči (Edge, Chrome, Firefox, Safari) i zařízeními (mobil, tablet, počítač);
 • nastavili redirecty;
 • aktivovali Google Analytics a Google Search Console za účelem měření návštěv.

Výsledky

Zatímco u některých nových webů občas trvá, než si jich Google všimne nebo než si uživatelé najdou k nim svou cestu, u webu Elektrofyziky byly výsledky takřka okamžité. Od spuštění webu zhruba v půlce října 2022 jsme zaznamenali v Google Analytics strmý nárůst v počtu návštěvnosti. Noví zákazníci chodili z organického vyhledávání Googlu i Seznamu (což znamená, že se nám přesun na nový web i s URL adresami povedl) i z PPC kampaní.

Podařilo se nám také splnit požadavek o lepším informování potenciálních zákazníků o produktu. Poslední tři měsíce od spuštění webu pozorujeme ve srovnání se stejným obdobím minulého roku prodloužení času, po který si lidé prohlížejí obsah nových webovek, o více než jednu třetinu. Zároveň jsme zaznamenali, že počet stránek, které si uživatel prohlíží, se taktéž zvýšil téměř o třetinu. Potenciální zákazníci tedy tráví na webových stránkách více času a během této doby si prohlédnou více stránek.

Na základě těchto zkušeností s námi klient pokračuje dál ve spolupráci v e-commerce v oblastech SEO (optimalizace pro vyhledávače) a proklikových kampaních (PPC).

Rozdíly po a před

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol® - Porovnání, stará verze #1
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol® - Porovnání, nová verze #1
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol® - Porovnání, stará verze #2
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol® - Porovnání, nová verze #2

Hodnocení klientem

Chtěl bych Comertu a jejím pracovníkům poděkovat za velmi dobře odvedenou práci při tvorbě webové prezentace naší společnosti Elektrofyzika a následné SEO. Dále děkuji za velmi kvalitní zpracování PPC kampaní na portálech Seznam a Google. Všechny tyto činnosti společně přivedly k naší firmě velké množství zákazníků. Mrzí mě, že jsme s Comertem nenavázali spolupráci dříve.
Michal Macháčjednatel společnosti Elektrofyzika s.r.o.

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...