Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT
Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu webu až po kompletní nakódování.
Pro: NANO - AUDIT s.r.o.
Realizace: 2022
www.nano-audit.com

O klientovi

Za NANO - AUDITem stojí asi 30členný tým expertů na mzdy a účetnictví, auditorů a finančních analytiků. Jedná se o společnost s původem z Brna, která poskytuje účetnické služby (např. zpracování či optimalizace mezd, kompletní personalistika), kontroly smluv a jejich plnění co se týče fakturací a plateb (tzv. recovery audit, které slouží k získání zpět části prostředků ztracených chybami) a nakonec také daňové poradenství (jak vést účetnictví, jak založit společnost apod.).

Více o klientovi na www.nano-audit.com

Zadání klienta

NANO - AUDIT očekával od nového webu dvě základní funkcionality:

  1. Pro první oblast zájmu – zpracování mezd a vedení účetnictví – měl web hlavně získávat nové klienty, protože je po těchto službách velká poptávka a stejně tak i konkurence. Cílem je přilákat jakékoliv zákazníky, kteří na stránky zavítají a mohli by dané služby vyhledávat, a následně s nimi navázat spolupráci.
  2. Pro druhou vykonávanou oblast – recovery audity – chtěli od webu hlavně prezentaci služby a její vysvětlení. Má se jednat o stránky odborné a zpracované na vysoké úrovni. Pokud někdo přijde na tyto stránky, pak to bude nejspíš na základě předchozího doporučení a jemu si přejí následně předat ty správné informace.

Dále společnost požadovala vytvoření dvou jazykových mutací webu v češtině i v angličtině s automatickou detekcí, sekci s články, kam je možné přidávat libovolné příspěvky např. k aktualitám týkajících se učetnictví, a katalog referencí, který je provazaný s katalogem služeb a články.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

V případě NANO - AUDITU se jednalo o nový web se vším všudy, proto jsme započali veškeré práce vytvořením obsahového wireframu. Navrhli jsme tedy základní webovou strukturu s rozložením prvků nejdříve na domovské stránce, po postupném schvalování i na dalších stránkách.

V podstatě současně této prvotní fázi jsme připravovali grafického návrhy homepage a ostatních podstránek. NANO - AUDITu jsme také přepracovali a vytvořili nové logo s jednoduchou a důmyslnou symbolikou účetnictví.

Nasazení redakčního systému a specializovaných modulů

Jakmile byla nová podoba webu schválena a potvrzena klientem, web jsme kompletně nakódovali a naformátovali do funkční podoby. Nasazení na náš redakční systém zajišťuje jednoduchou a bezproblémovou administraci pro klienta, zároveň nám i klientovi umožňuje ho libovolně doplňovat o smysluplné moduly.

Typickým modulem je kategorie referencí, které v případě NANO - AUDITu připomínají listy šekové knížky. Klient může prostřednictvím redakčního systému jednoduše spravovat veškeré reference – přidat novou, opravit nebo smazat starou, doplnit logo firmy nebo hodnocení spolupráce a navolit vykonané služby.

Vedle toho jsme vyhověli přáním klienta a vytvořili sekci pro články a novinky z účetnického prostředí, které si mohou rozdělovat do vlastních kategorií.

Na našem webu si můžete přečíst více o redakčním systému Comerto (CMS).

 

Ve zkrácené verzi vám odpovíme na časté otázky ohledně našeho CMS.
Je váš systém otevřený úpravám ze strany klienta?

Získáte kompletní přístup ke všem částem redakčního systému, a to i ke všem zdrojovým kódům včetně redakčního systému, šablon či dat použitých na webu, a to jak přes FTP, tak webové rozhraní.

Lze si vyzkoušet váš redakční systém (CMS)?

Náš webový redakční systém (CMS) si můžete vyzkoušet na demo.comerto.com . V demoverzi RS si můžete vyzkoušet všechny důležité funkce administrace a správy webu a přesvedčit se, že správa obsahu je v našem systému skutečně jednoduchá.

Co je to modul?

Modul na míru je vždy vytvářen dle potřeb zákazníka tak, aby obsahoval pouze to, co zákazník potřebuje a maximálně mu zjednodušil správu obsahu.

Proč nepoužít WordPress?

Weby na WordPressu běží často pomaleji, existuje šance, že budou napadeny či zneužity pro nekalé účely a mnoho doplňků v nich použitých přestane být vyvíjeno či podporováno. Dlouhodobě se pak správa webu prodraží.

Je Comerto redakční systém jednoduchý na obsluhu?

Ano, náš redakční systém se velmi intuitivně ovládá. Administrační rozhraní je velmi jednoduché. V redakčním systému Comerto snadno upravíte jakoukoliv stránku. Naprosto jednoduše do redakčního systému také nahrajete fotografie, PDF soubory, mp3 podcasty atp.

Pokud by se snad stalo, že si nebudete vědět rady, tak kromě školení redakčního systému při předání hotového webu je vám k dispozici naše technická podpora, která se vám bude věnovat i po spuštění webových stránek na Comerto redakčním systému do ostrého provozu.

Budeme vlastnit kompletní web včetně redakčního systému?

Ano, naše weby klientům po vytvoření patří kompletně, a to i s redakčním systémem a veškerými soubory a obsahem, který je potřeba k tomu, aby si klient mohl webové stránky umístit na jakýkoliv hosting i bez naší podpory.

U nás se Vám nestane, že by Vám nepatřila nějaká část nebo RS, tj. chyběl vám "motor", kdybyste si chtěli web přesunout jinam.

Doplnění jemné grafiky a jazykových mutací

Po zapracování klientových připomínek k dosavadní podobě jsme přistoupili k doladění menších detailů a maličkostí, jako je rozpohybování domovské stránky pomocí animací a přidání jemných grafických prvků.

Podle zadání jsme vytvořili jazykové mutace webu, a to pro český a anglický jazyk, přičemž obsah obou lze snadno upravovat z jednoho místa redakčního systému.

Poslední kroky před spuštěním nového webu

V téhle fázi byl web téměř hotový a zbývalo celou práci dokončit pár funkčními, ale veskrze technickými detaily (sloužící především optimalizaci pro vyhledávače):

  • Byla zajištěna responzivita webu, díky čemuž je jednoduché používat stránky z počítače, tabletu i mobilního telefonu.
  • Zkrontrolovali jsme použitelnost v rozdílných prohlížečích (Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge a Opera).
  • Zkontrolovali jsme, zda v robots.txt neblokujeme stránky k procházení robotů (třeba těmi od Googlu), a vytvořili mapu stránek (sitemap) k určení, které stránky jsou důležité.
  • Provedli kontrolu základního SEO nastavení.
  • Aktivovali jsme Google Analytics a Google Search Console, dva hlavní nástroje k měření hledanosti a návštěvnosti webových stránek.

Hodnocení klientem

Děkujeme za nový web a vynikající spolupráci 💪💪💪
Petr SchlauchJednatel NANO - AUDIT

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...