Správa Facebook stránky pro GT Bicycles

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / Správa Facebook stránky pro GT Bicycles

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Na počátku roku 2017 jsme se s klientem dohodli, že je třeba zlepšit komunikaci značky GT Bicycles na Facebooku. Proto jsme od března téhož roku začali spravovat Facebook stránku GT, tvořit a pravidelně publikovat obsah. Pro vyhodnocení úspěšnosti jsme si předem stanovili cíle, které bylo třeba splnit. Tyto cíle jsme splnili a nekompromisně překonali. Od roku 2018 nově spravujeme Facebook stránku GT Bicycles pro polský trh.
Pro: GT Bicycles (ASPIRE SPORTS, s.r.o.)
Rok realizace: 2017 - ?
Web: www.facebook.com/GTBicyclesCZ/

Povedlo se nám

O klientovi

Správa Facebook stránky pro GT Bicycles

GT Bicycles je americká značka kol, známá je především pro kvalitu zpracování výrobků. Vždyť modely typu Zaskar nebo třeba Avalanche jsou na trhu více než 10 let. Další předností GT Bicycles je šíře nabídky. GT vyrábí kola celoodpružená, horská, silniční, krosová, dámská i dětská. Cenová politika u kol GT je rozmanitá. Na své si přijdou jak hobby jezdci s omezeným rozpočtem, tak i fajnšmekři, pro které není problém zaplatit za kolo 100 000 Kč a více.


Více o klientovi naleznete na www.gtbicycles.cz/

Zadání klienta

Zadáním klienta bylo zlepšit komunikaci značky na Facebooku a dále budovat brand GT Bicycles. K měření výsledků jsme si stanovili následující cíle:

  • Dosah příspěvků na Facebooku k relevantnímu publiku
  • Návštěvnost webu www.gtbicycles.cz z Facebooku

Obě KPI splňují definice cílů dle metody SMART.

Hodnoty těchto cílů jsme určili na základě analýzy stávajícího stavu, kdy jsme zpětně vyhodnocovali data za rok 2016. Samozřejmostí je, že stanovené hodnoty musely být lepší, než když si značka GT spravovala stránku „inhouse“.

Výsledné řešení

Vedle klasické tvorby příspěvků na týdenní bázi, jsme pro klienta vymysleli speciální kampaň - Great Tuesday. Základ této kampaně spočívá v tom, že každé úterý GT představí svým fanouškům nové kolo. Tato kampaň v současnosti běží již 17. týden a má výborné výsledky (CPC na úrovni 2 Kč, při velmi specifickém publiku).

 

 

 

 

Správa Facebook stránky GT Bicycles tak byla velmi úspěšná. Řádově o stovky procent jsme překonali stanovené cíle a s klientem spolupracujeme na další období.


www.facebook.com/GTBicyclesCZ/

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference