OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook

OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Cílem tohoto projektu byla podpora prodeje, optimalizace konverznosti a zvýšení počtu relevantních návštěvníků e-shopu za pomoci vybraných metod online marketingu.
Pro: KARTON P + P, spol. s r.o.
Rok realizace: 2017-2018
Web: www.oxybag.cz

O klientovi

OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook

Společnost KARTON P+P, spol. s r.o. byla založena v roce 1996 v Brně jako výrobce školních a kancelářských potřeb. Za dobu své existence se z firmy stal přední producent tašek a batohů pro školáky a studenty pro český a slovenský trh. V současné době firma distribuuje výrobky v rámci celé Evropské unie. Značka je známá především jako výrobce kvalitních anatomických batohů, které jsou doporučovány samotnými fyzioterapeuty.

V sortimentu školních výrobků pracuje KARTON P+P s vlastními (nelicenčními) ale i licenčními motivy. V oblasti licenčních motivů spolupracuje s firmami Walt Disney, Universal Studios, Mattel a Hasbro International.


Více o klientovi naleznete na www.oxybag.cz

Zadání klienta

Klient si vyžádal odborné nastavení proklikové reklamy v systémech Sklik, Adwords. Na základě předchozího řešení ve vlastní režii s výsledky, které nebyly dobré, se rozhodl provést změnu, a zainventoval do externího řešení, které by mu ukázalo naplno potenciál podpory prodeje s pomocí PPC reklamy. Cílem bylo vyzkoušet efekt i přes historicky skeptický přístup klienta k placené reklamě. 

Výsledné řešení

Hlavní záměr podpory prodeje prostřednictvím placené reklamy v klientem definovaných časových úsecích dle sezónnosti se následně na základě spokojenosti a s ohledem na dosažené výsledky rozvinul v komplexní marketingový servis zahrnující nejen původně zamýšlenou proklikovou reklamu, ale i remarketing, SEO, optimalizaci konverznosti a použitelnosti e-shopu.

Při přípravě PPC reklamy byly definovány jednotlivé persony příjemců reklamního sdělení. Tento postup zahrnoval následné vytvoření tematických skupin vyhledávacích dotazů (klíčových slov), pro které se konkrétní individuální reklamy zobrazovaly. Samozřejmě u menších dětí byli primárním příjemcem rodiče, u odrostlejších studentů pak samotní studenti. Některé reklamy byly svým sdělením více přizpůsobeny zdravotním aspektům produktů, jiné naopak zdůrazňovaly design a kvalitu provedení.

Díky segmentaci jednotlivých reklamních témat do řady specifických sestav v různých typech kampaní jsme přivedli při minimalizaci nákladů větší počet uživatelů, než když si klient realizovat proklikovou reklamu ve vlastní režii. Zvýšila se relevance reklam a CTR, což samozřejmě vedlo k tomu, že se razantně snížila průměrná cena prokliku. Samozřejmě pozitivní posun byl i s ohledem na prodejní výsledky. 

Před samotným spuštěním placených reklam byla provedena detailní analýza konverznosti a použitelnosti. S její pomocí jsme identifikovali problémy a nedostatky e-shopu s ohledem na snadné objednání z pohledu uživatelů. Navržené změny jsme předali klientovi k realizaci a dohlíželi na jejich správné zapracování. Tento krok měl velký význam nejen pro samotnou efektivitu placené reklamy, ale dopomohl dostat e-shop globálně do lepší „formy“, což se projevilo trvalým zvýšením konverzního poměru (tj. míry, s níž jsou uživatelé schopni vybrat produkt a dokončit jeho objednávku). V rámci podpory konverznosti se řešily mimo jiné i přesvědčovací argumentace, sdělení výhod a předností produktů apod.

Následně byly realizovány rozmanité formy kampaní na Facebooku s cílem získat přímé zákazníky i další potenciální publikum pro následný remarketing (retargeting). Cílení Facebooku umožňuje velmi dobře zaměřit konkrétní sdělení na rodiče, proto Facebook hrál v naší strategii důležitou roli.
Dalším „přídavkem“ pro podporu rozšíření remarketovaného publika bylo spuštění banerových kampaní v obsahové síti.

V rámci další spolupráci máme v plánu pomoci e-shopu s posílením návštěvnosti za pomoci SEO. Co se týká prodejnosti, tu bychom chtěli ještě více znásobit s pomocí propagace ve zbožových srovnávačích (Heureka, Zboží, Google Nákupy) a také s pomocí cíleného mailingu v hlavních sezonních termínech.


www.oxybag.cz

OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook
OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook

Obrázky k projektu

OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook
OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook
OXYBAG - reklamní kampaně AdWords, Sklik, Facebook

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference