Comerto / Online marketing / PPC - Pay per click / Remarketing - Retargeting

Remarketing - Retargeting

Pomocí retargetingu lze velmi účinně cílit reklamu na uživatele, kteří už projevili zájem o vaše produkty nebo služby. Pomůžeme vám proměnit je v zákazníky.

Líbilo by se vám mít možnost cílit reklamu jen na uživatele, kteří mají opravdu zájem o vaše produkty? Ve světě online marketingu je to možné.

Díky remarketingu (neboli retargetingu) lze nastavit online kampaň tak, aby se reklama zobrazovala uživatelům, kteří už dříve navštívili váš web. Můžete tak například účinně oslovit návštěvníky webu, kteří odešli, aniž by dokončili objednávku nebo poptávku. Ti následně budou při svém procházení webu vídat inzeráty s vysoce relevantní nabídkou vaší firmy, která je může přesvědčit, aby cílovou akci dokončili. Reklama cílená pomocí remarketingu se při správném návrhu a nastavení vyznačuje vyšší mírou prokliku i konverzním poměrem, než je tomu u tradiční display reklamy.

Jak remarketingová reklama vypadá

Pro cílení formou remarketingu se nejčastěji používají zavedené formáty grafické reklamy (bannery). Návrh a grafické zpracování kreativy realizujeme v rámci remarketingu, přičemž samozřejmě vycházíme z vizuálního stylu zákazníka, popřípadě z grafického manuálu, je-li k dispozici.

Příklady použití remarketingu

 • Těm, kdo v e-shopu nakoupili mobilní telefon, můžete následně doporučovat nákup krytů, pouzder a jiného příslušenství.
 • Uživatelům, kteří nedokončili objednávkový nebo poptávkový proces, následně formou remarketnigu nabídnout slevu.
 • Zákazníkům, kteří nakoupili spotřební zboží, začít po obvyklé době spotřeby připomínat, aby opět nakoupili a doplnili zásoby.

Jak remarketing funguje

Do zdrojového kódu vašich stránek je nejprve třeba vložit značku pro remarketing nebo náležitě upravit měřicí kód Google Analytics. Díky tomu se může začít naplňovat seznam uživatelů pro remarketing. Reklamní systém uloží do počítače uživatele soubor cookie, na jehož základě potom zobrazuje reklamu, jakmile tento uživatel navštíví libovolný web zapojený do dané reklamní sítě.

Remarketing lze realizovat prostřednictvím systému Google Ads, v Skliku najdeme tuto funkci pod názvem Retargeting.

Vzhledem k velikosti Reklamní sítě Google je zde vysoká pravděpodobnost, že bude uživateli zařazenému do remarketingového seznamu reklama zobrazena. Obsahová síť Skliku je méně rozsáhlá, proto zde bývá zásah menší. Mimo přední PPC systémy lze retargeting nalézt také v řadě dalších reklamních sítí včetně Facebooku a RTB platforem.

Dynamický remarketing

Ještě vyšší relevanci k potřebám uživatele poskytuje takzvaný dynamický remarketing, který k přesnému cílení remarketingu přidává optimalizaci kreativy. Při použití dynamického remarketingu je obsah reklamy přizpůsoben na míru každému uživateli a prakticky každá reklama je unikátní.

Díky tomu, že návštěvník uvidí v inzerátu přesně ty položky, které si v e-shopu prohlížel, bude pravděpodobněji mít zájem vrátit se a nakoupit.

Remarketing s Comertem

Remarketing je mocný nástroj, ale aby kampaň vedla k plnění cílů a příznivé návratnosti investic, musí se správně naplánovat a nastavit.

Inzeráty zobrazované v rámci remarketingu příliš dlouho nebo moc často mohou uživatele začít obtěžovat, proto vždy promýšlíme nejvhodnější nastavení délky členství a frekvence, abychom dosáhli optimálních výsledků.

Vždy zpracováváme strategii remarketingu, která obsahuje kompletní specifikace kampaně a cílové skupiny, návrh cílení a definici publik (seznamů uživatelů).

Samozřejmostí je průběžná správa remarketingové kampaně a reporting výsledků.

Relevantní reference

Kompletní online marketing Atila Shop

Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Náklady na reklamu: Heureka.cz
1,76 %

Full service online marketingu – Repelent Predator

Pro Leroy Cosmetics a především jejich repelenty Predator jsme připravili reklamy, příspěvky a inzertní obsah na Google,...
Zboží.cz
2,52 %

Full service online marketingu pro KASUMEX

Pro KASUMEX jsme založili a spravujeme reklamní kampaně AdWords a Sklik včetně produktových reklam, dynamického remarketingu...

Proč se stát našim klientem?

 • Stálý tým
  on-line specialistů
 • Aktivně
  komunikujeme
 • Komplexní servis
  bez rozdílu
 • Více jak
  600 klientů

V rámci online marketingu děláme