PPC reklama pro VPO Protivanov

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / PPC reklama pro VPO Protivanov

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Pro VPO Protivanov vytváříme, ladíme a kontrolujeme PPC kampaně. Od vyhledávací sítě až po brandbuilding. Ve dvou reklamních systémech – AdWords a Sklik.
Pro: VPO Protivanov, a.s.
Rok realizace: od 2015
Web: www.vpo.cz

Povedlo se nám

O klientovi

PPC reklama pro VPO Protivanov

VPO Protivanov je s více než 20 lety tradice jedním z prvních českých výrobců oken. Velikost a pozici firmy na trhu také dokládá počet vyrobených oken a dveří – k letošnímu roku (2017) firma vyprodukovala více než 1 000 000 kusů. 


Více o klientovi naleznete na www.vpo.cz

Zadání klienta

Zadáním klienta bylo vyladit stávající PPC kampaně (které vytvářela jiná agentura) tak, aby dosahovaly většího výkonu – cílem naší správy tedy bylo zvýšit počet poptávek z webu prostřednictvím vyhledávacích sítí (Google a Seznam).

Výsledné řešení

Podrobnou analýzou stávajícího stavu jsme zjistili, že úprava stávajících kampaní není vhodná, protože kampaně mají špatný základ – pravděpodobně při startu projektu nebyla provedena důsledná analýza klíčových slov. 

My jsme tuto chybu neopakovali a začali jsme propracovanou klasifikační analýzou klíčových slov. Ta nám pomohla slova roztřídit podle toho, jak se okna, dveře a vrata vyhledávají. Zjistili jsme, že jedním ze způsobů vyhledávání oken jsou například: materiál, region nebo určení okna a mnoho dalších.

Celkem jsme takto ručně roztřídili přes 600 vyhledávacích dotazů. Pro zajímavost – práce na této analýze zabrala více než 2 dny. 

Z precizně zpracované analýzy jsme mohli konečně vytvořit reklamní sestavy pro každou dimenzi vyhledávání. Celkem jsme ručně vytvořili několik desítek reklamních sestav a variant reklamy tak, abychom pokryli kompletní sortiment VPO.

Ukázka reklam ve vyhledávací sítiDATA | reference-data | ukazka-reklama-ve-vyhledavani.jpg

Výkonnost kampaní – srovnání s původním stavem

  Náklady na kampaň CPC Návštěvnost webu Počet konverzí
Původní kampaně 1 1 1 1
Nové Comerto kampaně Stejné – 70 % + 229 % + 280 %

 

Ze zřejmých důvodů nemůžeme zveřejňovat konkrétní čísla. Procentuální rozdíl výkonnosti je však dostatečně názorný. Naší správou jsme při zachování výše nákladů dokázali z webu přivést 3x více objednávek. 

Zvýšení povědomí o značce VPO

Po odladění výkonu ve vyhledávací síti jsme se pustili do nových kampaní, které mají za cíl zvýšit povědomí o značce VPO.cz.

Vytvořili jsme proto sadu obecných bannerů pro podporu brandu. Tyto bannery zobrazujeme v obsahové síti Google. Cílíme na publikum:

  • Dle zájmů
  • Remarketujeme návštěvníky webu
  • Cílíme na návštěvníky konkurence
  • Na velké servery typu idnes.cz, lidovky.cz
  • Speciální kampaň na YouTube

Ukázka banneru – kliknutím na banner se vám zobrazí animovaná verze

DATA | reference-data | ukazka-reklama-obsahova-sit.jpg

Aktuálně za 2 měsíce běhu dosahují brandové kampaně přes 3 000 000 shlédnutí při ceně cca 9,5 Kč za 1000 zobrazení.

 

 


www.vpo.cz

Chcete také zvýšit výkon PPC kampaní? Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference