Comerto / Online marketing / Reference marketing / Full service online marketingu pro KASUMEX

Full service online marketingu pro KASUMEX

Povedlo se nám

Zboží.cz
2,52 %
Výsledek PNO (podíl nákladů na obratu) dosažený za rok 2018
Heureka.cz
3,56 %
Výsledek PNO (podíl nákladů na obratu) dosažený za rok 2018
Pro KASUMEX jsme založili a spravujeme reklamní kampaně AdWords a Sklik včetně produktových reklam, dynamického remarketingu a kampaní ve vyhledávání. Spravujeme také vyhledávače zboží a e-shop optimalizujeme pro vyhledávače. Součástí SEO je dlouhodobé a důsledné vylepšování informační architektury webu pro dosažení lepší přehlednosti a UX.
Pro: KASUMEX, spol. s r.o.
Realizace: 2017 - 2024  (probíhá)
www.kasumex.cz

O klientovi

Jeden z největších českých dodavatelů náhradních dílů pro zahradní a lesní techniku, společnost KASUMEX, ve svém e-shopu, který je výsledkem naší práce, nabízí náhradní díly na sekačky, motorové pily, zahradní traktory, křovinořezy a další stroje.

Už přes 20 let umožňuje KASUMEX českým zahrádkářům, chalupářům nebo lesnickým profesionálům udržovat v chodu kvalitní starší techniku bez zbytečné nutnosti pořizovat při opravitelné poruše nový stroj.

Více o klientovi na www.kasumex.cz

Zadání klienta

Klient nám svěřil propagaci svého e-shopu Kasumex.cz s cílem podpořit prodej. V naší režii byla volba vhodných propagačních kanálů i to, jak si poradit s technicky problematickým internetovým obchodem.

Výsledné řešení

Původní technické řešení se ukázalo být překážkou účinné optimalizace pro vyhledávače, použitelnosti, obchodní výkonnosti a nakonec i samotného fungování e-shopu.

Po tom, co jsme e-shop kompletně převedli na nový systém, začali jsme s úpravami informační architektury a doplňováním obsahu tak, aby se zlepšila přívětivost webu pro uživatele i vyhledávače. Zároveň s tím jsme naplno odstartovali práce na SEO a linkbuildingu.
Pro e-shop KASUMEX jsme také založili kampaně v systémech AdWords a Sklik. Pro podporu nalezitelnosti na relevantní klíčová slova jsou spuštěny vyhledávací kampaně, atraktivnější zviditelnění sortimentu a obchodní výkonnost zajišťují také produktové kampaně stejně jako dynamický remarketing.

V rámci správy vyhledávačů zboží se věnujeme párování pro lepší viditelnost v produktových shlucích a také optimalizaci nabízených cen za proklik s cílem zefektivnit kampaně na Zboží.cz a Heurece.

Výsledky za rok 2018

V roce 2018 jsme pro klienta řešili kompletní on-line marketingové aktivity zaměřující se na podporu prodejnosti.

Pokud srovnáme návštěvnost roku 2016, kdy si e-shop spravoval sám klient na systému PrestaShop, pak dostaneme počet 258 900 návštěv. Konverze, tedy data o prodejnosti, nejde ze statistik Google Analytics zjistit, protože klient neměl aktivní měření e-commerce. V roce 2018, kdy již e-shop běžel na novém systému a zcela v naší marketingové režii, se návštěvnost zvýšila na počet 372 060 návštěv.

Podíváme-li se na prodejní statistiky, pak jsme klientovi za rok 2018 dopomohli s využitím proklikové reklamy v systémech Google a Seznam, a reklamy ve srovnávačích zboží Heureka a Zboží k obratu v řádech milionů Kč. Samozřejmě je důležitá informace, kolik nákladů jsme na tuto částku museli investovat. Více o výši nákladů, a tedy i o naší propagační efektivitě, vám napoví ukazatel podílu nákladů na obratu (PNO*):

  • Heureka.cz: 3,56 %
  • Zboží.cz: 2,52 %
  • Sklik: 7,81 %
  • Google Ads: 24,48 %

-------------------------------

* PNO: je procentuální vyjádření hodnoty nákladů (tj. celková cena reklamy) vydělené celkovou hodnotou dosažených konverzí (hodnota prodejů). Tj. kolik procent z tržeb tvoří náklady.

Podobné reference

Kompletní online marketing Atila Shop

Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu,...
Zdroje návštěvnosti: Organické vyhledávání
71 %

Full-service SEO pro GigaLékárnu

Pro jednu z největších online lékaren GigaLékarnu jsme zajistili optimalizaci pro vyhledávače, včetně analýzy klíčových slov,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Náklady na reklamu: Heureka.cz
1,76 %

Full service online marketingu – Repelent Predator

Pro Leroy Cosmetics a především jejich repelenty Predator jsme připravili reklamy, příspěvky a inzertní obsah na Google,...