GASTRO NOVOTNÝ - PPC reklamní kampaně

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / GASTRO NOVOTNÝ - PPC reklamní kampaně

O klientovi

GASTRO NOVOTNÝ - PPC reklamní kampaně

Specializovaný velkoobchod pro hotely, restaurace, kavárny a ostatní stravovací zařízení. Zajišťuje dodávky profesionálního vybavení pro kuchaře, baristy, číšníky a servírky, ať už se jedná o jakýkoliv z procesů přípravy, zpracování, podávání pokrmů a nápojů. Součástí nabízeného sortimentu jsou také veškeré doplňky a spotřební zboží související s provozem stravovacích a restauračních zařízení. Velkoobchod nabízí také vybrané suroviny, barové doplňky, textil, kávovary, mycí a čisticí prostředky aj. Veškerý tento sortiment je nabízen v rámci eshopu na výše uvedené adrese.


Více o klientovi naleznete na www.gastronovotny.cz

Zadání klienta

Hlavním cílem zadavatele bylo postupné budování povědomí o značce, představení produktů e-shopu a budování stálé základny vracejících se zákazníků. Původní záměr realizace klasické placené reklamy pouze ve vyhledávání byl postupně v průběhu víceletého propagačního období rozšiřován o nové formy placené reklamy a postupně profilován co nejvíce na oslovení firemní klientely.

Výsledné řešení

Jak již bylo uvedeno výše, počáteční záměr propagace prostřednictvím klasické reklamy ve vyhledávací síti byl postupně doplněn o další efektivní způsoby placené propagace. Jelikož bylo potřeba v úvodu rozšířit povědomí o značce a e-shopu jako takovém, byla navíc velmi záhy vytvořena specifická kampaň v obsahové síti, která zajímavými bannery cílila na klientelu provozující gastronomická zařízení.

Co nejpřesnější cílení

Od počátku realizace jsme bojovali s cílením na firemní klientelu - koncové zákazníky, kteří hledají např. jednorázové nádobí, či nůž do kuchyně, bylo třeba eliminovat. Z tohoto důvodu byla postupně vyhledávací reklama cílena na specifické výrazy, které spíše používají restaurace, bary, kavárny a hotely. Relevanci reklamy v obsahové síti jsme řešili cílením pouze na vybraná umístění (relevantní portály s vysokou pravděpodobností výskytu návštěvníků ze zájmového segmentu).

Remarketing / retargeting

Velký počáteční zásah související s budováním brandu jsme se následně rozhodli zúročit s pomocí retargetingu/remarketingu. Vytvořili jsme několik skupin dle návštěvnického chování, kterým jsme předkládali vysoce cílené reklamní sdělení. Doplnili jsme i možnost remarketingového cílení na e-mailové adresy návštěvníků. 

Klikněte na obrázky pro animaci a více variant 

Produktová reklama ve vyhledávačích a PPChit

Ve finální fázi jsme přikročili také k realizaci produktové reklamy v návaznosti na Google Merchant a Zbozi.cz, přičemž jsme vyloučili zboží nevhodné pro koncové zákazníky. K produktovým reklamám ve vyhledávačích jsme přidali ještě rozšířené textové inzeráty, které jsou pravidelně aktualizovány nástrojem PPChit - takže se vždy vynáší do AdWrods i Skliku ty správné produkty a aktuální ceny. Pomyslnou tečkou v procesu podpory prodeje, z níž se postupem času stal hlavní záměr propagace (nikoliv již šíření značky), bylo nastavení kampaní produktového remarketingu/retargetingu.


Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference