Comerto / Online marketing / Reference marketing / Full service online marketingu – Repelent Predator

Full service online marketingu – Repelent Predator

Full service online marketingu – Repelent Predator
Pro Leroy Cosmetics a především jejich repelenty Predator jsme připravili reklamy, příspěvky a inzertní obsah na Google, Seznam, Heureku, Zboží, Facebook a Instagram. Takto koncipovaný online marketing jsme spravovali po celý rok. Během něj jsme průběžně vyhodnocovali úspěšnost a přesouvali úsilí za účelem co nejlepšího poměru nákladů k tržbě.
Pro: Leroy Cosmetics s.r.o.
Realizace: 2021–současnost
www.leroycosmetics.cz

Povedlo se nám

Náklady na reklamu: Heureka.cz
1,76 %
Výsledek PNO (podíl nákladů na obratu) dosažený za rok 2021
Náklady na reklamu: Zboží.cz
6,78 %
Výsledek PNO (podíl nákladů na obratu) dosažený za rok 2021
ROAS: Seznam.cz
483 %
Výsledek ROAS (návratnost prostředků vložených do reklamy) dosažený za rok 2021
Počet zhlédnutí reklamy na Googlu a Facebooku
>1 milion
Přes 1 milion zákazníků vidělo reklamní sdělení

O klientovi

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární a účinný repelent Predator. Na trh už představili několik jeho úspěšných variant s různým využitím. U přípravků pro odpuzování hmyzu to ale nekončí. Leroy Cosmetics vyrábí také špičkovou dezinfekci, která je účinná proti virům a bakteriím. Firma je taktéž známým výrobcem kvalitních parfémů.

Více o klientovi na www.leroycosmetics.cz

Zadání klienta

Klient si přál kompletní správu online reklamního a marketingového obsahu, především se zaměřením na repelenty Predator, a to se vším všudy. Požadoval tvorbu veškerých reklam a reklamních příspěvků a jejich následné publikování na různých inzertních kanálech. Mezi nimi si klient vybral ty nejvýznamnější v českém prostředí – internetové vyhledávače Google a Seznam, srovnávače zboží Heureka a Zboží, ze sociálních sítí Facebook a Instagram. Cílem bylo zasáhnout co největší a nejrozmanitější publikum prostřednictvím různých kanálů, propagovat značku a zvyšovat její povědomí, a zajistit co největší tržby za co nejmenší peníze.

Výsledné řešení

V rámci příprav jsme nejdříve navrhli a připravili inzertní obsah pro Google, Seznam, Heureku, Zboží a reklamní příspěvky a aktivity pro Facebook a Instagram. Ty jsme po dobu následujícího roku využívali a používali jak v reklamních kampaních, tak na sociálních sítích. Pravidelně se tak objevovaly ve výsledcích vyhledávání, na serverech sloužících k srovnávání produktů nebo na sociálních sítích. Takto nastavený marketing jsme průběžně spravovali, kontrolovali, aktualizovali a ladili po celý rok.

Díky tomu se nám podařilo maximálního výkonu v poměru nákladů na obrat:

  • na webu Heureka.cz klient z celkového získaného obratu zaplatil ani ne 2 % za naši správu marketingu (PNO 1,76 %);
  • podobně slibné výsledky přinesl srovnávač Zboží.cz, kde byly náklady vzhledem k tržbě sotva 7% (PNO 6,78 %);
  • úspěšná byla i kampaň na Seznamu, u které klientovi klientovi každá koruna investovaná do projektu vydělala téměř 5násobek (ROAS 483 %);
  • na druhé straně v počtu shlédnutých reklam se nám zase podařilo u největších internetových platforem Googlu a Facebooku zasáhnutí přes milionu zákazníků.

Produktový marketing repelentu Predator a správa Facebooku

Zaměřili jsme se především na marketing jednoho z nejvýznamnějších produktů Leroy Cosmetics, a to repelentu Predator. Nastavili jsme různě zaměřené online marketingové strategie:

  • produktové kampaně;
  • textové inzeráty včetně dynamických a responzivních reklam;
  • to vše spolu s dynamickým remarketingem a retargetingem

Pro prezentaci repelentů jsme v kampani mimo jiné vytvořili také pohyblivé a dynamické bannery:

DATA | reference-data | predator_bnr_1.gif

DATA | reference-data | predator_bnr_2.gif

Využili jsme reklamních systémů spojených s cílovými médii, tedy Google Ads, Seznam Sklik, Facebook Ads, Zboží.cz a Heureka.cz.

Ozblášť aktivně jsme pracovali s Facebookovou a Instagramovou stránkou Predatora, kam jsme pravidelně každý týden zveřejňovali příspěvky a odpovídali na komentáře. Některé naše příspěvky měly takový úspěch a dosah, že nám klient volal s prosbou o stažení reklamy na produkt, protože ho vyprodal (vizte obrázek se zeleným repelentem Predator).

Klientovi jsme také nabídli a na míru vytvořili jedinečný formát pro sdílení příspěvků o jeho klientových produktech s názvem Repelent Predator NEWS. Díky tomu mohl jednoduše informovat o novinových článcích, testech, novinkých nebo zajámavostech o Predatorovi.

Koukněte na vybrané reklamní animace a příspěvky na sociální sítě, které jsme vytvořili k propagaci repelentu Predator.

Podobné reference

Kompletní online marketing Atila Shop

Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu,...
Zdroje návštěvnosti: Organické vyhledávání
71 %

Full-service SEO pro GigaLékárnu

Pro jednu z největších online lékaren GigaLékarnu jsme zajistili optimalizaci pro vyhledávače, včetně analýzy klíčových slov,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Dodali jsme
9 uchazečů

HR marketing - nábor nového mechanika pro BORS BUS

Na základě předchozí úspěšné spolupráce nás společnost BORS oslovila s tím, že shánějí do týmu šikovného automechanika. V...