Vysoká škola Karla Engliše (VŠKE) - PPC kampaně

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / Vysoká škola Karla Engliše (VŠKE) - PPC kampaně

O klientovi

Vysoká škola Karla Engliše (VŠKE) - PPC kampaně

Vysoká škola Karla Engliše, a.s. je soukromá vysoká škola založená v roce 2001 v Brně, kde má i sídlo. Na základě akreditace MŠMT poskytuje zájemcům možnost vystudovat vybrané obory ve studijních programech Bc., MBA. VŠKE se odborně orientuje na oblasti ekonomie, práva a bezpečnosti, informatiky, managementu.


Více o klientovi naleznete na www.vske.cz

Zadání klienta

Klient využíval placenou reklamu i v minulosti. Výkon kampaní však nesplňoval jeho požadavky, proto se rozhodl poptat profesionální správu placené reklamy. Hlavní záměr byl oslovit co možná nejširší relevantní publikum zájemců o studium na soukromé škole v časovém intervalu, kdy VŠKE tuší největší přirozenou poptávku po nestátním vzdělávání.

Výsledné řešení

Za účelem splnění výše uvedených požadavků klienta byla sestavena propagační strategie. Klient preferoval investici čistě do systému Adwords, přestože mu byla doporučena i propagace prostřednictvím Skliku. Na základě studia výkonu původních kampaní byl proveden audit a vydefinována strategie efektivní propagace. Comerto se na základě statistik z původních kampaní a jejich stavu nastavení rozhodlo neladit tyto kampaně, ale vytvořit zcela nové. Včetně nových inzerátů, cílené, rozšíření a dalších definic. V úvodním období byly pro účely testu aktivní jak původní kampaně, tak i nové od Comerta. Brzy se s ohledem na výkon a kvalitativní výsledky sledovaných konverzí přistoupilo k celkovému vypnutí původních kampaní.  

Závěr strategie vypracované společnosti Comerto definoval 3 základní složky placené propagace:

  • reklama v obsahové síti s cílem podpořit lokální povědomí o VŠKE u konkrétní cílové skupiny.
  • reklama ve vyhledávací síti přivádějící na cílovou stránku relevantní zájemce o studium. Segmentováno bylo lokálně a také podle typu vyhledávací dotazů (obecné VS. longtailové výrazy).
  • remarketing: opakované oslovování definovaného publika (lidé, kteří navštívili vybrané stránky webu, přičemž doba jejich návštěvy byla delší jak 15 vteřin).

Testováno bylo více reklamních inzerátů (ať už textových či animovaných bannerů). V rámci přípravných prací byla optimalizována cílová stránka a taktéž nastavena pokročilá webová analytika pro potřeby ladění a vyhodnocování efektu kampaní. 

 

DATA | reference-data | banner-vske.gif

 

Ve vstupní fázi bylo taktéž přikročeno k optimalizaci mobilního zobrazení webu, aby přístupy z mobilních zařízení neměly vysokou míru opuštění z důvodu problematického zobrazení či nedostatků použitelnosti.


www.vske.cz

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference