Optimalizace obchodní účinnosti webu

Comerto / Internetový marketing / Analytika / Optimalizace obchodní účinnosti webu

Máte web, který má nízkou návštěvnost, Provozujete eshop, který neprodává? Pomůžeme vám se zviditelněním vašeho internetového podnikání, přivedeme vaši cílovou skupinu na web přes slova, která jsou pro vás relevantní! S pomocí webové analytiky navrhneme změny k podpoře prodeje a návštěvnosti. Doporučíme vám nejefektivnější internetovou reklamu. Vždy je co zlepšovat – poradíme vám!

Aby byl váš web úspěšný, musí v první řadě plnit svůj cíl. Podařilo se vám přivést na stránky více návštěvníků pomocí SEO nebo PPC? Pak vám gratulujeme, ale pokud z webu odcházejí bez konverzí, bylo vynaložené úsilí zbytečné.
V případě, že se vám investice do reklamní kampaně nebo optimalizace pro vyhledávače nevrací, může být problém přímo na vašich webových stránkách.

Vidíte-li v analytickém nástroji vysokou míru opuštění a nízký konverzní poměr, je na čase zaměřit se na optimalizaci obchodní účinnosti  webových stránek.

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Jaké faktory mají vliv na obchodní účinnost

V tom, kolik návštěvníků vašich stránek se změní na zákazníky, hraje roli řada činitelů.

Použitelnost

Pokud se web lidem špatně používá, je zákonitě mnohem pravděpodobnější, že jej rychle opustí aniž by nakoupili nebo poptali produkt či službu. Naopak když budou mít návštěvníci z užívání stránek dobrý dojem (UX) a bude se jim s nimi dobře pracovat, budou mít volnou cestu ke konverzi.
Najdeme na vašem webu nedostatky v použitelnosti, které by mohly bránit uživatelům v plnění cílů. Často může jít například o problematickou navigaci, špatně použitelný nákupní proces, nepřehledný obsah nebo přemíru nepatřičných a rozptylujících prvků na stránkách.

Kredibilita

Důvěryhodnost webu je také významným faktorem. Málokdo nakoupí v e-shopu, který neuvádí údaje o provozovateli ani jiné základní informace. Účinným nástrojem pro posílení důvěryhodnosti jsou také různé certifikáty významných autorit a pozitivní reference jiných uživatelů.
Všeobecně respektovaný je například certifikát Ověřeno zákazníky, který e-shopům uděluje zbožový vyhledávač Heureka.cz. Pomohou ale také oborové certifikáty, členství ve sdruženích (Asociace pro elektronickou komerci) a velmi důležitá jsou ověření bezpečnosti plateb od patřičných autorit.

Výzvy k akci

První dva pilíře obchodní účinnosti se týkaly spíše odstranění potenciálních překážek kladených uživatelům na cestě ke konverzi. Pokud jsou možné důvody, proč nenakoupit zažehnány, je třeba připravit návštěvníkům argumenty, proč to udělat.
Konkurence je i v online světe značná a potenciální zákazník musí mít dobrý důvod, proč si vybrat právě vás. Je proto třeba na stránkách viditelně uvést konkurenční výhody a důvody, proč jste lepší než ostatní. Máte jedinečný produkt, kamennou pobočku nebo jakoukoli přidanou hodnotu? Viditelně se tím na svých stránkách pochlubte.
Důležitým prvkem jsou samotné texty na stránkách, jež by měly uživatele vyzývat k akci (call-to-action).
Musí být jasně patrné, co a jak má návštěvník stránky dělat. Klíčové proto jsou konverzní prvky, jako objednávková a poptávková tlačítka a formuláře.

Další faktory obchodní účinnosti

Konverzní výkon vašeho webu nebo eshopu závisí pochopitelně také na tom, jak atraktivní je grafické zpracování nebo cenová politika. I zdánlivá drobnost jako je nižší rychlost načítání stránek, může návštěvníka od nákupu odradit.

Obchodně výkonný web je základem vašeho online byznysu

Téměř vždy existuje značný prostor pro zlepšení konverzního výkonu webu. Zkušení analytici Comerta vám poradí, co je třeba udělat právě s tím vaším.
  • V případě potřeby ověříme účinnost úprav pomocí A/B testování nebo multivariantního testování (MVT) a nasadíme nástroj pro teplotní mapy.
  • Zpracujeme pro vás analýzu obchodní účinnosti, která bude obsahovat přehled aktuálních nedostatků a návrhy řešení.
  • Budete-li mít zájem, jsme schopni předložené návrhy také do webových stránek zapracovat.