Comerto / Online marketing / Analytika / Optimalizace obchodní účinnosti webu

Optimalizace obchodní účinnosti webu

Získejte vyšší tržby s návštěvníky svého webu! Optimalizace obchodní účinnosti pomůže zvýšit konverzní poměr vašeho webu a odbourá překážky v jeho používání.

Máte web, který má nízkou návštěvnost, Provozujete eshop, který neprodává? Pomůžeme vám se zviditelněním vašeho internetového podnikání, přivedeme vaši cílovou skupinu na web přes slova, která jsou pro vás relevantní! S pomocí webové analytiky navrhneme změny k podpoře prodeje a návštěvnosti. Doporučíme vám nejefektivnější internetovou reklamu. Vždy je co zlepšovat – poradíme vám!

Aby byl váš web úspěšný, musí v první řadě plnit svůj cíl. Podařilo se vám přivést na stránky více návštěvníků pomocí SEO nebo PPC? Pak vám gratulujeme, ale pokud z webu odcházejí bez konverzí, bylo vynaložené úsilí zbytečné.
V případě, že se vám investice do reklamní kampaně nebo optimalizace pro vyhledávače nevrací, může být problém přímo na vašich webových stránkách.

Vidíte-li v analytickém nástroji vysokou míru opuštění a nízký konverzní poměr, je na čase zaměřit se na optimalizaci obchodní účinnosti webových stránek.

Jaké faktory mají vliv na obchodní účinnost

V tom, kolik návštěvníků vašich stránek se změní na zákazníky, hraje roli řada činitelů.

Použitelnost

Pokud se web lidem špatně používá, je zákonitě mnohem pravděpodobnější, že jej rychle opustí aniž by nakoupili nebo poptali produkt či službu. Naopak když budou mít návštěvníci z užívání stránek dobrý dojem (UX) a bude se jim s nimi dobře pracovat, budou mít volnou cestu ke konverzi.
Najdeme na vašem webu nedostatky v použitelnosti, které by mohly bránit uživatelům v plnění cílů. Často může jít například o problematickou navigaci, špatně použitelný nákupní proces, nepřehledný obsah nebo přemíru nepatřičných a rozptylujících prvků na stránkách.

Kredibilita

Důvěryhodnost webu je také významným faktorem. Málokdo nakoupí v e-shopu, který neuvádí údaje o provozovateli ani jiné základní informace. Účinným nástrojem pro posílení důvěryhodnosti jsou také různé certifikáty významných autorit a pozitivní reference jiných uživatelů.
Všeobecně respektovaný je například certifikát Ověřeno zákazníky, který e-shopům uděluje zbožový vyhledávač Heureka.cz. Pomohou ale také oborové certifikáty, členství ve sdruženích (Asociace pro elektronickou komerci) a velmi důležitá jsou ověření bezpečnosti plateb od patřičných autorit.

Výzvy k akci

První dva pilíře obchodní účinnosti se týkaly spíše odstranění potenciálních překážek kladených uživatelům na cestě ke konverzi. Pokud jsou možné důvody, proč nenakoupit zažehnány, je třeba připravit návštěvníkům argumenty, proč to udělat.
Konkurence je i v online světe značná a potenciální zákazník musí mít dobrý důvod, proč si vybrat právě vás. Je proto třeba na stránkách viditelně uvést konkurenční výhody a důvody, proč jste lepší než ostatní. Máte jedinečný produkt, kamennou pobočku nebo jakoukoli přidanou hodnotu? Viditelně se tím na svých stránkách pochlubte.
Důležitým prvkem jsou samotné texty na stránkách, jež by měly uživatele vyzývat k akci (call-to-action).
Musí být jasně patrné, co a jak má návštěvník stránky dělat. Klíčové proto jsou konverzní prvky, jako objednávková a poptávková tlačítka a formuláře.

Další faktory obchodní účinnosti

Konverzní výkon vašeho webu nebo eshopu závisí pochopitelně také na tom, jak atraktivní je grafické zpracování nebo cenová politika. I zdánlivá drobnost jako je nižší rychlost načítání stránek, může návštěvníka od nákupu odradit.

Obchodně výkonný web je základem vašeho online byznysu

Téměř vždy existuje značný prostor pro zlepšení konverzního výkonu webu. Zkušení analytici Comerta vám poradí, co je třeba udělat právě s tím vaším.

 • V případě potřeby ověříme účinnost úprav pomocí A/B testování nebo multivariantního testování (MVT) a nasadíme nástroj pro teplotní mapy.
 • Zpracujeme pro vás analýzu obchodní účinnosti, která bude obsahovat přehled aktuálních nedostatků a návrhy řešení.
 • Budete-li mít zájem, jsme schopni předložené návrhy také do webových stránek zapracovat.

Teplotní mapy

Teplotní mapy (heat mapy) jsou užitečným prostředkem pro analýzu chování uživatelů na stránkách vašeho webu.

Nástroje pro teplotní mapy vám dokážou říct, kam uživatelé na stránkách klikají, a často poskytují i další užitečná data. Tyto údaje mohou být podkladem pro zlepšení použitelnosti a obchodní účinnosti webu.

Meření teplotních map nabízí různé výstupy

 • Mapa kliků – prostřednictvím barevné mapy ukazuje, kam uživatelé nejvíce klikají. Pokud zjistíte, že pozornost poutají nepodstatné prvky a naopak ty klíčové jsou přehlíženy, je čas zaměřit se na odpovídající úpravy stránek.
 • Mapa pohybu myši – poskytne více dat než mapa kliků. Zakládá se na tom, kam uživatelé na stránce nejčastěji zamíří kurzorem.
 • Mapa skrolování – spousta uživatelů vidí pouze obsah nad přehybem stránky nebo jenom do určité hloubky. Díky této tepelné mapě si lze udělat obrázek, které prvky by bylo vhodné umístit výše.

Chcete-li zvýšit použitelnost a obchodní účnnost svých webových stránek, provedeme pro vás implementaci nástroje pro teplotní mapy a následné vyhodnocení dat. Na jeho základě sestavíme doporučení k úpravám stránek, případně také zajistíme jejich realizaci.

Relevantní reference

Zdroje návštěvnosti: Organické vyhledávání
71 %

Full-service SEO pro GigaLékárnu

Pro jednu z největších online lékaren GigaLékarnu jsme zajistili optimalizaci pro vyhledávače, včetně analýzy klíčových slov,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Přirozená návštěvnost zvýšena o
128%

AZM autoservis - SEO (optimalizace pro vyhledávače)

zviditelnění firmy díky SEO zvýšilo počty uživatelů navštěvující web z vyhledávačů o 128 %

Fyzioterapie Kinesis Brno - dlouhodobá péče o zlepšení dohledatelnosti webu.

Dlouhodobá péče o zlepšení dohledatelnosti webu. Povedlo se zvýšit návštěvnost o 154 %.

Proč se stát našim klientem?

 • Stálý tým
  on-line specialistů
 • Aktivně
  komunikujeme
 • Komplexní servis
  bez rozdílu
 • Více jak
  600 klientů