ROSTEX VYŠKOV - SEO (optimalizace pro vyhledávače)

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / ROSTEX VYŠKOV - SEO (optimalizace pro vyhledávače)

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Zvýšili jsme přirozenou návštěvnost na 188 % a tržby na 288 % (v porovnání se stejným obdobím v minulém roce, bez použití PPC). Po provedení analýzy efektivity klíčových slov a analýzy obchodní účinnosti stránek jsme doporučili úpravy na stránkách klienta, které vedly k několikanásobnému zvýšení konverzního poměru a počtu objednávek na e-shopu. Zvýšení přirozené návštěvnosti stránek jsme zajistili spuštěním komplexního SEO projektu.
Pro: ROSTEX VYŠKOV, s.r.o.
Rok realizace: 2014
Web: www.rostex.cz

Povedlo se nám

O klientovi

ROSTEX VYŠKOV - SEO (optimalizace pro vyhledávače)

Firma ROSTEX VYŠKOV, s.r.o. se zabývá zejména výrobou bezpečnostního kování, a to již od roku 1925. Díky originálnímu technickému řešení získala významné postavení na domácím trhu. Bezpečnostní kování ROSTEX si našlo místo i na zahraničních trzích - Rusko, Německo, aj.


Více o klientovi naleznete na www.rostex.cz

Zadání klienta

  • Zjistit, zda stránky optimalizovat spíše na výrazy "kliky" nebo "kování".
  • Zjistit na základě KEI analýzy, na která klíčová slova web optimalizovat.
  • Zvýšit počet konverzí a počet objednávek na e-shopu.

Výsledné řešení

Provedli jsme 2 hloubkové analýzy. První se zabývala zejména indexem efektivity klíčových slov (KEI). Výsledkem byl dokument, který obsahoval již konkrétní pohled na vyhledávání výrazů souvisejících s podnikáním klienta ROSTEX VYŠKOV s.r.o. Díky KEI jsme určili hlavní klíčové fráze, na které jsme poté rozběhli SEO projekt, jenž zajistil ve své první fázi důležité úpravy na stránkách a v neposlední řadě doplnění optimalizovaných textů do webu.

Druhá analýza se týkala optimalizace konverzního poměru. V tomto dokumentu byly velice podrobně rozebrány nedostatky prvků webu klienta, které přímo souvisí se vznikem konverzí / objednávek. Ke každému nedostatku jsme uvedli hned několik návrhů, jak danou část stránek upravit tak, aby se do budoucna zvýšil konverzní poměr.

Doporučená úprava, která měla největší efekt na konverzní poměr, vycházela ze zjištění nedokonalého propojení hlavního webu klienta s e-shopem. Na webu nebyly žádné call-to-action prvky, které by způsobily, aby potenciální zákazník přešel k tvorbě poptávky / objednávky. Navrhli jsme přidat tyto prvky (viz násl. obrázek) do webu klienta. Došlo k několikanásobnému zvýšení konverzního poměru a začalo chodit mnohem více objednávek.Mimo jiné jsme v rámci optimalizace stránek klienta a content strategy vytvořili obsahovou microsite (dvernikliky-rostex.cz), která obsahuje podrobné informace o hlavních produktech.


www.rostex.cz

Obrázky k projektu

ROSTEX VYŠKOV - SEO (optimalizace pro vyhledávače)
ROSTEX VYŠKOV - SEO (optimalizace pro vyhledávače)

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference