Odborné články

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články
Užitečné doplňky prohlížečů při linkbuildingu
31.01.2013
Ing. Erik Čapek
Vybrali jsme užitečné bezplatné nástroje a doplňky pro prohlížeče, které Vám při linkbuildingu nebo při práci s množstvím URL usnadní jejich správu a ušetří spousty času.
Inzerujte efektivně - AdWords spouští Rozšířené odkazy na podstránky
28.01.2013
Ing. Erik Čapek
Reklamní PPC kampaně v AdWords jsou opět efektivnější. Své reklamní inzeráty můžete doplnit o tzv. Enhanced Sitelinks neboli Rozšířené odkazy na podstránky. Jejich testovací provoz byl ukončen a nyní jsou oficiálně spouštěny.
Testování důležitých prvků vstupní stránky
23.01.2013
Ing. Erik Čapek
Nemusí se vždycky jednat o nákladné úpravy webu a dosažený efekt může být velmi pozitivní. Co testovat na vstupní webové stránce?
Jak určit vysoce konverzní klíčová slova? Využijte PPC kampaň!
21.01.2013
Ing. Erik Čapek
Až se budete rozhodovat, na jaká klíčová slova optimalizovat existující webovou stránku, vyzkoušejte trik – použijte testovací PPC reklamu.
Google zjišťuje účel, užitečnost a pověst stránek
16.01.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Známe nové pokyny pro lidské hodnotitele webových stránek, uvedené v aktualizovaném dokumentu Google General Guidelines. O tom, že tato zpětná vazba recenzentů ovlivní algoritmy Google, není třeba pochybovat.
Známe příčiny penalizace a banu Google a Seznamu
07.01.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Počet penalizací od Google i Seznamu neustále narůstá a proto Vám chceme s řešením propadu webu pomoci.
Nová hra Ingress od Google. Proč ji všichni chtějí?
04.01.2013
Bc. Luboš Kovář
Google spustil novou mobilní hru na alternativní realitu Ingress, ve které hrají hlavní roli smartphony s Androidem. Rozšířená realita (augmented reality) není v principu nějakou novinkou, ale společnosti Google se v tomto případě hrou Ingress podařilo vzbudit celosvětový zájem. Proč? Reálný svět se zde smísil s něčím, co tu ještě nebylo – s fantazií hráčů.
6 velkých mýtů o SEO
04.01.2013
Ing. Erik Čapek
Možná si myslíte, že zásady on-line marketingu nebo optimalizace pro vyhledávače dobře znáte, ale co když se jedná o pouhý mýtus? Podívejte se na často šířené omyly a polopravdy.
Detailní analýza na základě Google Analytics
28.12.2012
Ing. Erik Čapek
Potřebujete detailní data o vašich online návštěvách? Využijte služeb našich webových analytiků. Základem je správné nastavení Google Analytics.
SEO v mezinárodním prostředí
20.12.2012
Ing. Erik Čapek
Mnoho malých a středních podniků pociťuje dopad současné ekonomické krize a snaží se prosadit na globálních trzích. Zřejmě proto je v poslední době cítit zvýšený zájem o SEO použití. Čím je ale SEO pro zahraniční trhy specifické a jaké jsou možnosti internetového marketingu v zahraničí?
Technický SEO audit pomocí Google Webmaster Tools
17.12.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Existuje mnoho placených nástrojů, které pomáhají při optimalizaci webu, přičemž pro SEO audit lze využít především Google Webmaster Tools (dále jen GWT). Díky cenným informacím mohou (nejen) webmasteři web snadno analyzovat a udělat technický SEO audit. Chcete řešit SEO probémy, odhalit důvod penalizace od vyhledávače? Objednejte si u nás odborný audit. Podívejte se na některé zajímavé postupy a funkce GWT.
Optimalizace mobilního webu
14.12.2012
Ing. Erik Čapek
Vyhledávače a sociální weby používá na svých telefonech již 77% mobilních uživatelů. Svět internetu se mění a tomuto trendu se přizpůsobuje i výkonnostní online marketing. Podívejte se na několik doporučení, jak mít optimalizovaný mobilní web z marketingového i technického úhlu pohledu.
SEO a použitelnost webu
14.12.2012
Ing. Erik Čapek
Na první pohled by se mohlo zdát, že SEO optimalizace a použitelnost webu spolu nesouvisí, ale co tedy způsobuje, že některé stránky mají v SERPu stále tak dobrou pozici?
Ukotvené menu a rychlá navigace webu
10.12.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Navigace je základním prvkem webu. Jakmile je nalezení požadované informace příliš složité, mnoho uživatelů stránky zbytečně opouští. Dobrá navigace je jednoduchá, přístupná a rychlá.
Technické SEO problémy a jejich řešení
06.12.2012
Ing. Erik Čapek
Je překvapivé, na jaké SEO problémy lze narazit při auditu webových stránek, přitom některých si běžný uživatel ani nemusí všimnout.
Penalizace Google Panda – příčiny a řešení
03.12.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Pokud jste zaznamenali náhlý propad návštěvnosti Vašeho webu, pak je pravděpodobné, že jej navštívil Panda ruku v ruce s Tučňákem a Google Váš web penalizoval. Co teď? Tento článek Vám poskytne zdarma SEO poradenství, s cílem napomoci Vám při diagnostice a zotavení se ze sankcí Google.
Nejzajímavější zahraniční blogy a zdroje nejen o SEO a linkbuildingu
26.11.2012
Ing. Erik Čapek
Objevit relevantní zdroje informací na téma budování zpětných odkazů je v českém prostředí často příslovečné hledání v kupce sena. V dnešním článku Vám proto představíme zajímavé zahraniční blogy, které přinášejí aktuální informace nejen pro linkbuildery, ale pro všechny, které zajímá marketing, SEO a tvorba webového obsahu. Všichni jistě známe Seomoz.org, ale co ostatní odborné a důležité zdroje? Které to jsou?
10 způsobů, jak se zviditelnit na LinkedInu
23.11.2012
Ing. Erik Čapek
LinkedIn patří mezi nejsilnější sociální sítě, kde komunikují majitelé firem, podnikatelé, obchodní bloggeři i pracující lidé. Tato síť ale není určena pro trávení jejich volného času. LinkedIn je profesionální web, kde se lze úspěšně prezentovat a získat relevantní obchodní kontakty.
Revoluce v Google Analytics
21.11.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Každý rok se certifikovaní partneři Google Analytics (GACP) a jeho prémioví zákazníci scházejí na výročním summitu, kde probírají budoucnost GA a sdělují si nápady na možná vylepšení služby. Obvykle se všichni účastníci drželi hesla: „Co se stane na summitu, zůstane na summitu,“ ovšem tentokrát je tomu jinak. Změny jsou natolik zásadní, že se rozhodli sdílet je s členy nejširší komunity – se samotnými uživateli služby Google Analytics.
Nejčastější chyby při linkbuildingu
19.11.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
V poslední době narůstá počet lidí, kteří budují zpětné odkazy vlastními silami. Tito lidé ale velmi často chybují nebo dokonce netuší, co přesně dělají. Podívejte se proto na typické chyby linkbuildingu a současná doporučení odborníka na zpětné odkazy.