Odborné články

Comerto / Poradenství & školení / Odborné články
Zvýšení konverze v e-commerce podnikání
15.04.2013
Erik Čapek
V dnešním článku si popíšeme, jak lze zvýšit konverzní poměr eshopu provedením pečlivého výzkumu a dále si představíme výsledky dvou jednoduchých změn na stránce. Pokud i vy nabízíte své služby online a konverze vás zajímá, pak vám přijdou následující tipy vhod.
10 jednoduchých tipů, jak využít Google+ pro SEO
08.04.2013
Erik Čapek
Přestože lze Facebook, Twitter nebo Pinterest považovat za skvělou marketingovou platformu, význam Google+ stále ještě není plně doceněn. Přitom svými možnostmi pro SEO a marketing ostatním soc. sítím zdatně konkuruje.
Jak přilákat více zákazníků na Pinterest
03.04.2013
Erik Čapek
Loňské průzkumy prokázaly, že 21 % uživatelů Pinterestu koupili to, co bylo prezentováno na nástěnce. Podívejte se, jak naplno využít rozhraní Pinterestu a nalákat uživatele.
Marketingové využití sociálních médií ve třech krocích
07.02.2013
Erik Čapek
Sociální média přináší nové obchodní kanály, přitahují a ovlivňují zákazníky víc, než si možná myslíme. Jde jen o to, umět toho správně marketingově použít.
Zamezte duplicitě stránek a přesměrujte třeba PDF
04.02.2013
Erik Čapek
Přidání atributu rel="canonical" je běžně možné pouze pro obsah ve formátu HTML a tuto metodu nelze použít pro soubory PDF a jiné typy souborů indexované vyhledáváním Google. V takovémto případě ale lze použít pokročilé přesměrování a kanonickou adresu URL uvádět pomocí záhlaví protokolu HTTP.
Užitečné doplňky prohlížečů při linkbuildingu
31.01.2013
Erik Čapek
Vybrali jsme užitečné bezplatné nástroje a doplňky pro prohlížeče, které Vám při linkbuildingu nebo při práci s množstvím URL usnadní jejich správu a ušetří spousty času.
Inzerujte efektivně - AdWords spouští Rozšířené odkazy na podstránky
28.01.2013
Erik Čapek
Reklamní PPC kampaně v AdWords jsou opět efektivnější. Své reklamní inzeráty můžete doplnit o tzv. Enhanced Sitelinks neboli Rozšířené odkazy na podstránky. Jejich testovací provoz byl ukončen a nyní jsou oficiálně spouštěny.
Testování důležitých prvků vstupní stránky
23.01.2013
Erik Čapek
Nemusí se vždycky jednat o nákladné úpravy webu a dosažený efekt může být velmi pozitivní. Co testovat na vstupní webové stránce?
Jak určit vysoce konverzní klíčová slova? Využijte PPC kampaň!
21.01.2013
Erik Čapek
Až se budete rozhodovat, na jaká klíčová slova optimalizovat existující webovou stránku, vyzkoušejte trik – použijte testovací PPC reklamu.
Google zjišťuje účel, užitečnost a pověst stránek
16.01.2013
Martin Čech
Známe nové pokyny pro lidské hodnotitele webových stránek, uvedené v aktualizovaném dokumentu Google General Guidelines. O tom, že tato zpětná vazba recenzentů ovlivní algoritmy Google, není třeba pochybovat.
Známe příčiny penalizace a banu Google a Seznamu
07.01.2013
Martin Čech
Počet penalizací od Google i Seznamu neustále narůstá a proto Vám chceme s řešením propadu webu pomoci.
Nová hra Ingress od Google. Proč ji všichni chtějí?
04.01.2013
Luboš Kovář
Google spustil novou mobilní hru na alternativní realitu Ingress, ve které hrají hlavní roli smartphony s Androidem. Rozšířená realita (augmented reality) není v principu nějakou novinkou, ale společnosti Google se v tomto případě hrou Ingress podařilo vzbudit celosvětový zájem. Proč? Reálný svět se zde smísil s něčím, co tu ještě nebylo – s fantazií hráčů.
6 velkých mýtů o SEO
04.01.2013
Erik Čapek
Možná si myslíte, že zásady on-line marketingu nebo optimalizace pro vyhledávače dobře znáte, ale co když se jedná o pouhý mýtus? Podívejte se na často šířené omyly a polopravdy.
Detailní analýza na základě Google Analytics
28.12.2012
Erik Čapek
Potřebujete detailní data o vašich online návštěvách? Využijte služeb našich webových analytiků. Základem je správné nastavení Google Analytics.
SEO v mezinárodním prostředí
20.12.2012
Erik Čapek
Mnoho malých a středních podniků pociťuje dopad současné ekonomické krize a snaží se prosadit na globálních trzích. Zřejmě proto je v poslední době cítit zvýšený zájem o SEO použití. Čím je ale SEO pro zahraniční trhy specifické a jaké jsou možnosti internetového marketingu v zahraničí?
Technický SEO audit pomocí Google Webmaster Tools
17.12.2012
Martin Čech
Existuje mnoho placených nástrojů, které pomáhají při optimalizaci webu, přičemž pro SEO audit lze využít především Google Webmaster Tools (dále jen GWT). Díky cenným informacím mohou (nejen) webmasteři web snadno analyzovat a udělat technický SEO audit. Chcete řešit SEO probémy, odhalit důvod penalizace od vyhledávače? Objednejte si u nás odborný audit. Podívejte se na některé zajímavé postupy a funkce GWT.
Optimalizace mobilního webu
14.12.2012
Erik Čapek
Vyhledávače a sociální weby používá na svých telefonech již 77% mobilních uživatelů. Svět internetu se mění a tomuto trendu se přizpůsobuje i výkonnostní online marketing. Podívejte se na několik doporučení, jak mít optimalizovaný mobilní web z marketingového i technického úhlu pohledu.
SEO a použitelnost webu
14.12.2012
Erik Čapek
Na první pohled by se mohlo zdát, že SEO optimalizace a použitelnost webu spolu nesouvisí, ale co tedy způsobuje, že některé stránky mají v SERPu stále tak dobrou pozici?
Ukotvené menu a rychlá navigace webu
10.12.2012
Martin Čech
Navigace je základním prvkem webu. Jakmile je nalezení požadované informace příliš složité, mnoho uživatelů stránky zbytečně opouští. Dobrá navigace je jednoduchá, přístupná a rychlá.
Technické SEO problémy a jejich řešení
06.12.2012
Erik Čapek
Je překvapivé, na jaké SEO problémy lze narazit při auditu webových stránek, přitom některých si běžný uživatel ani nemusí všimnout.