Zvýšení konverze v e-commerce podnikání

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
V dnešním článku si popíšeme, jak lze zvýšit konverzní poměr eshopu provedením pečlivého výzkumu a dále si představíme výsledky dvou jednoduchých změn na stránce. Pokud i vy nabízíte své služby online a konverze vás zajímá, pak vám přijdou následující tipy vhod.

Zaměřte se na připomínky uživatelů

Pokud prodáváte online na světových trzích a zajímá vás, proč je objem prodejů v některých zemích rozdílný, pak se zajímejte, s jakými problémy se v daném regionu vaši zákazníci setkávají. Prostudujte si přepisy a překlady regionálních komentářů nebo nejčastější dotazy kladené zákaznickému centru. Pomocí webové analytiky si nechte zjistit chování zákazníků na stránce. Tím objevíte slabá místa prodejního systému (proces objednávání nebo problémy s platebním systémem) v daném regionu. Nechte si také provést uživatelský výzkum, a to pro každou kategorii zvlášť.

I malá vylepšení mohou mít velké dopady

Konkrétní kroky k vyšší konverzi vám doporučí SEO konzultanti, ale obecně pro online prodej fungují dvě následující zásady.

1. Vytvoření pocitu naléhavosti

Pokud prodáváte rychloobrátkové zboží nebo produkty, které je nutné dodat včas (např. květiny), zdůrazněte, že je chybou zboží objednávat na poslední chvíli. Rozptylte obavy ohledně včasného doručení větou typu: pokud si objednáte do x  hodin, vyřízení objednávky proběhne ještě dnes.

DATA | c_all | zvyseni-konverze-e-commerce-1.jpg
Vytvořený pocit naléhavosti k včasnému objednání zdvihl prodeje o 27%

2. Facebook jako prvek ke zvýšení důvěryhodnosti

Některé zákazníky může od nákupu odradit fakt, že o vaší firmě ještě neslyšeli. Pokud ale na svých stránkách ukážete, kolik už máte fanoušků, svůj názor jistě změní. V tomto případě došlo k nárůstu prodeje o dalších 44%.

DATA | c_all | zvyseni-konverze-e-commerce-2.jpg
Zobrazení informací o počtu fanoušků na Facebooku zvýší vaši důvěryhodnost

Nehledejte zázračné léky. Nejprve odhalte příčiny problémů.

Majitelé e-shopů často hledají „zázračný“ způsob zvýšení konverze, ale přitom ani neví, co jejich potencionální zákazníci vlastně hledají a jak se na stránkách chovají. Je zbytečné přidávat na stránky nové grafické prvky a přesvědčovat klienty k nákupu. Prvním krokem k úspěchu je nasazení analýzy webu, teprve pak si můžete v e-commerce podnikání posvítit na zvyšování konverze.

 

Zdroj + ilustrační obrázky: http://www.conversion-rate-experts.com/daflores-case-study/

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.