Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Zvýšení konverze v e-commerce podnikání

Zvýšení konverze v e-commerce podnikání

V dnešním článku si popíšeme, jak lze zvýšit konverzní poměr eshopu provedením pečlivého výzkumu a dále si představíme výsledky dvou jednoduchých změn na stránce. Pokud i vy nabízíte své služby online a konverze vás zajímá, pak vám přijdou následující tipy vhod.
V dnešním článku si popíšeme, jak lze zvýšit konverzní poměr eshopu provedením pečlivého výzkumu a dále si představíme výsledky dvou jednoduchých změn na stránce. Pokud i vy nabízíte své služby online a konverze vás zajímá, pak vám přijdou následující tipy vhod.

Zaměřte se na připomínky uživatelů

Pokud prodáváte online na světových trzích a zajímá vás, proč je objem prodejů v některých zemích rozdílný, pak se zajímejte, s jakými problémy se v daném regionu vaši zákazníci setkávají. Prostudujte si přepisy a překlady regionálních komentářů nebo nejčastější dotazy kladené zákaznickému centru. Pomocí webové analytiky si nechte zjistit chování zákazníků na stránce. Tím objevíte slabá místa prodejního systému (proces objednávání nebo problémy s platebním systémem) v daném regionu. Nechte si také provést uživatelský výzkum, a to pro každou kategorii zvlášť.

I malá vylepšení mohou mít velké dopady

Konkrétní kroky k vyšší konverzi vám doporučí SEO konzultanti, ale obecně pro online prodej fungují dvě následující zásady.

1. Vytvoření pocitu naléhavosti

Pokud prodáváte rychloobrátkové zboží nebo produkty, které je nutné dodat včas (např. květiny), zdůrazněte, že je chybou zboží objednávat na poslední chvíli. Rozptylte obavy ohledně včasného doručení větou typu: pokud si objednáte do x  hodin, vyřízení objednávky proběhne ještě dnes.

DATA | c_all | zvyseni-konverze-e-commerce-1.jpg
Vytvořený pocit naléhavosti k včasnému objednání zdvihl prodeje o 27%

2. Facebook jako prvek ke zvýšení důvěryhodnosti

Některé zákazníky může od nákupu odradit fakt, že o vaší firmě ještě neslyšeli. Pokud ale na svých stránkách ukážete, kolik už máte fanoušků, svůj názor jistě změní. V tomto případě došlo k nárůstu prodeje o dalších 44%.

DATA | c_all | zvyseni-konverze-e-commerce-2.jpg
Zobrazení informací o počtu fanoušků na Facebooku zvýší vaši důvěryhodnost

Nehledejte zázračné léky. Nejprve odhalte příčiny problémů.

Majitelé e-shopů často hledají „zázračný“ způsob zvýšení konverze, ale přitom ani neví, co jejich potencionální zákazníci vlastně hledají a jak se na stránkách chovají. Je zbytečné přidávat na stránky nové grafické prvky a přesvědčovat klienty k nákupu. Prvním krokem k úspěchu je nasazení analýzy webu, teprve pak si můžete v e-commerce podnikání posvítit na zvyšování konverze.

 

Zdroj + ilustrační obrázky: http://www.conversion-rate-experts.com/daflores-case-study/

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...