Zvýšení konverze v e-commerce podnikání

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
V dnešním článku si popíšeme, jak lze zvýšit konverzní poměr eshopu provedením pečlivého výzkumu a dále si představíme výsledky dvou jednoduchých změn na stránce. Pokud i vy nabízíte své služby online a konverze vás zajímá, pak vám přijdou následující tipy vhod.

Zaměřte se na připomínky uživatelů

Pokud prodáváte online na světových trzích a zajímá vás, proč je objem prodejů v některých zemích rozdílný, pak se zajímejte, s jakými problémy se v daném regionu vaši zákazníci setkávají. Prostudujte si přepisy a překlady regionálních komentářů nebo nejčastější dotazy kladené zákaznickému centru. Pomocí webové analytiky si nechte zjistit chování zákazníků na stránce. Tím objevíte slabá místa prodejního systému (proces objednávání nebo problémy s platebním systémem) v daném regionu. Nechte si také provést uživatelský výzkum, a to pro každou kategorii zvlášť.

I malá vylepšení mohou mít velké dopady

Konkrétní kroky k vyšší konverzi vám doporučí SEO konzultanti, ale obecně pro online prodej fungují dvě následující zásady.

1. Vytvoření pocitu naléhavosti

Pokud prodáváte rychloobrátkové zboží nebo produkty, které je nutné dodat včas (např. květiny), zdůrazněte, že je chybou zboží objednávat na poslední chvíli. Rozptylte obavy ohledně včasného doručení větou typu: pokud si objednáte do x  hodin, vyřízení objednávky proběhne ještě dnes.

DATA | c_all | zvyseni-konverze-e-commerce-1.jpg
Vytvořený pocit naléhavosti k včasnému objednání zdvihl prodeje o 27%

2. Facebook jako prvek ke zvýšení důvěryhodnosti

Některé zákazníky může od nákupu odradit fakt, že o vaší firmě ještě neslyšeli. Pokud ale na svých stránkách ukážete, kolik už máte fanoušků, svůj názor jistě změní. V tomto případě došlo k nárůstu prodeje o dalších 44%.

DATA | c_all | zvyseni-konverze-e-commerce-2.jpg
Zobrazení informací o počtu fanoušků na Facebooku zvýší vaši důvěryhodnost

Nehledejte zázračné léky. Nejprve odhalte příčiny problémů.

Majitelé e-shopů často hledají „zázračný“ způsob zvýšení konverze, ale přitom ani neví, co jejich potencionální zákazníci vlastně hledají a jak se na stránkách chovají. Je zbytečné přidávat na stránky nové grafické prvky a přesvědčovat klienty k nákupu. Prvním krokem k úspěchu je nasazení analýzy webu, teprve pak si můžete v e-commerce podnikání posvítit na zvyšování konverze.

 

Zdroj + ilustrační obrázky: http://www.conversion-rate-experts.com/daflores-case-study/

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.