Zamezte duplicitě stránek a přesměrujte třeba PDF

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Přidání atributu rel="canonical" je běžně možné pouze pro obsah ve formátu HTML a tuto metodu nelze použít pro soubory PDF a jiné typy souborů indexované vyhledáváním Google. V takovémto případě ale lze použít pokročilé přesměrování a kanonickou adresu URL uvádět pomocí záhlaví protokolu HTTP.

Význam z pohledu SEO

Tento způsob přesměrování je užitečný např. pro stránky e-commerce, kde jsou nabízeny ke stažení dokumentace, specifikace nebo brožury ve formě PDF, které jsou obsahově velmi podobné vlastní webové stránce.

Varování!

Při manipulaci s HTTP hlavičkami a soubory .htaccess buďte velmi opatrní, jediná chyba může způsobit pád celého webu. Nezkoušejte to přímo na živých serverech, ale v testovacím prostředí. Pokročilé přesměrování přenechejte raději specializované SEO společnosti.

Více informací viz zdroj: http://www.seomoz.org/blog/how-to-advanced-relcanonical-http-headers

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.