Marketingové využití sociálních médií ve třech krocích

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Sociální média přináší nové obchodní kanály, přitahují a ovlivňují zákazníky víc, než si možná myslíme. Jde jen o to, umět toho správně marketingově použít.
  1. Přilákání zákazníků – na sociální síti je obvyklé používat Soft sell přístup, proto nevytvářejte na kupujícího nátlak.
  2. Získávání informací – pomocí kvalifikované nabídky dosáhněte spojení se zákazníky, sledujte jejich potřeby a zapojte se do on-line rozhovoru. Můžete začít překonávat jejich případné námitky, týkající se vašeho výrobku a ovlivnit tak jejich rozhodnutí o koupi.
  3. Uskutečnění prodeje – ptejte se na krátkodobé a dlouhodobé potřeby (pro přizpůsobení nabídky). Vrcholem komunikace je osobní setkání se zákazníkem a uskutečnění prodeje.

Řízení vztahů se zákazníky (CRM)

Informujte své zákazníky o klíčových trendech Vašeho oboru podnikání a udržujte s nimi vztahy pro budoucí obchodní příležitosti. Pouhé povědomí o využití sociální a marketingové strategie pro obchod zvyšuje tlak nejvyššího managementu na oddělení marketingu, prodeje a služeb zákazníkům, aby je aktivně využívala. A jak to vidíte Vy? 

Zdroj: http://blog.jugnoo.com/using-social-media-to-manage-relationships-through-the-sales-funnel/

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.