Marketingové využití sociálních médií ve třech krocích

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Sociální média přináší nové obchodní kanály, přitahují a ovlivňují zákazníky víc, než si možná myslíme. Jde jen o to, umět toho správně marketingově použít.
  1. Přilákání zákazníků – na sociální síti je obvyklé používat Soft sell přístup, proto nevytvářejte na kupujícího nátlak.
  2. Získávání informací – pomocí kvalifikované nabídky dosáhněte spojení se zákazníky, sledujte jejich potřeby a zapojte se do on-line rozhovoru. Můžete začít překonávat jejich případné námitky, týkající se vašeho výrobku a ovlivnit tak jejich rozhodnutí o koupi.
  3. Uskutečnění prodeje – ptejte se na krátkodobé a dlouhodobé potřeby (pro přizpůsobení nabídky). Vrcholem komunikace je osobní setkání se zákazníkem a uskutečnění prodeje.

Řízení vztahů se zákazníky (CRM)

Informujte své zákazníky o klíčových trendech Vašeho oboru podnikání a udržujte s nimi vztahy pro budoucí obchodní příležitosti. Pouhé povědomí o využití sociální a marketingové strategie pro obchod zvyšuje tlak nejvyššího managementu na oddělení marketingu, prodeje a služeb zákazníkům, aby je aktivně využívala. A jak to vidíte Vy? 

Zdroj: http://blog.jugnoo.com/using-social-media-to-manage-relationships-through-the-sales-funnel/

Další odborné články

Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Hamala
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.
Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?
04.07.2016
Martin Mekyska
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání...
Pozor na katalogový spam, nemá nic společného se SEO!
21.04.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Rádi bychom vás tímto článkem upozornili na počínání webových katalogů, jejichž argumentačně zavádějící nabídky v poslední době stále častěji...
Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání
29.09.2015
Martin Mekyska
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze...