Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Marketingové využití sociálních médií ve třech krocích

Marketingové využití sociálních médií ve třech krocích

Sociální média přináší nové obchodní kanály, přitahují a ovlivňují zákazníky víc, než si možná myslíme. Jde jen o to, umět toho správně marketingově použít.
Sociální média přináší nové obchodní kanály, přitahují a ovlivňují zákazníky víc, než si možná myslíme. Jde jen o to, umět toho správně marketingově použít.
  1. Přilákání zákazníků – na sociální síti je obvyklé používat Soft sell přístup, proto nevytvářejte na kupujícího nátlak.
  2. Získávání informací – pomocí kvalifikované nabídky dosáhněte spojení se zákazníky, sledujte jejich potřeby a zapojte se do on-line rozhovoru. Můžete začít překonávat jejich případné námitky, týkající se vašeho výrobku a ovlivnit tak jejich rozhodnutí o koupi.
  3. Uskutečnění prodeje – ptejte se na krátkodobé a dlouhodobé potřeby (pro přizpůsobení nabídky). Vrcholem komunikace je osobní setkání se zákazníkem a uskutečnění prodeje.

Řízení vztahů se zákazníky (CRM)

Informujte své zákazníky o klíčových trendech Vašeho oboru podnikání a udržujte s nimi vztahy pro budoucí obchodní příležitosti. Pouhé povědomí o využití sociální a marketingové strategie pro obchod zvyšuje tlak nejvyššího managementu na oddělení marketingu, prodeje a služeb zákazníkům, aby je aktivně využívala. A jak to vidíte Vy? 

Zdroj: http://blog.jugnoo.com/using-social-media-to-manage-relationships-through-the-sales-funnel/

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...