Marketingové využití sociálních médií ve třech krocích

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Sociální média přináší nové obchodní kanály, přitahují a ovlivňují zákazníky víc, než si možná myslíme. Jde jen o to, umět toho správně marketingově použít.
  1. Přilákání zákazníků – na sociální síti je obvyklé používat Soft sell přístup, proto nevytvářejte na kupujícího nátlak.
  2. Získávání informací – pomocí kvalifikované nabídky dosáhněte spojení se zákazníky, sledujte jejich potřeby a zapojte se do on-line rozhovoru. Můžete začít překonávat jejich případné námitky, týkající se vašeho výrobku a ovlivnit tak jejich rozhodnutí o koupi.
  3. Uskutečnění prodeje – ptejte se na krátkodobé a dlouhodobé potřeby (pro přizpůsobení nabídky). Vrcholem komunikace je osobní setkání se zákazníkem a uskutečnění prodeje.

Řízení vztahů se zákazníky (CRM)

Informujte své zákazníky o klíčových trendech Vašeho oboru podnikání a udržujte s nimi vztahy pro budoucí obchodní příležitosti. Pouhé povědomí o využití sociální a marketingové strategie pro obchod zvyšuje tlak nejvyššího managementu na oddělení marketingu, prodeje a služeb zákazníkům, aby je aktivně využívala. A jak to vidíte Vy? 

Zdroj: http://blog.jugnoo.com/using-social-media-to-manage-relationships-through-the-sales-funnel/

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.