Jak určit vysoce konverzní klíčová slova? Využijte PPC kampaň!

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Až se budete rozhodovat, na jaká klíčová slova optimalizovat existující webovou stránku, vyzkoušejte trik – použijte testovací PPC reklamu.

PPC reklama jako zdroj relevantních informací

Návrh klíčových slov neslouží primárně ke zjištění hledanosti slov a četnost hledání je zkreslená, ale ze zdroje, jakým je PPC kampaň, lze vyčíst řadu přesných dat, např. kolikrát a v jakém časovém období uživatelé konkrétní slovo vyhledávali. Tyto informace můžete extrahovat a využít je v SEO pro určení klíčových slov, která mají nejlepší šanci na konverzi.

Analýza naruby: spusťte testovací PPC kampaň a určete klíčová slova

Doporučuje se, aby testovací PPC kampaň běžela alespoň čtyři týdny. Jakmile získáte dostatečné množství údajů, projděte Google Adwords a určete klíčová slova s nejvyšší mírou konverze. Slova, která jsou od samého začátku často zobrazovaná, můžete exportovat do Excelu a segmentovat je do skupin: vysoká – střední – nízká konverze. Můžete začít na nejvíc konvertující slova a následně přejít na další skupiny slov. Až bude seznam vyčerpán, proces generování SEO seznamu klíčových slov opakujte.

Testování přivede zákazníky

Uvědomte si, že tato testovací PPC reklama přivede na Váš web nové potencionální zákazníky a proto dbejte na dobrou úroveň vstupní stránky. Jak je patrné, nalezení relevantních klíčových slov za současného využití PPC kampaně „zabíjí dvě mouchy jednou ranou“ – přesná analýza keywords a současně zvýšená návštěvnost webu. Líbí se Vám tento úhel pohledu na SEO strategii?

Zdroj: http://searchengineland.com/how-to-leverage-ppc-to-discover-high-converting-keywords-for-seo-131862

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.