Jak určit vysoce konverzní klíčová slova? Využijte PPC kampaň!

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Až se budete rozhodovat, na jaká klíčová slova optimalizovat existující webovou stránku, vyzkoušejte trik – použijte testovací PPC reklamu.

PPC reklama jako zdroj relevantních informací

Návrh klíčových slov neslouží primárně ke zjištění hledanosti slov a četnost hledání je zkreslená, ale ze zdroje, jakým je PPC kampaň, lze vyčíst řadu přesných dat, např. kolikrát a v jakém časovém období uživatelé konkrétní slovo vyhledávali. Tyto informace můžete extrahovat a využít je v SEO pro určení klíčových slov, která mají nejlepší šanci na konverzi.

Analýza naruby: spusťte testovací PPC kampaň a určete klíčová slova

Doporučuje se, aby testovací PPC kampaň běžela alespoň čtyři týdny. Jakmile získáte dostatečné množství údajů, projděte Google Adwords a určete klíčová slova s nejvyšší mírou konverze. Slova, která jsou od samého začátku často zobrazovaná, můžete exportovat do Excelu a segmentovat je do skupin: vysoká – střední – nízká konverze. Můžete začít na nejvíc konvertující slova a následně přejít na další skupiny slov. Až bude seznam vyčerpán, proces generování SEO seznamu klíčových slov opakujte.

Testování přivede zákazníky

Uvědomte si, že tato testovací PPC reklama přivede na Váš web nové potencionální zákazníky a proto dbejte na dobrou úroveň vstupní stránky. Jak je patrné, nalezení relevantních klíčových slov za současného využití PPC kampaně „zabíjí dvě mouchy jednou ranou“ – přesná analýza keywords a současně zvýšená návštěvnost webu. Líbí se Vám tento úhel pohledu na SEO strategii?

Zdroj: http://searchengineland.com/how-to-leverage-ppc-to-discover-high-converting-keywords-for-seo-131862

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.