Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / 8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 1. díl – příprava a strategie.

8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 1. díl – příprava a strategie.

Není žádnou novinkou, že úspěšné SEO jde ruku v ruce se systematickým budováním zpětných odkazů. V čem ale vlastně spočívá úspěch linkbuildingu? V následujícím seriálu vás provedeme osmi etapami účinné linkbuildingové kampaně.
Není žádnou novinkou, že úspěšné SEO jde ruku v ruce se systematickým budováním zpětných odkazů. V čem ale vlastně spočívá úspěch linkbuildingu? V následujícím seriálu vás provedeme osmi etapami účinné linkbuildingové kampaně.

1. Příprava a konzultace

Řádnou přípravu nelze podcenit. Již během počáteční komunikace je nutné ujasnit si vzájemné představy a cíle – reálný linkbuilding se totiž může od představ klienta značně lišit. Je třeba se ujistit, že linkbuildinger nebude omezován v rozhodovacích pravomocech a že bude moci reagovat rychle (bez zdlouhavého procesu schvalování PR oddělením). Dále je třeba určit, kdo bude odpovídat na e-maily blogerů či reakce uživatelů. Teprve pak se lze soustředit na určení vhodných analytických nástrojů a metrik.
DATA | c_all | linkbuilding-18413.jpg

2. Určení strategie linkbuildingu

Před zahájením vlastní linkbuildingové kampaně je nutné poznat online historii a plány klienta, a po provedení analýzy konkurenčních odkazových profilů lze určit vhodnou strategii. Z tisíců možností se vybírají ta správná klíčová slova a anchor texty, a to i z marketingového pohledu: s cílem propagace značky.

3. První rychlé vítězství

Ačkoli je cíl linkbuildingu ještě daleko, už v krátkodobém časovém horizontu přinese první viditelné výsledky:

  • klíčová slova s vyšší mírou odezvy,
  • přidání souvisejícího obsahu stránek,
  • vnitřní prolinkování a nové anchor texty,
  • rychle získané odkazy ze spřátelených webů,
  • přesměrování nebo odstranění odkazů na neexistující stránky.

Ve druhém díle se zaměříme na obsah webu z pohledu jeho perspektivy a vývoje. K úspěchu zbývá pět kroků.

Potřebujete  analýzu odkazového profilu konkurence, chcete profesionální linkbuildingovou strategii? Kontaktujte Comerto tým.

 

Zdroj + ilustrace: http://www.wordtracker.com/academy/62-steps-to-the-definitive-link-building-campaign

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...