Užitečné nástroje na testování stránek e-commerce

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Trápí vás nízká výkonnost vašeho eshopu? Potřebujete zjistit, která varianta stránky povede ke zvýšení konverze? Pomocí následujících nástrojů na testování stránek e-commerce dokážete lépe ladit výkonnost. Zajímavé pro vás může být, že některé z testovacích nástrojů jsou buď zdarma, nebo jsou relativně levné.

Testování použitelnosti stránek

Přestavujeme vám seznam nástrojů na testování webových stránek, které umožňují měřit rychlost načítání stránky, zjistit kompatibilitu prohlížečů, měřit SEO výkonnost nebo slouží k testování chování zákazníků na stránce.

Google Analytics Content Experiments – zjistěte, kdy dosáhnete nejlepší konverze: Experimenty vám umožní vyzkoušet, jak dobře získáte zákazníky pomocí různých verzí stránek. Otestovat můžete až pět variací stránky na samostatné URL. Cena: zdarma s účtem Google Analytics.

ClickHeat – vizuální teplotní mapa zobrazující kliknutí návštěvníků na různé zóny HTML stránky. Studené a teplé zóny jednoduše zobrazují doporučení na změnu rozvržení stránky apod. Cena: zdarma.

 DATA | c_all | nastroje-testovani-e-commerce-0.jpg

Feedback Army – jednoduché a levné testování použitelnosti webových stránek, hotovo během dvou minut. Po testu odešlete otázky recenzentům a můžete se těšit na jejich názory. Cena: $20 za 10 odpovědí od recenzentů.

Feng-GUI poskytuje analýzu pozornosti návštěvníka. Simuluje lidské vizuální vnímání stránky v prvních pěti sekundách a předpovídá, na co by se skutečný návštěvník s největší pravděpodobností podíval. Výborný nástroj pro designéry, teplotní mapa pomáhá vytvářet účinnější reklamní produkty (lepší zacílení na oblast pozornosti). Cena: $25 za 10 snímků.

Unbounce je velmi kvalitní webová služba, která vám umožní jednoduše si navrhnout a spustit 
vlastní landing page. Umožňuje optimalizace konverzního poměru (CRO), na jedno kliknutí nabízí testování A/B i testování reklamních kampaní. Výborná služba pro marketéryCena: začíná na $49/měsíc.

DATA | c_all | nastroje-testovani-e-commerce-1.jpg 

Optimizely je výkonný nástroj s jednoduchým ovládáním pro zvýšení konverze, který umožňuje A/B testování s více proměnnými. Nastavení probíhá v rozhraní, kde lze pouhým klikáním editovat, přidat nebo odstranit jakýkoliv prvek stránky. Cena: začíná na $17/měsíc.

Spur je zajímavý nástroj, který umožňuje snadno a takřka zábavnou formou měnit a navrhovat webovou stánku. Stačí vložit adresu URL nebo nahrát obrázek (Spur vygeneruje jedinečnou URL) a vy můžete pomoci sedmi nástrojů původní design webové stránky změnit, vylepšit nebo navrhnout nový design. Editovanou stránku můžete sdílet, požádat o kritiku webu a tím zjistit, co vlastně funguje a co ne. Cena: zdarma.

Jak výkonné jsou vaše stránky? Chcete zvýšit svoje obchodní úspěchy,zefektivnit online marketing?

Žádáte profesionální audit? Kontaktujte tým Comerta!

Zdroj + ilustrace: http://www.practicalecommerce.com/articles/3950-23-Tools-to-Test-your-Ecommerce-Site

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.