Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Užitečné nástroje na testování stránek e-commerce

Užitečné nástroje na testování stránek e-commerce

Trápí vás nízká výkonnost vašeho eshopu? Potřebujete zjistit, která varianta stránky povede ke zvýšení konverze? Pomocí následujících nástrojů na testování stránek e-commerce dokážete lépe ladit výkonnost. Zajímavé pro vás může být, že některé z testovacích nástrojů jsou buď zdarma, nebo jsou relativně levné.
Trápí vás nízká výkonnost vašeho eshopu? Potřebujete zjistit, která varianta stránky povede ke zvýšení konverze? Pomocí následujících nástrojů na testování stránek e-commerce dokážete lépe ladit výkonnost. Zajímavé pro vás může být, že některé z testovacích nástrojů jsou buď zdarma, nebo jsou relativně levné.

Testování použitelnosti stránek

Přestavujeme vám seznam nástrojů na testování webových stránek, které umožňují měřit rychlost načítání stránky, zjistit kompatibilitu prohlížečů, měřit SEO výkonnost nebo slouží k testování chování zákazníků na stránce.

Google Analytics Content Experiments – zjistěte, kdy dosáhnete nejlepší konverze: Experimenty vám umožní vyzkoušet, jak dobře získáte zákazníky pomocí různých verzí stránek. Otestovat můžete až pět variací stránky na samostatné URL. Cena: zdarma s účtem Google Analytics.

ClickHeat – vizuální teplotní mapa zobrazující kliknutí návštěvníků na různé zóny HTML stránky. Studené a teplé zóny jednoduše zobrazují doporučení na změnu rozvržení stránky apod. Cena: zdarma.

 DATA | c_all | nastroje-testovani-e-commerce-0.jpg

Feedback Army – jednoduché a levné testování použitelnosti webových stránek, hotovo během dvou minut. Po testu odešlete otázky recenzentům a můžete se těšit na jejich názory. Cena: $20 za 10 odpovědí od recenzentů.

Feng-GUI poskytuje analýzu pozornosti návštěvníka. Simuluje lidské vizuální vnímání stránky v prvních pěti sekundách a předpovídá, na co by se skutečný návštěvník s největší pravděpodobností podíval. Výborný nástroj pro designéry, teplotní mapa pomáhá vytvářet účinnější reklamní produkty (lepší zacílení na oblast pozornosti). Cena: $25 za 10 snímků.

Unbounce je velmi kvalitní webová služba, která vám umožní jednoduše si navrhnout a spustit 
vlastní landing page. Umožňuje optimalizace konverzního poměru (CRO), na jedno kliknutí nabízí testování A/B i testování reklamních kampaní. Výborná služba pro marketéryCena: začíná na $49/měsíc.

DATA | c_all | nastroje-testovani-e-commerce-1.jpg 

Optimizely je výkonný nástroj s jednoduchým ovládáním pro zvýšení konverze, který umožňuje A/B testování s více proměnnými. Nastavení probíhá v rozhraní, kde lze pouhým klikáním editovat, přidat nebo odstranit jakýkoliv prvek stránky. Cena: začíná na $17/měsíc.

Spur je zajímavý nástroj, který umožňuje snadno a takřka zábavnou formou měnit a navrhovat webovou stánku. Stačí vložit adresu URL nebo nahrát obrázek (Spur vygeneruje jedinečnou URL) a vy můžete pomoci sedmi nástrojů původní design webové stránky změnit, vylepšit nebo navrhnout nový design. Editovanou stránku můžete sdílet, požádat o kritiku webu a tím zjistit, co vlastně funguje a co ne. Cena: zdarma.

Jak výkonné jsou vaše stránky? Chcete zvýšit svoje obchodní úspěchy,zefektivnit online marketing?

Žádáte profesionální audit? Kontaktujte tým Comerta!

Zdroj + ilustrace: http://www.practicalecommerce.com/articles/3950-23-Tools-to-Test-your-Ecommerce-Site

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...