Užitečné nástroje na testování stránek e-commerce

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Trápí vás nízká výkonnost vašeho eshopu? Potřebujete zjistit, která varianta stránky povede ke zvýšení konverze? Pomocí následujících nástrojů na testování stránek e-commerce dokážete lépe ladit výkonnost. Zajímavé pro vás může být, že některé z testovacích nástrojů jsou buď zdarma, nebo jsou relativně levné.

Testování použitelnosti stránek

Přestavujeme vám seznam nástrojů na testování webových stránek, které umožňují měřit rychlost načítání stránky, zjistit kompatibilitu prohlížečů, měřit SEO výkonnost nebo slouží k testování chování zákazníků na stránce.

Google Analytics Content Experiments – zjistěte, kdy dosáhnete nejlepší konverze: Experimenty vám umožní vyzkoušet, jak dobře získáte zákazníky pomocí různých verzí stránek. Otestovat můžete až pět variací stránky na samostatné URL. Cena: zdarma s účtem Google Analytics.

ClickHeat – vizuální teplotní mapa zobrazující kliknutí návštěvníků na různé zóny HTML stránky. Studené a teplé zóny jednoduše zobrazují doporučení na změnu rozvržení stránky apod. Cena: zdarma.

 DATA | c_all | nastroje-testovani-e-commerce-0.jpg

Feedback Army – jednoduché a levné testování použitelnosti webových stránek, hotovo během dvou minut. Po testu odešlete otázky recenzentům a můžete se těšit na jejich názory. Cena: $20 za 10 odpovědí od recenzentů.

Feng-GUI poskytuje analýzu pozornosti návštěvníka. Simuluje lidské vizuální vnímání stránky v prvních pěti sekundách a předpovídá, na co by se skutečný návštěvník s největší pravděpodobností podíval. Výborný nástroj pro designéry, teplotní mapa pomáhá vytvářet účinnější reklamní produkty (lepší zacílení na oblast pozornosti). Cena: $25 za 10 snímků.

Unbounce je velmi kvalitní webová služba, která vám umožní jednoduše si navrhnout a spustit 
vlastní landing page. Umožňuje optimalizace konverzního poměru (CRO), na jedno kliknutí nabízí testování A/B i testování reklamních kampaní. Výborná služba pro marketéryCena: začíná na $49/měsíc.

DATA | c_all | nastroje-testovani-e-commerce-1.jpg 

Optimizely je výkonný nástroj s jednoduchým ovládáním pro zvýšení konverze, který umožňuje A/B testování s více proměnnými. Nastavení probíhá v rozhraní, kde lze pouhým klikáním editovat, přidat nebo odstranit jakýkoliv prvek stránky. Cena: začíná na $17/měsíc.

Spur je zajímavý nástroj, který umožňuje snadno a takřka zábavnou formou měnit a navrhovat webovou stánku. Stačí vložit adresu URL nebo nahrát obrázek (Spur vygeneruje jedinečnou URL) a vy můžete pomoci sedmi nástrojů původní design webové stránky změnit, vylepšit nebo navrhnout nový design. Editovanou stránku můžete sdílet, požádat o kritiku webu a tím zjistit, co vlastně funguje a co ne. Cena: zdarma.

Jak výkonné jsou vaše stránky? Chcete zvýšit svoje obchodní úspěchy,zefektivnit online marketing?

Žádáte profesionální audit? Kontaktujte tým Comerta!

Zdroj + ilustrace: http://www.practicalecommerce.com/articles/3950-23-Tools-to-Test-your-Ecommerce-Site

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.