Odborné články

Použití tagu rel = author nejen pro WordPress
10.08.2012
Luboš Kovář
V poslední době se snaží Google odhalovat nejrůznější podvodné a spamové stránky (viz aktualizace Panda a Penguin) a v této oblasti nyní přichází se zajímavou novinkou. Tou je použití tagu rel = author na webové stránce. Toto nastavení zabere pouze několik minut času a jeho výsledkem je ověření autorství stránek u Google a zobrazení Vašeho avataru vedle výsledků vyhledávání. Jednak vypadá výsledek zajímavě a poutavě, ale navíc zřejmě dokáže určitou mírou vylepšit výsledky v SERPu.
Studie Link Research Tools a nová metrika TitleRank™
25.07.2012
Luboš Kovář
Uplynuly zhruba dva měsíce od vypuštění aktualizace Penguin a SEO specialisté mají další dílek do skládačky Google!
Facebook kampaň s nápadem? Ano, kreativní reklama funguje!
19.07.2012
Luboš Kovář
Každá firma se snaží o nárůst prodeje svých produktů. Představíme vám zajímavý nápad, jenž je založen na zcela originální reklamní kampani pro sociální síť. Podívejme se, jak využila velice nevšední reklamní aplikaci na Facebooku firma Clinique. Cílem bylo zvýšit povědomí o firmě a představení jejího nového produktu na vymazání nedostatků pokožky. Záměrně uvádíme výraz „vymazání“, neboť je podstatou kampaně.
Čtou zákazníci vaše emaily?
12.07.2012
Luboš Kovář
Cílem newsletterů je, aby si jejich obsah adresát přečetl a ideálně aby na zaslanou nabídku zareagoval. Ale přestože může být vlastní obsah zprávy vytvořen kvalitně, nejprve je třeba dosáhnout toho, aby příjemce tento email vůbec otevřel a přečetl jej.
Je email marketing efektivní?
09.07.2012
Luboš Kovář
Je všeobecně známo, že emailing je spojen s některými technickými problémy, kdy zprávy neprojdou přes nejrůznější antispamové filtry a firewally. Emailové klienty navíc často zabraňují zobrazování obrázků v emailech, čímž znemožňují řádné zobrazení grafických newsletterů.
Copywriting pro email marketing
04.07.2012
Luboš Kovář
Stanovení obecných principů pro efektivní emailing není příliš jednoduché a neobejde se bez základních znalostí toho, jak lidé vlastně zprávy čtou.
Obchodní sdělení nebo kreativní direct mailing?
25.06.2012
Luboš Kovář
Základní podmínkou úspěšného přímého marketingu je získat dostatek informací o potenciálních klientech. Tyto informace umožňují uzpůsobit obsah obchodního sdělení na míru podle cílové skupiny a získat tak její maximální pozornost.
Používáte email marketing?
15.06.2012
Luboš Kovář
K úspěšnému rozvoji firmy patří využívání různých marketingových nástrojů jako je tradiční i online reklama, nebo public relations. Velmi účinný je také přímý marketing, jenž zahrnuje i emailing, neboli email marketing. Zatímco při tvorbě klasické i online reklamy nebo PR se firmy obvykle obracejí na specialisty, tvorbu strategie a textů pro emailing často podceňují. I zde ale platí, že jedině profesionální realizace kampaně zajistí, aby se z newsletteru nestalo zbytečné rozesílání spamu, ale naopak účinný nástroj přispívající k růstu a budování dobrého jména vaší společnosti.
Online seminář Google je za námi!
06.06.2012
Martin Čech
Dne 6. června 2012 se dva členové našeho týmu zúčastnili online semináře od společnosti Google, ve kterém si osvěžili své znalosti remarketingu. Seminář s názvem „Jak využít remarketing pro zvýšení konverzí“ informoval o procesu nastavení remarketingových kampaní v Google AdWords. Webinář trval celkem 60 minut a účastnilo se ho 144 „studentů“.
Aktuální změny pro správce Facebooku
29.05.2012
Luboš Kovář
Sociální síť Facebook se neustále snaží svoje služby vylepšovat, informovat správce stránek o efektivitě vložené reklamy a nabídnout jim nové nástroje. Před několika dny spustil Facebook nového správce reklam, který umožňuje efektivněji využívat potenciál sociální reklamy. Pro inzerenty to znamená dobrou zprávu. Nyní mohou vidět dopad svých kampaní a zhodnotit efektivitu vynaložených prostředků.
22.05.2012
Jan Punčochář
Reklamní PPC systém Google AdWords je nejen nejrozšířenější, ale také nejpropracovanější službou svého druhu. Jeho neustálý vývoj je patrný z frekvence novinek, které na nás vývojáři společnosti Google chrlí. Změny a nové funkce v aplikaci mají obvykle za cíl zkvalitnit inzerci, nebo rozšířit možnosti optimalizace a usnadnit správu reklamních kampaní. V poslední době se jich objevilo hned několik.
08.05.2012
Luboš Kovář
Google ohlásil v polovině měsíce dubna algoritmické aktualizace, které zřejmě ovlivní hodnocení mnoha webových stránek. Pengium aktualizace byla provedena před více než rokem a od té doby Google vydával nové aktualizace pravidelně. Nyní je cílem Google potlačení nepřínosného webového obsahu. Pokud jej takto vyhodnotí, označí jej jako spam.
Pinterest
12.03.2012
Luboš Kovář
V internetových vodách se na obzoru zjevila hvězda, která svou přítomností deklaruje, že nejde jen tak o ledajakou směsici nedotažených nápadů a prvoplánových pokusů se obohatit na velice snadném projektu. Nazvěme tuto hvězdu názvem Pinterest. Zasvěcení určitě vědí, o co se jedná a nemohou jinak, než souhlasit s tvrzením týkajícím se varovné zvěsti pro sociální sítě, jež se rozrostly do gigantických rozměrů. Pokud se ohlédneme za statistickými výsledky pro rok 2011, tak s jednoznačným náskokem vítězí právě projekt Pinterest a to i z pohledu vložených investic od nejrůznějších věřitelů.
Současné trendy v online prezentacích
12.03.2012
Luboš Kovář
Díky neustálému přílivu nových inovačních prvků v oblasti online prezentace se můžeme těšit velikému technologickému pokroku, který má ještě velké rezervy. Budoucnost, ale i přítomnost se nese v duchu příznivé interaktivity. Pojďme se společně podívat za nejnovějšími trendy, jež hýbou světem.
Jak budovat kvalitní zpětné odkazy?
12.03.2012
Luboš Kovář
O postavení internetových stránek ve výsledcích vyhledávačů rozhoduje hned několik faktorů – jednak například optimalizace klíčových slov, jednak jedinečnost a obsahová zajímavost publikovaných článků. Jsou to ale především zpětné odkazy (back links), které vynesou vaše internetové stránky na přední pozice. Samozřejmě za předpokladu, že budou dostatečně kvalitní.
Remarketing – chyťte a nepusťte své budoucí zákazníky!
02.03.2012
Luboš Kovář
Běžný internetový zákazník se ve svém rozhodování, jakou službu si objedná nebo který produkt si vybere, stává stále náročnějším a vybíravějším. Při zdlouhavém výběru se proto mnohdy nespokojí pouze s jedinou nabídkou, ale podívá se i po alternativách. Vy se mu nicméně můžete při jeho putování Internetem průběžně připomínat – s pomocí nenápadného remarketingu.
11 základních věcí, které potřebujete vědět o SEO!
02.03.2012
Martin Čech
Co je optimalizace webu, proč je v současnosti tolik využívaná a jak vše probíhá? Potřebujete se zorientovat v problematice, chcete zjistit, co přesně optimalizace zahrnuje a jak nenaletět pofiderním internetovým agenturám, které slepě nabízí garanci prvních pozic? Pomůže vám náš článek.