Odborné články

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články
Online seminář Google je za námi!
06.06.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Dne 6. června 2012 se dva členové našeho týmu zúčastnili online semináře od společnosti Google, ve kterém si osvěžili své znalosti remarketingu. Seminář s názvem „Jak využít remarketing pro zvýšení konverzí“ informoval o procesu nastavení remarketingových kampaní v Google AdWords. Webinář trval celkem 60 minut a účastnilo se ho 144 „studentů“.
Aktuální změny pro správce Facebooku
29.05.2012
Bc. Luboš Kovář
Sociální síť Facebook se neustále snaží svoje služby vylepšovat, informovat správce stránek o efektivitě vložené reklamy a nabídnout jim nové nástroje. Před několika dny spustil Facebook nového správce reklam, který umožňuje efektivněji využívat potenciál sociální reklamy. Pro inzerenty to znamená dobrou zprávu. Nyní mohou vidět dopad svých kampaní a zhodnotit efektivitu vynaložených prostředků.
Novinky ve službě AdWords
22.05.2012
Mgr. Jan Punčochář
Reklamní PPC systém Google AdWords je nejen nejrozšířenější, ale také nejpropracovanější službou svého druhu. Jeho neustálý vývoj je patrný z frekvence novinek, které na nás vývojáři společnosti Google chrlí. Změny a nové funkce v aplikaci mají obvykle za cíl zkvalitnit inzerci, nebo rozšířit možnosti optimalizace a usnadnit správu reklamních kampaní. V poslední době se jich objevilo hned několik.
Google Penguin update, aneb pryč se spamem!
08.05.2012
Bc. Luboš Kovář
Google ohlásil v polovině měsíce dubna algoritmické aktualizace, které zřejmě ovlivní hodnocení mnoha webových stránek. Pengium aktualizace byla provedena před více než rokem a od té doby Google vydával nové aktualizace pravidelně. Nyní je cílem Google potlačení nepřínosného webového obsahu. Pokud jej takto vyhodnotí, označí jej jako spam.
Pinterest
12.03.2012
Bc. Luboš Kovář
V internetových vodách se na obzoru zjevila hvězda, která svou přítomností deklaruje, že nejde jen tak o ledajakou směsici nedotažených nápadů a prvoplánových pokusů se obohatit na velice snadném projektu. Nazvěme tuto hvězdu názvem Pinterest. Zasvěcení určitě vědí, o co se jedná a nemohou jinak, než souhlasit s tvrzením týkajícím se varovné zvěsti pro sociální sítě, jež se rozrostly do gigantických rozměrů. Pokud se ohlédneme za statistickými výsledky pro rok 2011, tak s jednoznačným náskokem vítězí právě projekt Pinterest a to i z pohledu vložených investic od nejrůznějších věřitelů.
Současné trendy v online prezentacích
12.03.2012
Bc. Luboš Kovář
Díky neustálému přílivu nových inovačních prvků v oblasti online prezentace se můžeme těšit velikému technologickému pokroku, který má ještě velké rezervy. Budoucnost, ale i přítomnost se nese v duchu příznivé interaktivity. Pojďme se společně podívat za nejnovějšími trendy, jež hýbou světem.
Jak budovat kvalitní zpětné odkazy?
12.03.2012
Bc. Luboš Kovář
O postavení internetových stránek ve výsledcích vyhledávačů rozhoduje hned několik faktorů – jednak například optimalizace klíčových slov, jednak jedinečnost a obsahová zajímavost publikovaných článků. Jsou to ale především zpětné odkazy (back links), které vynesou vaše internetové stránky na přední pozice. Samozřejmě za předpokladu, že budou dostatečně kvalitní.
Remarketing – chyťte a nepusťte své budoucí zákazníky!
02.03.2012
Bc. Luboš Kovář
Běžný internetový zákazník se ve svém rozhodování, jakou službu si objedná nebo který produkt si vybere, stává stále náročnějším a vybíravějším. Při zdlouhavém výběru se proto mnohdy nespokojí pouze s jedinou nabídkou, ale podívá se i po alternativách. Vy se mu nicméně můžete při jeho putování Internetem průběžně připomínat – s pomocí nenápadného remarketingu.
11 základních věcí, které potřebujete vědět o SEO!
02.03.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Co je optimalizace webu, proč je v současnosti tolik využívaná a jak vše probíhá? Potřebujete se zorientovat v problematice, chcete zjistit, co přesně optimalizace zahrnuje a jak nenaletět pofiderním internetovým agenturám, které slepě nabízí garanci prvních pozic? Pomůže vám náš článek.