Obchodní sdělení nebo kreativní direct mailing?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Základní podmínkou úspěšného přímého marketingu je získat dostatek informací o potenciálních klientech. Tyto informace umožňují uzpůsobit obsah obchodního sdělení na míru podle cílové skupiny a získat tak její maximální pozornost.

Zaútočte na city

Mnohdy se nezvýrazňuje samotný nabízený produkt nebo služba, ale cílem je zaútočit na zákazníkovy emoce a proto je dobré o jeho potřebách něco vědět.

  • zjistěte si informace
  • zaútočte na emoce klienta
  • použijte kreativní prvek nebo vzorek produktu
  • vytvořte situaci, kdy má klient omezený čas k rozhodnutí
  • nabídněte klientovi jednoduchou možnost odpovědi nebo reakce

Použití direct mailingu je možné prakticky pro jakýkoliv typ firmy nebo cílové skupiny jednotlivců. Podmínkou je nejen kvalitní databáze kontaktů, ale i dostatek informací o adresátovi a správně napsaný text. Oproti jiným reklamním nástrojům má přímý marketing tu výhodu, že je orientován přímo na zákazníka, kdy dobře zvolená slova dokáží pravé divy.

Kreativní  direct mailing

Direct mail mívá nejčastěji formu dopisu nebo e-mailu. Může se ale jednat také o zásilku, která obsahuje textové sdělení a další zpestřující prvek, např. vzorek produktu. Prvek direct mailu se musí s textem doplňovat a musí příjemce zaujmout, adresát musí sdělení rychle a jednoznačně pochopit. Kreativní ztvárnění direct mailu marketingové sdělení posiluje a zvyšuje nejen počet přečtených direct mailů, ale zejména zvyšuje pravděpodobnost požadované odezvy, tedy objednání produktu či služby. Ačkoliv direct mail jako celek může být jakkoliv kreativní, jeho nejdůležitější složkou je text, který plní funkci průvodce.

Umíte napsat marketingový direct mail?

Vrcholem úspěchu je, pokud na direct mail potencionální zákazník skutečně zareaguje. Napsat opravdu dobrý marketingový dopis, který adresáta zaujme natolik, že si jej skutečně přečte, je ale umění a zde bývá velmi často chybováno. Běžný člověk totiž klíčové dovednosti na tvorbu direct mailingu nemá a určitě se vyplatí obrátit se na copywritery, marketingovou společnost nebo na direct marketéry.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.