Obchodní sdělení nebo kreativní direct mailing?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Základní podmínkou úspěšného přímého marketingu je získat dostatek informací o potenciálních klientech. Tyto informace umožňují uzpůsobit obsah obchodního sdělení na míru podle cílové skupiny a získat tak její maximální pozornost.

Zaútočte na city

Mnohdy se nezvýrazňuje samotný nabízený produkt nebo služba, ale cílem je zaútočit na zákazníkovy emoce a proto je dobré o jeho potřebách něco vědět.

  • zjistěte si informace
  • zaútočte na emoce klienta
  • použijte kreativní prvek nebo vzorek produktu
  • vytvořte situaci, kdy má klient omezený čas k rozhodnutí
  • nabídněte klientovi jednoduchou možnost odpovědi nebo reakce

Použití direct mailingu je možné prakticky pro jakýkoliv typ firmy nebo cílové skupiny jednotlivců. Podmínkou je nejen kvalitní databáze kontaktů, ale i dostatek informací o adresátovi a správně napsaný text. Oproti jiným reklamním nástrojům má přímý marketing tu výhodu, že je orientován přímo na zákazníka, kdy dobře zvolená slova dokáží pravé divy.

Kreativní  direct mailing

Direct mail mívá nejčastěji formu dopisu nebo e-mailu. Může se ale jednat také o zásilku, která obsahuje textové sdělení a další zpestřující prvek, např. vzorek produktu. Prvek direct mailu se musí s textem doplňovat a musí příjemce zaujmout, adresát musí sdělení rychle a jednoznačně pochopit. Kreativní ztvárnění direct mailu marketingové sdělení posiluje a zvyšuje nejen počet přečtených direct mailů, ale zejména zvyšuje pravděpodobnost požadované odezvy, tedy objednání produktu či služby. Ačkoliv direct mail jako celek může být jakkoliv kreativní, jeho nejdůležitější složkou je text, který plní funkci průvodce.

Umíte napsat marketingový direct mail?

Vrcholem úspěchu je, pokud na direct mail potencionální zákazník skutečně zareaguje. Napsat opravdu dobrý marketingový dopis, který adresáta zaujme natolik, že si jej skutečně přečte, je ale umění a zde bývá velmi často chybováno. Běžný člověk totiž klíčové dovednosti na tvorbu direct mailingu nemá a určitě se vyplatí obrátit se na copywritery, marketingovou společnost nebo na direct marketéry.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.