Je email marketing efektivní?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Je všeobecně známo, že emailing je spojen s některými technickými problémy, kdy zprávy neprojdou přes nejrůznější antispamové filtry a firewally. Emailové klienty navíc často zabraňují zobrazování obrázků v emailech, čímž znemožňují řádné zobrazení grafických newsletterů.

Mohlo by se zdát, že emailové kampaně mají minimální odezvu. Podle aktuálních analýz ale naopak emailing mezi marketingovými nástroji v efektivitě vede. Ne každá firma ale umí značného potenciálu email marketingu využít.

Kdy je emailing účinným nástrojem?

Správně zpracovaná emailingová kampaň se může stát levným a vysoce efektivním nástrojem pro zvýšení tržeb a budování značky. Předpokladem je:

  • Zajímavý předmět zprávy
  • Kvalitní a účinný text zprávy (copywriting) i její forma
  • Sdělení zprávy je pro příjemce relevantní
  • Vhodně sestavený seznam dobrovolně přihlášených příjemců

V opačném případě narůstá riziko, že příjemce bude považovat email za spam a bez zájmu jej vymaže (i bez otevření). Pokud navíc příjemci obdrží opakovaně nekvalitní a nezajímavé zprávy, může u nich docházet ke snižování odezvy u budoucích emailových kampaní.

Kdy má emailing nejvyšší čtivost?

Mezi nejčtenější emailové zprávy se řadí ty, kdy příjemce emailu odesílatele zná a má k němu pozitivní vztah a důvěru. I přes loajalitu zákazníka je důležité stále dodržovat vysokou úroveň obsahu. Zákazník by totiž mohl o nabízené produkty či služby lehce ztratit zájem.

Copywriting a efektivní emailingové kampaně

Není žádným tajemstvím, že k získání a udržení efektivity emailingu je běžně využíván copywriting, který používá osvědčené metody. Efektivní emailingové kampaně pak zajistí vysoký konverzní poměr. Věty a odstavce u emailingové kampaně jsou krátké, bohatě se využívají odrážky a text je strukturován výstižnými nadpisy. Email je pak vytvořen v takové velikosti, aby jej příjemce nemusel na monitoru srolovat.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.