Je email marketing efektivní?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Je všeobecně známo, že emailing je spojen s některými technickými problémy, kdy zprávy neprojdou přes nejrůznější antispamové filtry a firewally. Emailové klienty navíc často zabraňují zobrazování obrázků v emailech, čímž znemožňují řádné zobrazení grafických newsletterů.

Mohlo by se zdát, že emailové kampaně mají minimální odezvu. Podle aktuálních analýz ale naopak emailing mezi marketingovými nástroji v efektivitě vede. Ne každá firma ale umí značného potenciálu email marketingu využít.

Kdy je emailing účinným nástrojem?

Správně zpracovaná emailingová kampaň se může stát levným a vysoce efektivním nástrojem pro zvýšení tržeb a budování značky. Předpokladem je:

  • Zajímavý předmět zprávy
  • Kvalitní a účinný text zprávy (copywriting) i její forma
  • Sdělení zprávy je pro příjemce relevantní
  • Vhodně sestavený seznam dobrovolně přihlášených příjemců

V opačném případě narůstá riziko, že příjemce bude považovat email za spam a bez zájmu jej vymaže (i bez otevření). Pokud navíc příjemci obdrží opakovaně nekvalitní a nezajímavé zprávy, může u nich docházet ke snižování odezvy u budoucích emailových kampaní.

Kdy má emailing nejvyšší čtivost?

Mezi nejčtenější emailové zprávy se řadí ty, kdy příjemce emailu odesílatele zná a má k němu pozitivní vztah a důvěru. I přes loajalitu zákazníka je důležité stále dodržovat vysokou úroveň obsahu. Zákazník by totiž mohl o nabízené produkty či služby lehce ztratit zájem.

Copywriting a efektivní emailingové kampaně

Není žádným tajemstvím, že k získání a udržení efektivity emailingu je běžně využíván copywriting, který používá osvědčené metody. Efektivní emailingové kampaně pak zajistí vysoký konverzní poměr. Věty a odstavce u emailingové kampaně jsou krátké, bohatě se využívají odrážky a text je strukturován výstižnými nadpisy. Email je pak vytvořen v takové velikosti, aby jej příjemce nemusel na monitoru srolovat.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.