Pinterest

V internetových vodách se na obzoru zjevila hvězda, která svou přítomností deklaruje, že nejde jen tak o ledajakou směsici nedotažených nápadů a prvoplánových pokusů se obohatit na velice snadném projektu. Nazvěme tuto hvězdu názvem Pinterest. Zasvěcení určitě vědí, o co se jedná a nemohou jinak, než souhlasit s tvrzením týkajícím se varovné zvěsti pro sociální sítě, jež se rozrostly do gigantických rozměrů. Pokud se ohlédneme za statistickými výsledky pro rok 2011, tak s jednoznačným náskokem vítězí právě projekt Pinterest a to i z pohledu vložených investic od nejrůznějších věřitelů.
V internetových vodách se na obzoru zjevila hvězda, která svou přítomností deklaruje, že nejde jen tak o ledajakou směsici nedotažených nápadů a prvoplánových pokusů se obohatit na velice snadném projektu. Nazvěme tuto hvězdu názvem Pinterest. Zasvěcení určitě vědí, o co se jedná a nemohou jinak, než souhlasit s tvrzením týkajícím se varovné zvěsti pro sociální sítě, jež se rozrostly do gigantických rozměrů. Pokud se ohlédneme za statistickými výsledky pro rok 2011, tak s jednoznačným náskokem vítězí právě projekt Pinterest a to i z pohledu vložených investic od nejrůznějších věřitelů.

Investoři s Pinterestem počítají

Značně sílící projekt Pinterest je postaven na velmi jednoduchém principu sdílení fotek. Registrovaní uživatelé mohou snadným způsobem vytvářet efektivní a tematicky roztříděné kolekce svých nafocených snímků, ale i obrázků posbíraných celým spektrem virtuálního světa. Pinterest si vzal za úkol spojit co největší komunitu lidí, která by se dala z marketingového hlediska roztřídit do několika specifických skupin, podle nichž by se dala cílit požadovaná reklama. Je více než jasné, že podobných nápadů zde bylo už hodně, ale tento se neroztříštil po několika neúspěšných pokusech prorazit skrz nepropustné vody na samotnou hladinu. Navíc jako důkazní materiál potvrzující oblíbenost projektu je i početná sbírka investičních hodnot, které překonaly hranici 35 milionu dolarů. Pinterest je nejen atraktivní pro uživatele, ale taktéž pro investory, kteří se nebojí tento internetový záměr podpořit.

Sečteno, podtrženo

Investice přitékající do novodobého projektu jsou nepopiratelným ukazatelem jeho kvality, ne však posledním. Ve hře je i analytická společnost zaměřující se na výpočet oblíbenosti jednotlivých stránek podle stráveného času uživatele v jednom kalendářním dni. Z tohoto pohledu můžeme s jistotou říci, že v období mezi květnem a říjnem minulého roku byl zaznamenán obrovský nárůst o 512%. Tato skutečnost zařadila Pinterest na první místo mezi skokany v oblasti sociálních sítí. S takovou oblíbeností nepočítali ani samotní zakladatelé, ale nikterak je nezatěžuje ba naopak.

Pouze pro pozvané uživatele

Navíc jde o pouhou beta verzi a není zrovna jednoduché se do projektu v aktuálním čase zaregistrovat. Samotný vstup do komunity je možný pouze přes pozvánku, na kterou je nemalá čekací lhůta. Z tohoto hlediska se máme opravdu na co těšit. Den kdy se virtuální brány otevřou širší veřejnosti a přístup k účtům bude neomezený, se kvapem blíží

Historie projektu

Píše se rok 2009 a Paul Sciarra, Evan Sharp, Ben Silbermann přestřihli pomyslnou niť, která je dělila od kýženého cíle. Firma má své pevné sídlo ve slunné Kalifornii. O rok později se jim podařilo projekt dotáhnout do provozu schopné verze a ihned ji představili širší veřejnosti. V srpnu roku 2011 byl Pinterest podle prestižního časopisu Time zařazen do top 50 nejlepších webů. Zlomovým obdobím se stává podzim loňského roku, kdy se hodnota projektu odhaduje na téměř 200 milionů dolarů a tím mnohonásobně překračuje své původní očekávání. Už ze samotných citací nejrůznějších médií můžeme vytušit, že s Pinterestem se musí do budoucna počítat.

Pint it bude novým fenoménem

Tweet, Like it, tak tyto ikonky jsou už víceméně součástí každodenního pobytu na internetu. Do budoucna nechá Pinterest vzniknout další s označením Pint it, tím budou mít uživatelé o mnoho jednoduší se podělit se svými přáteli o fotografie a obrázky, které je zaujali. Toto tlačítko je vytvořeno dvousečně. Na jednu stranu ho budou využívat uživatelé zaregistrovaní v projektu Pinterest a na druhou stranu z něj budou těžit cenné informace marketéři. Cílená reklama na přesně stanovený charakter uživatele je mocným triumfem, který Pinterest třímá v rukách.

Jak se zúčastnit a nepropásnout svou šanci

Pokud si nechcete nechat ujet vlak a rádi byste stanuli téměř u zrodu obrovské sociální sítě s velkým potencionálem, tak požádejte o pozvánku ještě dnes a vyčkejte na její převzetí. Následně se vám otevřou dveře do systému, který je velice jednoduchý a ihned pochopitelný. I zde naleznete ikonky like a tweet. Dokonce je možné se do Pinterestu přihlásit přes Facebook a Tweeter. Projekt své starší sourozence nepodceňuje a dobře si uvědomuje jejich sílu. Již dnes je možné nalézt dokonalé klony Pinterestu, což vypovídá o oblíbenosti tohoto konceptu.

Konkurenceschopný projekt

Pohleďme na deklarující statistiky vzešlé z Hitwise. Graf nám krásně prozrazuje strmost přímky, která se tlačí pod pozitivním úhlem do závratných výšin. Ano, je jasné, že z nuly se stoupá podstatně lépe, než ze zaběhnuté hladiny úspěšných projektů, ovšem je tomu už několik měsíců, kdy Pinterest vkročil do nelítostného světa velkých globálních sítí a nadále si tento stoupající trend udržuje.

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...