Copywriting pro email marketing

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Stanovení obecných principů pro efektivní emailing není příliš jednoduché a neobejde se bez základních znalostí toho, jak lidé vlastně zprávy čtou.

Zase ty nadpisy

Je třeba si uvědomit, že lidé obecně nevěnují čtení newsletterů příliš času. Obvykle je sice otevřou a zběžně prohlédnou, ale pokud sdělení adresáta velmi rychle nezaujme, zpráva se pravděpodobně ocitne v koši. Celkové sdělení by mělo být jasné a srozumitelné se správnou strukturou a bohatým členěním obsahu:

  • Poutavý předmět a nadpis
  • Motivace čtenáře k dalšímu čtení
  • Pouze jedno jasné a srozumitelné sdělení
  • Výzva k akci
  • Umístění hlavní informace v první třetině pod horním okrajem

Velmi důležitá je rovněž práce s podnadpisy, popisky obrázků a prvky, které přitahují pozornost čtenářů. Pokud nejsou tato pravidla dodržena, narůstá riziko, že příjemce nedokáže identifikovat hlavní sdělení zprávy.

Pochopitelný text v každém směru

Při rychlém a extenzivním čtení několika slov z každého odstavce musí být velmi snadno pochopitelné o čem sdělení vlastně je. Proto musí být odstavce i věty krátké, jednoduché a čtivé. Text by měl být ale poutavý i v případě, že adresáta zaujme natolik, že si jej přečte důsledně. Často se také čtenář zastaví u postskripta na konci sdělení a proto by mělo motivovat k návratu na začátek a k novému prostudování textu.

Další odborné články

Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Hamala
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.
Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?
04.07.2016
Martin Mekyska
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání...
Pozor na katalogový spam, nemá nic společného se SEO!
21.04.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Rádi bychom vás tímto článkem upozornili na počínání webových katalogů, jejichž argumentačně zavádějící nabídky v poslední době stále častěji...
Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání
29.09.2015
Martin Mekyska
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze...