Copywriting pro email marketing

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Stanovení obecných principů pro efektivní emailing není příliš jednoduché a neobejde se bez základních znalostí toho, jak lidé vlastně zprávy čtou.

Zase ty nadpisy

Je třeba si uvědomit, že lidé obecně nevěnují čtení newsletterů příliš času. Obvykle je sice otevřou a zběžně prohlédnou, ale pokud sdělení adresáta velmi rychle nezaujme, zpráva se pravděpodobně ocitne v koši. Celkové sdělení by mělo být jasné a srozumitelné se správnou strukturou a bohatým členěním obsahu:

  • Poutavý předmět a nadpis
  • Motivace čtenáře k dalšímu čtení
  • Pouze jedno jasné a srozumitelné sdělení
  • Výzva k akci
  • Umístění hlavní informace v první třetině pod horním okrajem

Velmi důležitá je rovněž práce s podnadpisy, popisky obrázků a prvky, které přitahují pozornost čtenářů. Pokud nejsou tato pravidla dodržena, narůstá riziko, že příjemce nedokáže identifikovat hlavní sdělení zprávy.

Pochopitelný text v každém směru

Při rychlém a extenzivním čtení několika slov z každého odstavce musí být velmi snadno pochopitelné o čem sdělení vlastně je. Proto musí být odstavce i věty krátké, jednoduché a čtivé. Text by měl být ale poutavý i v případě, že adresáta zaujme natolik, že si jej přečte důsledně. Často se také čtenář zastaví u postskripta na konci sdělení a proto by mělo motivovat k návratu na začátek a k novému prostudování textu.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.