Copywriting pro email marketing

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Stanovení obecných principů pro efektivní emailing není příliš jednoduché a neobejde se bez základních znalostí toho, jak lidé vlastně zprávy čtou.

Zase ty nadpisy

Je třeba si uvědomit, že lidé obecně nevěnují čtení newsletterů příliš času. Obvykle je sice otevřou a zběžně prohlédnou, ale pokud sdělení adresáta velmi rychle nezaujme, zpráva se pravděpodobně ocitne v koši. Celkové sdělení by mělo být jasné a srozumitelné se správnou strukturou a bohatým členěním obsahu:

  • Poutavý předmět a nadpis
  • Motivace čtenáře k dalšímu čtení
  • Pouze jedno jasné a srozumitelné sdělení
  • Výzva k akci
  • Umístění hlavní informace v první třetině pod horním okrajem

Velmi důležitá je rovněž práce s podnadpisy, popisky obrázků a prvky, které přitahují pozornost čtenářů. Pokud nejsou tato pravidla dodržena, narůstá riziko, že příjemce nedokáže identifikovat hlavní sdělení zprávy.

Pochopitelný text v každém směru

Při rychlém a extenzivním čtení několika slov z každého odstavce musí být velmi snadno pochopitelné o čem sdělení vlastně je. Proto musí být odstavce i věty krátké, jednoduché a čtivé. Text by měl být ale poutavý i v případě, že adresáta zaujme natolik, že si jej přečte důsledně. Často se také čtenář zastaví u postskripta na konci sdělení a proto by mělo motivovat k návratu na začátek a k novému prostudování textu.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.