Čtou zákazníci vaše emaily?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Cílem newsletterů je, aby si jejich obsah adresát přečetl a ideálně aby na zaslanou nabídku zareagoval. Ale přestože může být vlastní obsah zprávy vytvořen kvalitně, nejprve je třeba dosáhnout toho, aby příjemce tento email vůbec otevřel a přečetl jej.

Je pro vás předmět emailingové kampaně důležitý?

Předmět emailu je první věc, kterou si příjemce emailové zprávy přečte a na jeho základě se rozhodne, zda se o sdělení dále zajímat. Proto je velmi důležité, co bude obsahovat. Předmět emailu by měl splňovat některá zásadní kritéria:

  • Nesmí působit varovně
  • Je zajímavý a není nudný
  • Je relevantní k obsahu nabídky
  • Nesmí se příliš vnucovat nebo naléhat

V žádném případě se nevyplácí předmět podceňovat. Je třeba vytvořit takový předmět, který přiměje adresáta tento email otevřít a přečíst. Pak má odesílatel napůl vyhráno.

Atraktivní předmět má vyvolat důvěru

Uživatelé internetu dostávají každý den mnoho emailových zpráv, každý den a také mnoho z těchto zpráv vůbec neotevřou a rovnou je vymažou. Důvodem může být, že už jejich předmět je pochybný a připomíná jim spam. Aby adresát email po jeho obdržení nevymazal, měl by atraktivní předmět obsahovat:

  • Položení otázky a získání pozornosti (jak udělat to a to)
  • Kreativní předmět (ale obsah musí s předmětem korespondovat)
  • Přímá informace, jakou se má čtenář dozvědět (pokud znáte tyto potřeby)
  • Evokování pocitu, že budoucí zákazník získá něco užitečného (jaký přínos pro něj bude zpráva mít)

Buďte osobní, navoďte pocit důvěry

Vytvoření dobrého předmětu se vyplatí věnovat čas. Pokud díky nevhodnému předmětu příjemci zprávu vůbec neotevřou, nedostane se jim zaslané obchodní nabídky. Efektivní emailing nenechává předměty zpráv náhodě a pečlivě zkoumá potřeby potenciálního zákazníka. Copywriting vytváří takové předměty, které okamžitě upoutají pozornost; předměty, které se něčím liší od ostatních a které překonají počáteční nedůvěru.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.