Odborné články

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články
Jak fungují nástroje na získávání „lajků“ na Facebooku
29.05.2014
Bc. Jakub Šmíd
Článků o tom, proč nekupovat fanoušky na Facebooku (Ten, od koho si je koupíte, je totiž velmi pravděpodobně získá způsobem uvedeným v článku.), vyšlo dostatek. Tak jen pro připomenutí: Facebook kvůli množství obsahu, který na něj jeho uživatelé a stránky přidávají, snižuje organický dosah jednotlivých příspěvků na hodnoty okolo 10 %. V praxi to znamená, že kdykoliv přidáte zajímavý příspěvek, který nijak jinak nepropagujete, uvidí jej cca desetina vašich fanoušků.
Dynamický remarketing – reklama šitá na míru
06.02.2014
Mgr. Jan Punčochář
Remarketing (retargeting) je bezesporu účinným nástrojem internetového marketingu. Vývoj v oblasti online reklamy se ale ubírá tryskovým tempem a tak už je k dispozici jeho ještě promyšlenější a přesněji cílená varianta.
Real-time bidding
02.12.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Real-time bidding je velmi efektivní způsob nakupování reklamy, o kterém se v českých internetových vodách zatím příliš nemluví. Čísla z ostatních států však ukazují, že investice do nákupu reklamy prostřednictvím RTB se budou neustále zvyšovat. Co to real-time bidding vlastně je a jak jej implementovat do svého reklamního portfolia?
5 tipů pro vytvoření přihlašovacího formuláře
06.11.2013
Ing. Erik Čapek
Nevíte, jak vytvořit přihlašovací formulář, který nebude zdržovat a přinese konverzi? Podívejte se, jaké formuláře opravdu fungují.
11 častých chyb při měření SEO a PPC
01.11.2013
Ing. Erik Čapek
Měření SEO, analýza zdrojového kódu, zjištění pozic ve vyhledávačích. To jsou asi nejznámější pojmy, ale proces optimalizace pro vyhledávače se někdy soustředí na metriky až moc.
Jak psát příspěvky na blog aneb nový pohled na SEO
21.10.2013
Ing. Erik Čapek
SEO a kvalitní obsah patří odedávna k sobě, a to platí i pro psaní blogů. Nyní ale už nejde ani tak o taktiku jako o strategii. Zapomeňte na zkratky k úspěchu, časy se změnily. Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou sklízet plody z vašich blogů, a vybudujte seriózní stránky.
Aktualizace Google Analytics – říjen 2013
16.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Koncem října 2013 došlo ve službě Google Analytics k několika změnám. Pojďme se na nové funkce podívat.
Užitečné nástroje pro mezinárodní SEO
14.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Existují nástroje, které slouží k optimalizaci a propagaci webových stránek při zaměření na mezinárodní uživatele. Pojďme se podívat na nástroje, které jsou určené k měření a dosažení výhod pro mezinárodní SEO.
Nový algoritmus Google Hummingbird změní vyhledávání
07.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Není tomu dlouho, co Google představil zcela zásadní novinku: vyhledávací algoritmus Hummingbird (Kolibřík). Jedná se o revoluční změnu, která má ovlivnit až 90% vyhledávacích dotazů.
Linkbuilding aneb jak provést analýzu zpětných odkazů
03.10.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Důkladná analýza zpětných odkazů tvoří základní prvek každé strategie, stává se nedílnou součástí úspěchu při optimalizaci webových stránek. Podívejte se, jak získat informace o zpětných odkazech pro docílení kvality spojení.
Bude SMO nové SEO?
26.09.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Po mnoha letech prioritní orientace na optimalizaci pro vyhledávače si online marketéři začali všímat nezastupitelné role sociálních sítí. Jaký vliv mají sociální média na výsledky vyhledávání, proč tomu tak je a jak nové situace využít k podpoře svého podnikání?
Zrodilo se Promoted Pins – placená reklama v síti Pinterest
23.09.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Pinterest je znám jako obrázková sociální síť, kterou lze v současnosti označit za jednu ze služeb s dlouhodobě největším nárůstem uživatelů. Platforma Pinterest je oblíbená především díky snadnému sdílení tematických fotek a videí s možností komentování i lajkování.
Využijte Google+ pro linkbuilding i SEO
16.09.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Google+ je prosperující sociální síť, která nabízí spousty možností využití pro sociální marketing, SEO i linkbuilding. Pojďme se podívat, jak využít Google+ naplno.
Pokročilá segmentace dat ve službě Google analytics
09.09.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Google Analytics (dále jen GA) uvádí v běžných přehledech statistiky, které jsou vztažené ke všem návštěvníkům webu. Nezkušení uživatelé GA se zde snaží objevit jakékoliv informace, ale odborníci na webovou analytiku ví, že GA umí nabídnout mnohem víc. Pokročilé segmenty ve službě Google analytics umožňují oddělit a analyzovat další podmnožiny provozu webu.
Propojení zápisu v Google Adresáři míst s Google+ stránkou
04.09.2013
Mgr. Jan Punčochář
Mít zápis na Googlu je dnes prakticky povinností pro firmy všech velikostí a typů, zejména ale pro lokální podniky – restaurace, hotely, kamenné prodejny. Zákazníci je tak mohou snadno nalézt na Mapách Google, ale jde o přínos i ve fulltextovém vyhledávání. V souvislosti s touto službou však může vyvstat několik komplikací.
Facebook: soutěž už není podmíněna aplikací
28.08.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Facebook oficiálně oznámil, že výrazně mění stávající pravidla pro pořádání soutěží. Doposud bylo nutné splnit podmínku, že každá soutěž musí být provozována přes aplikaci. To však již na základě aktuálního prohlášení Facebooku přestává platit.
5 tipů pro přesun velkého webového obsahu
27.08.2013
Ing. Erik Čapek
Mnoho majitelů při přesunu, sloučení nebo velké aktualizaci webových stránek pociťuje pokles výkonnosti webu a požaduje jeho obnovu. Je jednoduší následkům ztrát předejít a typickým chybám se vyvarovat.
Dobrá zpráva pro marketing - Facebook mění pravidla pro stránky
21.08.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Facebook představil řadu změn, které mohou ovlivnit zejména online marketing. Největší změny v pravidlech Facebooku se týkají především zacházení s uživatelskými daty, velikosti fotky v záhlaví stránky, ale úprav je mnohem víc.
Jak zvýšit konverzi? Vytvořte děkovnou stránku a zaháčkujte si zákazníky!
12.08.2013
Ing. Erik Čapek
Poděkování za nákup je nejen slušnost. Vytvoření děkovné stránky je také způsob, jak zvýšit konverzní poměr u e-shopu. Nevěříte? Podívejte se na následující tipy.
5 kroků, jak využít PPC ve prospěch SEO
29.07.2013
Ing. Erik Čapek
Údaje z PPC a SEO byly v minulosti často oddělovány, ale ukázalo se, že hranice mezi nimi lze setřít a využít je pro SEO.