Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / 5 tipů pro vytvoření přihlašovacího formuláře

5 tipů pro vytvoření přihlašovacího formuláře

Nevíte, jak vytvořit přihlašovací formulář, který nebude zdržovat a přinese konverzi? Podívejte se, jaké formuláře opravdu fungují.
Nevíte, jak vytvořit přihlašovací formulář, který nebude zdržovat a přinese konverzi? Podívejte se, jaké formuláře opravdu fungují.

1. Ohraničení formulářů

Zapouzdření formuláře jej na ploše odliší. Všimněte si šipky, která odkazuje na formulář - je to směrové vedení pozornosti návštěvníků do formuláře. Lidé budou stopu podvědomě sledovat.

 

 

2. Cílené formuláře

Čím více formulář přizpůsobíte uživatelům, tím lepší bude váš konverzní poměr. Formuláře musí být srozumitelné a přitom „individuálně“ pojaté. Vyplnění tohoto typu registračního formuláře znamená, že má klient zájem o to zůstat s vámi v kontaktu.

 

 

3. Formulář pro odběr newsletterů

Další příklad cíleného formuláře, který nabízí možnost výběru z několika typů newsletterů. Zákazník má přece právo zvolit odběr relevantního obsahu.

 

 

4. Formulář s přidaným volitelným polem

Přidání jednoho pole navíc je také skvělý způsob, jak vytvořit marketingovou výzvu ke zpětné reakci. Jen se ujistěte, že je toto pole nepovinné.

 

 

5. Formulář bez zadávání citlivých informací

Pokud je to možné, vyhněte se požadavkům na uvádění citlivých informací, většina zákazníků to ocení.

 

 

Opravdu jiný layout formuláře

Všimnete si rozdílu?

 

 

Pole formuláře a tlačítko nejsou dokonale vyrovnány. Velikost tlačítka by v ideálním případě měla odpovídat délce polí formuláře, jako například:

 

 

 Nepoužíváte nevhodné formuláře i vy? Chcete zlepšit konverznost? Zeptejte se, rádi vám poradíme.

 

 

 

 Zdroj a ilustrace: http://visualwebsiteoptimizer.com/split-testing-blog/high-converting-signup-form-design/

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...