Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?

Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?

Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání co nejvíce pozornosti uživatelů.
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání co nejvíce pozornosti uživatelů.
Že se stává video online formátem budoucnosti, je již zcela bez diskuze. Nasvědčuje tomu i jedna z posledních novinek Facebooku, jež umožňuje z fotografií vytvořit rychle a pohodlně prezentační video / slideshow.

Ve Správci reklam a v Power Editoru přibyla funkcionalita, která pomůže diverzifikovat typy inzerátů ve vaší sadě reklam i na video. Toto se velmi hodí tehdy, když nemá inzerent / klient video k dispozici, nebo potřebuje novým zajímavým způsobem odprezentovat výhody / vlastnosti svého produktu či služby.

Jak video/slideshow reklama vypadá

Newsfeed

Pravá strana

Video / Slideshow reklama na pravé straně na Facebooku

Jak vytvořit video/slideshow reklamu

Ve Správci reklam nebo v Power Editoru vytvořte novou reklamu a místo výběru typu Image (Obrázek) vyberte novou možnost Video/Slideshow viz následující screenshot:

Vytvoření slideshow video reklamy Facebook

 

Následně se vám otevře editor pro slideshow, kde:

  • Vyberete požadovaný poměr stran.
  • Nahrajete fotografie.
  • Určíte dobu trvání zobrazení jednotlivých snímků.
  • Vyberete typ přechodu mezi snímky - zatím je k dispozici klasické přebliknutí na další obrázek nebo plynulý přechod (Fade).
  • A také si můžete vybrat z nabídky tématických skladeb k různým příležitostem jako hudbu na pozadí pro vaše nové video z fotografií.

Nastavení video / slideshow reklamy v Power Editoru na Facebooku


Jak přidat do videa titulky?

To si můžete přečíst v rozšířené verzi tohoto článku pro tyinternety.cz.

Tipy

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...