Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání co nejvíce pozornosti uživatelů.
Že se stává video online formátem budoucnosti, je již zcela bez diskuze. Nasvědčuje tomu i jedna z posledních novinek Facebooku, jež umožňuje z fotografií vytvořit rychle a pohodlně prezentační video / slideshow.

Ve Správci reklam a v Power Editoru přibyla funkcionalita, která pomůže diverzifikovat typy inzerátů ve vaší sadě reklam i na video. Toto se velmi hodí tehdy, když nemá inzerent / klient video k dispozici, nebo potřebuje novým zajímavým způsobem odprezentovat výhody / vlastnosti svého produktu či služby.

Jak video/slideshow reklama vypadá

Newsfeed

Pravá strana

Video / Slideshow reklama na pravé straně na Facebooku

Jak vytvořit video/slideshow reklamu

Ve Správci reklam nebo v Power Editoru vytvořte novou reklamu a místo výběru typu Image (Obrázek) vyberte novou možnost Video/Slideshow viz následující screenshot:

Vytvoření slideshow video reklamy Facebook

 

Následně se vám otevře editor pro slideshow, kde:

  • Vyberete požadovaný poměr stran.
  • Nahrajete fotografie.
  • Určíte dobu trvání zobrazení jednotlivých snímků.
  • Vyberete typ přechodu mezi snímky - zatím je k dispozici klasické přebliknutí na další obrázek nebo plynulý přechod (Fade).
  • A také si můžete vybrat z nabídky tématických skladeb k různým příležitostem jako hudbu na pozadí pro vaše nové video z fotografií.

Nastavení video / slideshow reklamy v Power Editoru na Facebooku


Jak přidat do videa titulky?

To si můžete přečíst v rozšířené verzi tohoto článku pro tyinternety.cz.

Tipy

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.