Tvořit obsah webu? To se lehko řekne

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Že je dostatek kvalitního obsahu základním kamenem úspěšného webu i e-shopu, nejspíš každý tuší. Známým faktem je, že kvalitní a relevantní texty, obrázky nebo videa přinášejí vaší webové prezentaci hned několik výhod:
 • Podporují plnění cílů. E-shop s důsledně napsanými a unikátními popisy produktů bude mít určitě vyšší konverzní poměr, než jinak totožný internetový obchod s krátkými šablonovitými texty, v nichž se mění třeba jen název položky. S takovým přístupem zkrátka při dnešní míře konkurence ve většině odvětví díru do světa neuděláte.
 • Posilují nalezitelnost webu a provoz z vyhledávačů. Pro vyhledávače je přínosný, originální a kvalitní obsah významným kritériem hodnocení webových stránek. Dobré hodnocení znamená lepší umístění ve výsledcích vyhledávání a z toho samozřejmě zpravidla plyne i vyšší návštěvnost webu a posílený konverzní potenciál.

Tvorba obsahu webu / e-shopu - Copywriting a copyediting Brno

Takže, myslíte-li to se svým webem vážně, musíte tvořit a rozvíjet jeho obsah. A je-li to jen trochu možné, snažte se k obvyklému standardu přidat i něco navíc proti konkurenci:

 • Užitečné rady, jak něco vyřešit snadno, efektivně, svépomocí.
 • Doporučení, čím se řídit a jak postupovat při výběru vhodného produktu.
 • Často kladené dotazy a odpovědi na ně.
 • Aktuální sezonní tipy a oborové novinky.

Zásadním faktorem je také častá aktualizace obsahu a publikace novinek, alespoň jednou měsíčně. Jistě to znáte, když navštívíte tři roky starý web a poslední „aktualita“ triumfálně hlásá spuštění nových stránek. V takových případech doporučujeme raději sekci novinek zrušit, byť ani to není ideální řešení.

To všechno se ale snáz řekne, než udělá.

Ze zkušeností víme, že marketingové poučky a skutečný život jsou často dva zcela rozdílné světy. Plně rozumíme tomu, když:

 • Nemáte čas psát, musíte se přece věnovat hlavně svému byznysu.
 • Nejste si jisti v pravopisu a stylistice. To dá rozum, nejste přece Karel Čapek.
 • Netušíte, jaké téma zvolit, co vlastně lidi zajímá a jak to hledají.
 • Váš obor podnikání je tak odborný, že by vašemu textu stejně málokdo rozuměl.
 • Na tvorbu profesionálního videa nebo fotek nemáte čas ani techniku.

Nemáte čas nebo chuť psát? Uděláme to za vás

Všechny zmíněné překážky ale umíme překonat. Stačí, když se na nás obrátíte, a my tvorbu obsahu zajistíme:

 • Připravíme obsahovou strategii, která bude zahrnovat plán tvorby a publikace textů, obrázků či videí. Obsahová strategie je nezbytná také pro on-page část optimalizace pro vyhledávače.
 • Obsahové strategii předchází analýza klíčových slov, která přesně určí, na jaké výrazy je vhodné se zaměřit pro dosažení co nejvyššího přínosu v oblasti SEO. Odhalíme, která klíčová slova lidé v souvislosti s vaším podnikáním nejčastěji hledají a zjistíme míru konkurence.
 • S ohledem na určená klíčová slova a podporu SEO pak zajistíme profesionální copywriting – budeme pro vás tvořit texty, které návštěvníky rychle zaujmou a současně jim umožní snadno zjistit, o co na stránce jde a dozvědět se nejen, co od ní očekávali. Kromě toho podpoří plnění cílů webu – na e-shopu motivují k nákupu, na jiných webech vybízejí návštěvníky například k odeslání poptávkového formuláře, předběžné kalkulace nebo jiné (mikro) konverze.
 • Užitečnou formou spolupráce je také copy editing. Dodáte nám jen osnovu nebo pracovní verzi textu, jež bude základem pro jeho odbornou správnost. My potom provedeme úpravy a případně rozšíření, aby text splňoval všechna kritéria zmíněná v předchozím bodě.
 • Zprostředkujeme dobrého fotografa nebo tvůrce videí, který pro vaši firmu připraví prvotřídní audiovizuální obsah. Současný trend příklonu k videu na úkor textového obsahu je jednoznačný a doporučujeme jej nepodcenit. S rozvojem rychlého internetu a neustálým zvyšováním objemu obsahu na webu a sociálních médiích stoupá potřeba zapůsobit na co nejvíce smyslů a vyvolat emoce. Mějte to na paměti, když budete přemýšlet, jak vyniknout nad konkurencí.
 • Nemáte-li k dispozici vlastní fotky nebo video, ani si je nechcete nechat zpracovat, zajistíme pro vás kvalitní materiál z externích zdrojů vhodný k legálnímu použití.

Zní to sice docela banálně, ale jedinečný obsah je to, co dává vašemu webu smysl. Planá prohlášení, že se na stránkách pracuje, šablonovité formulace nebo floskule, kterých je jinde plno, vás k úspěchu v online světě nedovedou. A nezachrání to ani sebelepší grafika či jinak dokonalé UX.

Nepodceňujte sílu webového obsahu, vynaložené úsilí se vám vrátí.


Další odborné články

Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.
Nové (a lepší) prostředí pro nastavení nové kampaně v nástroji Mailchimp
06.12.2017
Martin Mekyska
Pamatujete na pětikrokové nastavení rozesílání newsletterů v Mailchimpu? Nyní je vše potřebné na jedné stránce a šetří to čas.