Tvořit obsah webu? To se lehko řekne

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Že je dostatek kvalitního obsahu základním kamenem úspěšného webu i e-shopu, nejspíš každý tuší. Známým faktem je, že kvalitní a relevantní texty, obrázky nebo videa přinášejí vaší webové prezentaci hned několik výhod:
 • Podporují plnění cílů. E-shop s důsledně napsanými a unikátními popisy produktů bude mít určitě vyšší konverzní poměr, než jinak totožný internetový obchod s krátkými šablonovitými texty, v nichž se mění třeba jen název položky. S takovým přístupem zkrátka při dnešní míře konkurence ve většině odvětví díru do světa neuděláte.
 • Posilují nalezitelnost webu a provoz z vyhledávačů. Pro vyhledávače je přínosný, originální a kvalitní obsah významným kritériem hodnocení webových stránek. Dobré hodnocení znamená lepší umístění ve výsledcích vyhledávání a z toho samozřejmě zpravidla plyne i vyšší návštěvnost webu a posílený konverzní potenciál.

Tvorba obsahu webu / e-shopu - Copywriting a copyediting Brno

Takže, myslíte-li to se svým webem vážně, musíte tvořit a rozvíjet jeho obsah. A je-li to jen trochu možné, snažte se k obvyklému standardu přidat i něco navíc proti konkurenci:

 • Užitečné rady, jak něco vyřešit snadno, efektivně, svépomocí.
 • Doporučení, čím se řídit a jak postupovat při výběru vhodného produktu.
 • Často kladené dotazy a odpovědi na ně.
 • Aktuální sezonní tipy a oborové novinky.

Zásadním faktorem je také častá aktualizace obsahu a publikace novinek, alespoň jednou měsíčně. Jistě to znáte, když navštívíte tři roky starý web a poslední „aktualita“ triumfálně hlásá spuštění nových stránek. V takových případech doporučujeme raději sekci novinek zrušit, byť ani to není ideální řešení.

To všechno se ale snáz řekne, než udělá.

Ze zkušeností víme, že marketingové poučky a skutečný život jsou často dva zcela rozdílné světy. Plně rozumíme tomu, když:

 • Nemáte čas psát, musíte se přece věnovat hlavně svému byznysu.
 • Nejste si jisti v pravopisu a stylistice. To dá rozum, nejste přece Karel Čapek.
 • Netušíte, jaké téma zvolit, co vlastně lidi zajímá a jak to hledají.
 • Váš obor podnikání je tak odborný, že by vašemu textu stejně málokdo rozuměl.
 • Na tvorbu profesionálního videa nebo fotek nemáte čas ani techniku.

Nemáte čas nebo chuť psát? Uděláme to za vás

Všechny zmíněné překážky ale umíme překonat. Stačí, když se na nás obrátíte, a my tvorbu obsahu zajistíme:

 • Připravíme obsahovou strategii, která bude zahrnovat plán tvorby a publikace textů, obrázků či videí. Obsahová strategie je nezbytná také pro on-page část optimalizace pro vyhledávače.
 • Obsahové strategii předchází analýza klíčových slov, která přesně určí, na jaké výrazy je vhodné se zaměřit pro dosažení co nejvyššího přínosu v oblasti SEO. Odhalíme, která klíčová slova lidé v souvislosti s vaším podnikáním nejčastěji hledají a zjistíme míru konkurence.
 • S ohledem na určená klíčová slova a podporu SEO pak zajistíme profesionální copywriting – budeme pro vás tvořit texty, které návštěvníky rychle zaujmou a současně jim umožní snadno zjistit, o co na stránce jde a dozvědět se nejen, co od ní očekávali. Kromě toho podpoří plnění cílů webu – na e-shopu motivují k nákupu, na jiných webech vybízejí návštěvníky například k odeslání poptávkového formuláře, předběžné kalkulace nebo jiné (mikro) konverze.
 • Užitečnou formou spolupráce je také copy editing. Dodáte nám jen osnovu nebo pracovní verzi textu, jež bude základem pro jeho odbornou správnost. My potom provedeme úpravy a případně rozšíření, aby text splňoval všechna kritéria zmíněná v předchozím bodě.
 • Zprostředkujeme dobrého fotografa nebo tvůrce videí, který pro vaši firmu připraví prvotřídní audiovizuální obsah. Současný trend příklonu k videu na úkor textového obsahu je jednoznačný a doporučujeme jej nepodcenit. S rozvojem rychlého internetu a neustálým zvyšováním objemu obsahu na webu a sociálních médiích stoupá potřeba zapůsobit na co nejvíce smyslů a vyvolat emoce. Mějte to na paměti, když budete přemýšlet, jak vyniknout nad konkurencí.
 • Nemáte-li k dispozici vlastní fotky nebo video, ani si je nechcete nechat zpracovat, zajistíme pro vás kvalitní materiál z externích zdrojů vhodný k legálnímu použití.

Zní to sice docela banálně, ale jedinečný obsah je to, co dává vašemu webu smysl. Planá prohlášení, že se na stránkách pracuje, šablonovité formulace nebo floskule, kterých je jinde plno, vás k úspěchu v online světě nedovedou. A nezachrání to ani sebelepší grafika či jinak dokonalé UX.

Nepodceňujte sílu webového obsahu, vynaložené úsilí se vám vrátí.


Další odborné články

Facebook tip - Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.