Facebook tip - Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické informace a prohlédněte si pár příkladů.

Zcela bez zapírání přiznáváme, že jsme o možnosti nahrávat video do Facebook coveru nevěděli až do pondělní porady technického oddělení (12. 06. 2017), kde jsme diskutovali jiné technické fičurky na Facebooku.

Tato diskuse nás zavedla až na Facebook stránku Walmartu. Někteří z nás si na stránce Walmartu nevšimli ničeho, ti všímavější koukali, co že to má Walmart za vymoženosti. Použití poutavého videa do coveru Facebooku totiž přitahuje oči. Částečně je to určitě dáno tím, že se jedná o novinku a lidé tak zatím nejsou zvyklí, že se úvodní fotka může hýbat.

 

Posuďte sami:

 

V zahraničí bylo nahrávání videa místo fotky umožněno koncem dubna letošního roku. Nutno doplnit, že jen vybraným FB stránkám. Za hezký příklad můžeme považovat Facebook stránku seriálu Narcos. Ta má úvodní video místo fotky od 19. dubna 2017.

 

 

Technické požadavky na Facebook cover video

Rozměry videa

820 x 312 px - Jde o minimální rozměry videa, jaké lze nahrát. Video s větším rozlišením se ořízne a pozici tohoto ořezu lze dále nastavit.

Délka videa

20 - 90 sekund - Kratší ani delší videa Facebook nepovoluje. Video běží ve smyčce.

Zvuk ve videu

Video může být se zvukem, při návštěvě stránky se video automaticky spouští bez zvuku. 

Facebook cover video v ČR

Do dnešního dne jsme neviděli žádnou stránku v České republice, která by tuto fičurku využívala. A tak se domníváme, že tuto možnost Facebook umožnil pro tuzemské stránky teprve dnes (15. 06. 2017).

My a náš klient Cannondale jsme tak jedni z prvních v Česku, kteří mají na Facebooku své úvodní video.

 

Video pro Cannondale na Facebook stránce

 

My jsme jako Facebook cover video zvolili timelapse z výrobního oddělení 

Další odborné články

Tvořit obsah webu? To se lehko řekne
11.09.2017
Mgr. Jan Punčochář
Že je dostatek kvalitního obsahu základním kamenem úspěšného webu i e-shopu, nejspíš každý tuší. Známým faktem je, že kvalitní a relevantní texty,...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.