Facebook tip - Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické informace a prohlédněte si pár příkladů.

Zcela bez zapírání přiznáváme, že jsme o možnosti nahrávat video do Facebook coveru nevěděli až do pondělní porady technického oddělení (12. 06. 2017), kde jsme diskutovali jiné technické fičurky na Facebooku.

Tato diskuse nás zavedla až na Facebook stránku Walmartu. Někteří z nás si na stránce Walmartu nevšimli ničeho, ti všímavější koukali, co že to má Walmart za vymoženosti. Použití poutavého videa do coveru Facebooku totiž přitahuje oči. Částečně je to určitě dáno tím, že se jedná o novinku a lidé tak zatím nejsou zvyklí, že se úvodní fotka může hýbat.

 

Posuďte sami:

 

V zahraničí bylo nahrávání videa místo fotky umožněno koncem dubna letošního roku. Nutno doplnit, že jen vybraným FB stránkám. Za hezký příklad můžeme považovat Facebook stránku seriálu Narcos. Ta má úvodní video místo fotky od 19. dubna 2017.

 

 

Technické požadavky na Facebook cover video

Rozměry videa

820 x 312 px - Jde o minimální rozměry videa, jaké lze nahrát. Video s větším rozlišením se ořízne a pozici tohoto ořezu lze dále nastavit.

Délka videa

20 - 90 sekund - Kratší ani delší videa Facebook nepovoluje. Video běží ve smyčce.

Zvuk ve videu

Video může být se zvukem, při návštěvě stránky se video automaticky spouští bez zvuku. 

Facebook cover video v ČR

Do dnešního dne jsme neviděli žádnou stránku v České republice, která by tuto fičurku využívala. A tak se domníváme, že tuto možnost Facebook umožnil pro tuzemské stránky teprve dnes (15. 06. 2017).

My a náš klient Cannondale jsme tak jedni z prvních v Česku, kteří mají na Facebooku své úvodní video.

 

Video pro Cannondale na Facebook stránce

 

My jsme jako Facebook cover video zvolili timelapse z výrobního oddělení 

Další odborné články

Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.
Nové (a lepší) prostředí pro nastavení nové kampaně v nástroji Mailchimp
06.12.2017
Martin Mekyska
Pamatujete na pětikrokové nastavení rozesílání newsletterů v Mailchimpu? Nyní je vše potřebné na jedné stránce a šetří to čas.