Odlaďte si Shoptet šablonu "Pop" pro Internet Explorer 8 za tři minuty

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Internet Explorer 8 je (naštěstí) na ústupu, ale stále jsou zde uživatelé, kteří jej používají. Pokud máte ecommerce řešení od Shoptetu, stáhněte si CSS IE 8 fix pro šablonu Pop.

Dle statistik serveru StatCounter Interner Explorer ve verzi 8 za období posledního roku (květen 2014 – květen 2015) používalo 3 % uživatelů v České republice, viz graf níže.

Statistika využití Internet Explorer 8 v České republice, zdroj: StatCounter


Vzhledem k relativně nízkému počtu uživatelů, kteří Internet Explorer 8 používají, se tato úprava vyplatí dělat, má-li váš e-shop zajímavější návštěvnost, kde tyto 3 % budou reprezentovat počet návštěv, díky kterému byste přicházeli o konverze, jelikož by právě tito uživatelé nemohli objednávku dokončit.

Vytvořili jsme CSS soubor, který jednoduše vložíte přes Shoptet administraci do hlavičky vašeho e-shopu (Nastavení > Vzhled obchodu >  Editor vzhledu > HTML kód). Vložit kód můžete 2 způsoby. Buď jej naimportujete mezi tagy znamenající podmínku, že se vezme CSS kód v potaz pouze, jedná-li se o Internet Explorer 8 – viz obrázek. Nebo z CSS souboru mezi tuto IE 8 podmínku vykopírujte všechna pravidla – varování: velmi výrazně naroste množství in-line stylů ve vaší hlavičce stránek.


Shoptet - Úprava hlavičky stránek - Vložení CSS


Na následujících snímcích obrazovky se můžete podívat, jaký bude mít vliv na šablonu v Internet Explorer 8 (po správné implementaci) tento CSS fix.

Před:

Shoptet šablona Pop před aplikováním CSS fix na Internet Explorer 8

Po:

Shoptet šablona Pop po aplikování CSS fix na Internet Explorer 8


CSS není všemocné aneb co tato úprava vyřešit nedokáže

V Internet Explorer 8 dochází k mnoha dalším nekompatibilitám. Jednou z nich je Java Script. V šabloně "Pop" od Shoptetu Java Script v IE 8 spadne a nefungují interaktivní prvky. Toto není chybou společnosti Shoptet, ale zastaralostí zmiňovaného prohlížeče.

Že nefunguje v IE 8 slider na úvodní stránce, nevadí. Problém nastane v objednávkovém procesu. Pokud máte nakonfigurovány pouze přepravce, kde je nutné vybrat pobočku, kam mají zásilku doručit, narazíte v IE 8 na nefunkční Java Script, který brání odeslání objednávky.

Doporučujeme mít vždy aktivován alespoň jeden typ přepravy, který nevyžaduje výběr pobočky, kam se bude doručovat.

Zkombinujte tedy IE 8 CSS fix + tento tip na nastavení přepravy a vyzrajete na potíže, které Internet Explorer 8 dělá šabloně Pop od firmy Shoptet.

Shoptetu jsme toto drobné vylepšení kompatibility šablony "Pop" poslali a třeba se objeví v některé z budoucích aktualizací. Mezitím si jej můžete stáhnout pod tímto článkem a vložit do vašeho e-shopu dle návodu viz výše.

 

Ke stažení



Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.