Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Odlaďte si Shoptet šablonu "Pop" pro Internet Explorer 8 za tři minuty

Odlaďte si Shoptet šablonu "Pop" pro Internet Explorer 8 za tři minuty

Internet Explorer 8 je (naštěstí) na ústupu, ale stále jsou zde uživatelé, kteří jej používají. Pokud máte ecommerce řešení od Shoptetu, stáhněte si CSS IE 8 fix pro šablonu Pop.
Internet Explorer 8 je (naštěstí) na ústupu, ale stále jsou zde uživatelé, kteří jej používají. Pokud máte ecommerce řešení od Shoptetu, stáhněte si CSS IE 8 fix pro šablonu Pop.

Dle statistik serveru StatCounter Interner Explorer ve verzi 8 za období posledního roku (květen 2014 – květen 2015) používalo 3 % uživatelů v České republice, viz graf níže.

Statistika využití Internet Explorer 8 v České republice, zdroj: StatCounter


Vzhledem k relativně nízkému počtu uživatelů, kteří Internet Explorer 8 používají, se tato úprava vyplatí dělat, má-li váš e-shop zajímavější návštěvnost, kde tyto 3 % budou reprezentovat počet návštěv, díky kterému byste přicházeli o konverze, jelikož by právě tito uživatelé nemohli objednávku dokončit.

Vytvořili jsme CSS soubor, který jednoduše vložíte přes Shoptet administraci do hlavičky vašeho e-shopu (Nastavení > Vzhled obchodu >  Editor vzhledu > HTML kód). Vložit kód můžete 2 způsoby. Buď jej naimportujete mezi tagy znamenající podmínku, že se vezme CSS kód v potaz pouze, jedná-li se o Internet Explorer 8 – viz obrázek. Nebo z CSS souboru mezi tuto IE 8 podmínku vykopírujte všechna pravidla – varování: velmi výrazně naroste množství in-line stylů ve vaší hlavičce stránek.


Shoptet - Úprava hlavičky stránek - Vložení CSS


Na následujících snímcích obrazovky se můžete podívat, jaký bude mít vliv na šablonu v Internet Explorer 8 (po správné implementaci) tento CSS fix.

Před:

Shoptet šablona Pop před aplikováním CSS fix na Internet Explorer 8

Po:

Shoptet šablona Pop po aplikování CSS fix na Internet Explorer 8


CSS není všemocné aneb co tato úprava vyřešit nedokáže

V Internet Explorer 8 dochází k mnoha dalším nekompatibilitám. Jednou z nich je Java Script. V šabloně "Pop" od Shoptetu Java Script v IE 8 spadne a nefungují interaktivní prvky. Toto není chybou společnosti Shoptet, ale zastaralostí zmiňovaného prohlížeče.

Že nefunguje v IE 8 slider na úvodní stránce, nevadí. Problém nastane v objednávkovém procesu. Pokud máte nakonfigurovány pouze přepravce, kde je nutné vybrat pobočku, kam mají zásilku doručit, narazíte v IE 8 na nefunkční Java Script, který brání odeslání objednávky.

Doporučujeme mít vždy aktivován alespoň jeden typ přepravy, který nevyžaduje výběr pobočky, kam se bude doručovat.

Zkombinujte tedy IE 8 CSS fix + tento tip na nastavení přepravy a vyzrajete na potíže, které Internet Explorer 8 dělá šabloně Pop od firmy Shoptet.

Shoptetu jsme toto drobné vylepšení kompatibility šablony "Pop" poslali a třeba se objeví v některé z budoucích aktualizací. Mezitím si jej můžete stáhnout pod tímto článkem a vložit do vašeho e-shopu dle návodu viz výše.

 

Ke staženíDalší odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...