Odlaďte si Shoptet šablonu "Pop" pro Internet Explorer 8 za tři minuty

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Internet Explorer 8 je (naštěstí) na ústupu, ale stále jsou zde uživatelé, kteří jej používají. Pokud máte ecommerce řešení od Shoptetu, stáhněte si CSS IE 8 fix pro šablonu Pop.

Dle statistik serveru StatCounter Interner Explorer ve verzi 8 za období posledního roku (květen 2014 – květen 2015) používalo 3 % uživatelů v České republice, viz graf níže.

Statistika využití Internet Explorer 8 v České republice, zdroj: StatCounter


Vzhledem k relativně nízkému počtu uživatelů, kteří Internet Explorer 8 používají, se tato úprava vyplatí dělat, má-li váš e-shop zajímavější návštěvnost, kde tyto 3 % budou reprezentovat počet návštěv, díky kterému byste přicházeli o konverze, jelikož by právě tito uživatelé nemohli objednávku dokončit.

Vytvořili jsme CSS soubor, který jednoduše vložíte přes Shoptet administraci do hlavičky vašeho e-shopu (Nastavení > Vzhled obchodu >  Editor vzhledu > HTML kód). Vložit kód můžete 2 způsoby. Buď jej naimportujete mezi tagy znamenající podmínku, že se vezme CSS kód v potaz pouze, jedná-li se o Internet Explorer 8 – viz obrázek. Nebo z CSS souboru mezi tuto IE 8 podmínku vykopírujte všechna pravidla – varování: velmi výrazně naroste množství in-line stylů ve vaší hlavičce stránek.


Shoptet - Úprava hlavičky stránek - Vložení CSS


Na následujících snímcích obrazovky se můžete podívat, jaký bude mít vliv na šablonu v Internet Explorer 8 (po správné implementaci) tento CSS fix.

Před:

Shoptet šablona Pop před aplikováním CSS fix na Internet Explorer 8

Po:

Shoptet šablona Pop po aplikování CSS fix na Internet Explorer 8


CSS není všemocné aneb co tato úprava vyřešit nedokáže

V Internet Explorer 8 dochází k mnoha dalším nekompatibilitám. Jednou z nich je Java Script. V šabloně "Pop" od Shoptetu Java Script v IE 8 spadne a nefungují interaktivní prvky. Toto není chybou společnosti Shoptet, ale zastaralostí zmiňovaného prohlížeče.

Že nefunguje v IE 8 slider na úvodní stránce, nevadí. Problém nastane v objednávkovém procesu. Pokud máte nakonfigurovány pouze přepravce, kde je nutné vybrat pobočku, kam mají zásilku doručit, narazíte v IE 8 na nefunkční Java Script, který brání odeslání objednávky.

Doporučujeme mít vždy aktivován alespoň jeden typ přepravy, který nevyžaduje výběr pobočky, kam se bude doručovat.

Zkombinujte tedy IE 8 CSS fix + tento tip na nastavení přepravy a vyzrajete na potíže, které Internet Explorer 8 dělá šabloně Pop od firmy Shoptet.

Shoptetu jsme toto drobné vylepšení kompatibility šablony "Pop" poslali a třeba se objeví v některé z budoucích aktualizací. Mezitím si jej můžete stáhnout pod tímto článkem a vložit do vašeho e-shopu dle návodu viz výše.

 

Ke staženíDalší odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.