Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze v Google AdWords nejen měřit konverze po kliknutí na reklamní URL, ale je nyní taktéž možné zaznamenat počet volání díky běžící reklamní kampani.

 

Rozšíření o volání Google - Telefonní číslo pro přesměrování

Jak to funguje

Google každému inzerentovi přidělí sledované číslo (bezplatné místní číslo, nebo jeho varianta), které bude po započítání konverze automaticky přesměrováno na reálné (vaše) telefonní číslo. Toto má největší efekt na mobilních telefonech, kde se u reklamy zobrazí tlačítko se symbolem volání a po kliknutí už rovnou potenciální zákazník volá do dané firmy.

Pro koho je toto rozšíření nejvhodnější

Mělo by se jednat zejména o sféru služeb s lokální působností – Řemeslníci, kadeřnické salony, cestovní agentury a kanceláře, restaurace apod. Toto rozšíření je možné též aktivovat u kohokoliv, kde to není vyloženě nevhodné. Občas se stává, že lidé chtějí zavolat do e-shopu a ověřit si např. dobu dodání / ujistit se, zda se jedná o reálně fungující firmu.

Výhody

Budete si moci daleko přesněji spočítat návratnost investice do reklamy, sledovat míru volání (Phone-through rate) a také určit, kolik peněz vás stojí jedno zavolání díky reklamě. Můžete také použít optimalizátor konverzí (nebo další metody) a zvýšit tak počet volání, který vede k zadání zakázky / koupení produktu či služby.

Nevýhody

Problém může nastat ve chvíli, kdy si zákazník uloží dané virtuální číslo Google pro měření konverzí. Toto číslo není trvalé, píše se o tom, že vydrží stejné a přiřazené klientovi cca rok, nebo po dobu běhu inzerce. Takže je tu jistá pravděpodobnost, že by se zákazník v budoucnu nemusel na toto číslo dovolat.

Návod

1. krok

V Google AdWords přejděte do Rozšíření reklam a přepněte se na Rozšíření o volání. Dále klikněte na oranžové tlačítko Přidat rozšíření.

2. krok

Kliknutím na tlačítko Přidat nové telefonní číslo se dostanete na nastavení, ve kterém si vyberete, zda používat Telefonní číslo pro přesměrování Google či nikoli.

3. krok

Vložte telefonní číslo, které se má zobrazovat u reklam. Pokud necháte zatrhnutou volbu Telefonní číslo pro přesměrování Google, bude vám přiděleno vituální telefonní číslo, díky kterému budete moci měřit konverze / počet Volání z reklam.

Po prvních několika úspěšně započítaných tel. hovorech uvidíte data o těchto konverzích v Nástroje > Konverze, nebo si můžete přidat nový sloupec s těmito údaji do tabulky s přehledem výkonu reklamní kampaně.Kam dále?

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.