Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze v Google AdWords nejen měřit konverze po kliknutí na reklamní URL, ale je nyní taktéž možné zaznamenat počet volání díky běžící reklamní kampani.

 

Rozšíření o volání Google - Telefonní číslo pro přesměrování

Jak to funguje

Google každému inzerentovi přidělí sledované číslo (bezplatné místní číslo, nebo jeho varianta), které bude po započítání konverze automaticky přesměrováno na reálné (vaše) telefonní číslo. Toto má největší efekt na mobilních telefonech, kde se u reklamy zobrazí tlačítko se symbolem volání a po kliknutí už rovnou potenciální zákazník volá do dané firmy.

Pro koho je toto rozšíření nejvhodnější

Mělo by se jednat zejména o sféru služeb s lokální působností – Řemeslníci, kadeřnické salony, cestovní agentury a kanceláře, restaurace apod. Toto rozšíření je možné též aktivovat u kohokoliv, kde to není vyloženě nevhodné. Občas se stává, že lidé chtějí zavolat do e-shopu a ověřit si např. dobu dodání / ujistit se, zda se jedná o reálně fungující firmu.

Výhody

Budete si moci daleko přesněji spočítat návratnost investice do reklamy, sledovat míru volání (Phone-through rate) a také určit, kolik peněz vás stojí jedno zavolání díky reklamě. Můžete také použít optimalizátor konverzí (nebo další metody) a zvýšit tak počet volání, který vede k zadání zakázky / koupení produktu či služby.

Nevýhody

Problém může nastat ve chvíli, kdy si zákazník uloží dané virtuální číslo Google pro měření konverzí. Toto číslo není trvalé, píše se o tom, že vydrží stejné a přiřazené klientovi cca rok, nebo po dobu běhu inzerce. Takže je tu jistá pravděpodobnost, že by se zákazník v budoucnu nemusel na toto číslo dovolat.

Návod

1. krok

V Google AdWords přejděte do Rozšíření reklam a přepněte se na Rozšíření o volání. Dále klikněte na oranžové tlačítko Přidat rozšíření.

2. krok

Kliknutím na tlačítko Přidat nové telefonní číslo se dostanete na nastavení, ve kterém si vyberete, zda používat Telefonní číslo pro přesměrování Google či nikoli.

3. krok

Vložte telefonní číslo, které se má zobrazovat u reklam. Pokud necháte zatrhnutou volbu Telefonní číslo pro přesměrování Google, bude vám přiděleno vituální telefonní číslo, díky kterému budete moci měřit konverze / počet Volání z reklam.

Po prvních několika úspěšně započítaných tel. hovorech uvidíte data o těchto konverzích v Nástroje > Konverze, nebo si můžete přidat nový sloupec s těmito údaji do tabulky s přehledem výkonu reklamní kampaně.Kam dále?

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.