Odborné články

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články
Zpětné odkazy a analýza dat
15.07.2013
Ing. Erik Čapek
Budování zpětných odkazů je dlouhodobý proces, během něhož je zapotřebí provést analýzu nejen vašeho vlastního webu, ale i porovnání s konkurenty. Podstatný není ani tak počet zpětných odkazů, ale zejména jejich kvalita. Pomocí analytických nástrojů získáte přístup k datům, ale musíte také znát, jak je využít a interpretovat.
Jak (ne)vytvořit efektivní vstupní stránky
08.07.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Landing pages jsou důležitým nástrojem online marketingu. Podívejte se, jak by přívětivá vstupní stránka (ne)měla vypadat.
Analýza konkurence aneb jak porovnat stránky Facebooku
01.07.2013
Ing. Erik Čapek
Zajímá vás, jak si vedou vaše Facebook stránky ve srovnání s konkurencí, jak zvýšit jejich výkon? Podívejte se na techniky, jak analyzovat konkurenční Facebook stránky.
SEO úvaha: kolik domén a jaký obsah zvolit pro globální web?
28.06.2013
Ing. Erik Čapek
Mezi nejtěžší rozhodnutí SEO specialistů patří u globálních webových stránek výběr vhodné domény, a to u názvu, typu koncovky nebo počtu domén.
Jak vytvořit uživatelsky přívětivější nákupní proces eshopu?
24.06.2013
Ing. Erik Čapek
Vynakládáte prostředky a čas k přilákání nakupujících do vašeho internetového obchodu? Ptáte se proč pak mnozí z nich předčasně opustí objednávku a nedokončí nákup? Často proto, že mají během dokončení online transakce zbytečné problémy, které by šlo odstranit. Podívejte se na některé tipy:
Pomůže tag rel=author k důvěryhodnému obsahu?
17.06.2013
Ing. Erik Čapek
Může Google posoudit hodnotu autora a podle čeho? Na základě virálního sdílení obsahu nebo tagování autora? Nebo snad Google upřednostňuje pro potvrzení legitimity autora své vlastní hodnocení, tedy Google+?
Skóre kvality PPC a jak na něj
10.06.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Pokud nejste v oblasti placeného vyhledávání úplnými nováčky, víte, že úspěch vašich PPC kampaní závisí také na tzv. skóre kvality. S lepším skóre přicházejí lepší výsledky: vyšší pozice inzerátu, výhodnější cena prokliku, náskok oproti konkurenci. V následujícím článku se dozvíte užitečné informace o tom, jaké faktory u PPC mají na skóre kvality vliv a jak můžete pomoci jeho zvýšení.
Analýza odkazů + distancování se od odkazů krok za krokem
03.06.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
V okamžiku, kdy Google nabídl službu Distancování se od odkazů, vyvstala pro SEO a webmastery důležitá otázka: jak mám poznat, od kterých odkazů se distancovat? Podívejte se na taktický návod, jak provést audit odkazového profilu, a jak zjistit, které odkazy by měly být odstraněny.
Užitečné nástroje na testování stránek e-commerce
27.05.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Trápí vás nízká výkonnost vašeho eshopu? Potřebujete zjistit, která varianta stránky povede ke zvýšení konverze? Pomocí následujících nástrojů na testování stránek e-commerce dokážete lépe ladit výkonnost. Zajímavé pro vás může být, že některé z testovacích nástrojů jsou buď zdarma, nebo jsou relativně levné.
Správa a testování reklamních kampaní pomocí AdWords štítků snadno a jednoduše
20.05.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Vyzkoušet účinnost PPC reklamních kampaní je snadné, ale pokud jsou jich tisíce, pak nebývají běžné postupy úspěšné, neboť většina reklam (ani klíčových slov) nebude nikdy otestována.
SEO stavte na dobrých základech
13.05.2013
Ing. Erik Čapek
Úspěšné SEO zaručuje zvýšení návštěvnosti, ale začít stavět je třeba na solidních základních kamenech, a řešit optimalizaci v širších souvislostech. Tedy ne jen technicky.
8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 3. díl – marketingová podpora
02.05.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Po analýze webu máme vytvořena klíčová slova, obsah stránek, komunikujeme online s komunitou, a co teď? Samozřejmě je třeba o tomto obsahu dát lidem vědět. Linkbuilding – díl 1, linkbuilding – díl 2
Majestic SEO oznámil další rozšíření pro Firefox
29.04.2013
Ing. Erik Čapek
Služba Majestic SEO oznámila další úspěšné rozšíření pro Firefox umožňující získat důležité statistiky a informace, které potřebuje nejen SEO konzultant.
8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 2. díl – relevantní obsah a přirozený odkazový profil.
25.04.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Druhý díl našeho seriálu je zaměřen na kontinuální rozvoj stránek a přirozený odkazový profil. První díl linkbuildingu zde!
8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 1. díl – příprava a strategie.
22.04.2013
Mgr. Martin Čech, DiS.
Není žádnou novinkou, že úspěšné SEO jde ruku v ruce se systematickým budováním zpětných odkazů. V čem ale vlastně spočívá úspěch linkbuildingu? V následujícím seriálu vás provedeme osmi etapami účinné linkbuildingové kampaně.
Zvýšení konverze v e-commerce podnikání
15.04.2013
Ing. Erik Čapek
V dnešním článku si popíšeme, jak lze zvýšit konverzní poměr eshopu provedením pečlivého výzkumu a dále si představíme výsledky dvou jednoduchých změn na stránce. Pokud i vy nabízíte své služby online a konverze vás zajímá, pak vám přijdou následující tipy vhod.
10 jednoduchých tipů, jak využít Google+ pro SEO
08.04.2013
Ing. Erik Čapek
Přestože lze Facebook, Twitter nebo Pinterest považovat za skvělou marketingovou platformu, význam Google+ stále ještě není plně doceněn. Přitom svými možnostmi pro SEO a marketing ostatním soc. sítím zdatně konkuruje.
Jak přilákat více zákazníků na Pinterest
03.04.2013
Ing. Erik Čapek
Loňské průzkumy prokázaly, že 21 % uživatelů Pinterestu koupili to, co bylo prezentováno na nástěnce. Podívejte se, jak naplno využít rozhraní Pinterestu a nalákat uživatele.
Marketingové využití sociálních médií ve třech krocích
07.02.2013
Ing. Erik Čapek
Sociální média přináší nové obchodní kanály, přitahují a ovlivňují zákazníky víc, než si možná myslíme. Jde jen o to, umět toho správně marketingově použít.
Zamezte duplicitě stránek a přesměrujte třeba PDF
04.02.2013
Ing. Erik Čapek
Přidání atributu rel="canonical" je běžně možné pouze pro obsah ve formátu HTML a tuto metodu nelze použít pro soubory PDF a jiné typy souborů indexované vyhledáváním Google. V takovémto případě ale lze použít pokročilé přesměrování a kanonickou adresu URL uvádět pomocí záhlaví protokolu HTTP.