Odborné články

Využijte Google+ pro linkbuilding i SEO
16.09.2013
Martin Čech
Google+ je prosperující sociální síť, která nabízí spousty možností využití pro sociální marketing, SEO i linkbuilding. Pojďme se podívat, jak využít Google+ naplno.
Pokročilá segmentace dat ve službě Google analytics
09.09.2013
Martin Čech
Google Analytics (dále jen GA) uvádí v běžných přehledech statistiky, které jsou vztažené ke všem návštěvníkům webu. Nezkušení uživatelé GA se zde snaží objevit jakékoliv informace, ale odborníci na webovou analytiku ví, že GA umí nabídnout mnohem víc. Pokročilé segmenty ve službě Google analytics umožňují oddělit a analyzovat další podmnožiny provozu webu.
Propojení zápisu v Google Adresáři míst s Google+ stránkou
04.09.2013
Jan Punčochář
Mít zápis na Googlu je dnes prakticky povinností pro firmy všech velikostí a typů, zejména ale pro lokální podniky – restaurace, hotely, kamenné prodejny. Zákazníci je tak mohou snadno nalézt na Mapách Google, ale jde o přínos i ve fulltextovém vyhledávání. V souvislosti s touto službou však může vyvstat několik komplikací.
Facebook: soutěž už není podmíněna aplikací
28.08.2013
Martin Čech
Facebook oficiálně oznámil, že výrazně mění stávající pravidla pro pořádání soutěží. Doposud bylo nutné splnit podmínku, že každá soutěž musí být provozována přes aplikaci. To však již na základě aktuálního prohlášení Facebooku přestává platit.
5 tipů pro přesun velkého webového obsahu
27.08.2013
Erik Čapek
Mnoho majitelů při přesunu, sloučení nebo velké aktualizaci webových stránek pociťuje pokles výkonnosti webu a požaduje jeho obnovu. Je jednoduší následkům ztrát předejít a typickým chybám se vyvarovat.
Dobrá zpráva pro marketing - Facebook mění pravidla pro stránky
21.08.2013
Martin Čech
Facebook představil řadu změn, které mohou ovlivnit zejména online marketing. Největší změny v pravidlech Facebooku se týkají především zacházení s uživatelskými daty, velikosti fotky v záhlaví stránky, ale úprav je mnohem víc.
Jak zvýšit konverzi? Vytvořte děkovnou stránku a zaháčkujte si zákazníky!
12.08.2013
Erik Čapek
Poděkování za nákup je nejen slušnost. Vytvoření děkovné stránky je také způsob, jak zvýšit konverzní poměr u e-shopu. Nevěříte? Podívejte se na následující tipy.
5 kroků, jak využít PPC ve prospěch SEO
29.07.2013
Erik Čapek
Údaje z PPC a SEO byly v minulosti často oddělovány, ale ukázalo se, že hranice mezi nimi lze setřít a využít je pro SEO.
Zpětné odkazy a analýza dat
15.07.2013
Erik Čapek
Budování zpětných odkazů je dlouhodobý proces, během něhož je zapotřebí provést analýzu nejen vašeho vlastního webu, ale i porovnání s konkurenty. Podstatný není ani tak počet zpětných odkazů, ale zejména jejich kvalita. Pomocí analytických nástrojů získáte přístup k datům, ale musíte také znát, jak je využít a interpretovat.
Jak (ne)vytvořit efektivní vstupní stránky
08.07.2013
Martin Čech
Landing pages jsou důležitým nástrojem online marketingu. Podívejte se, jak by přívětivá vstupní stránka (ne)měla vypadat.
Analýza konkurence aneb jak porovnat stránky Facebooku
01.07.2013
Erik Čapek
Zajímá vás, jak si vedou vaše Facebook stránky ve srovnání s konkurencí, jak zvýšit jejich výkon? Podívejte se na techniky, jak analyzovat konkurenční Facebook stránky.
SEO úvaha: kolik domén a jaký obsah zvolit pro globální web?
28.06.2013
Erik Čapek
Mezi nejtěžší rozhodnutí SEO specialistů patří u globálních webových stránek výběr vhodné domény, a to u názvu, typu koncovky nebo počtu domén.
Jak vytvořit uživatelsky přívětivější nákupní proces eshopu?
24.06.2013
Erik Čapek
Vynakládáte prostředky a čas k přilákání nakupujících do vašeho internetového obchodu? Ptáte se proč pak mnozí z nich předčasně opustí objednávku a nedokončí nákup? Často proto, že mají během dokončení online transakce zbytečné problémy, které by šlo odstranit. Podívejte se na některé tipy:
Pomůže tag rel=author k důvěryhodnému obsahu?
17.06.2013
Erik Čapek
Může Google posoudit hodnotu autora a podle čeho? Na základě virálního sdílení obsahu nebo tagování autora? Nebo snad Google upřednostňuje pro potvrzení legitimity autora své vlastní hodnocení, tedy Google+?
Skóre kvality PPC a jak na něj
10.06.2013
Martin Čech
Pokud nejste v oblasti placeného vyhledávání úplnými nováčky, víte, že úspěch vašich PPC kampaní závisí také na tzv. skóre kvality. S lepším skóre přicházejí lepší výsledky: vyšší pozice inzerátu, výhodnější cena prokliku, náskok oproti konkurenci. V následujícím článku se dozvíte užitečné informace o tom, jaké faktory u PPC mají na skóre kvality vliv a jak můžete pomoci jeho zvýšení.
Analýza odkazů + distancování se od odkazů krok za krokem
03.06.2013
Martin Čech
V okamžiku, kdy Google nabídl službu Distancování se od odkazů, vyvstala pro SEO a webmastery důležitá otázka: jak mám poznat, od kterých odkazů se distancovat? Podívejte se na taktický návod, jak provést audit odkazového profilu, a jak zjistit, které odkazy by měly být odstraněny.
Užitečné nástroje na testování stránek e-commerce
27.05.2013
Martin Čech
Trápí vás nízká výkonnost vašeho eshopu? Potřebujete zjistit, která varianta stránky povede ke zvýšení konverze? Pomocí následujících nástrojů na testování stránek e-commerce dokážete lépe ladit výkonnost. Zajímavé pro vás může být, že některé z testovacích nástrojů jsou buď zdarma, nebo jsou relativně levné.
Správa a testování reklamních kampaní pomocí AdWords štítků snadno a jednoduše
20.05.2013
Martin Čech
Vyzkoušet účinnost PPC reklamních kampaní je snadné, ale pokud jsou jich tisíce, pak nebývají běžné postupy úspěšné, neboť většina reklam (ani klíčových slov) nebude nikdy otestována.
SEO stavte na dobrých základech
13.05.2013
Erik Čapek
Úspěšné SEO zaručuje zvýšení návštěvnosti, ale začít stavět je třeba na solidních základních kamenech, a řešit optimalizaci v širších souvislostech. Tedy ne jen technicky.
8 kroků úspěšné linkbuildingové kampaně. 3. díl – marketingová podpora
02.05.2013
Martin Čech
Po analýze webu máme vytvořena klíčová slova, obsah stránek, komunikujeme online s komunitou, a co teď? Samozřejmě je třeba o tomto obsahu dát lidem vědět. Linkbuilding – díl 1, linkbuilding – díl 2