Zrodilo se Promoted Pins – placená reklama v síti Pinterest

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Pinterest je znám jako obrázková sociální síť, kterou lze v současnosti označit za jednu ze služeb s dlouhodobě největším nárůstem uživatelů. Platforma Pinterest je oblíbená především díky snadnému sdílení tematických fotek a videí s možností komentování i lajkování.

Promoted Pins - PPC reklama na PinterestuProvozovatel Pinterestu se v těchto dnech rozhodl využít stále větší popularity své sítě a zavádí testování placené reklamy ve svém obsahu. Tuto skutečnost oznámil Ben Silbermann na blogu Pinterestu.

Promoted Pins se představují

Jak už napovídá samotný nadpis, reklamní formát ponese jméno „Promoted Pins“ a bude se jednat o placené reklamní pozice v kanálech kategorií a ve vyhledávání. Přestože jsou Promoted Pins zatím stále v testovacím modu, je jasné, že placená reklama na Pinterestu bude v budoucnu uplatněna.

Plánem Pinterestu v rámci placené reklamy je dle vyjádření Silbermanna následující: „neotrávit uživatele zbytečnou reklamou“. Z tohoto důvodu by Promoted Pins měly splnit 4 základní pravidla:

  • Relevance – blízké tematické spojení obsahu s reklamou.
  • Vkusnost – zamezení „otravné“ reklamy, která snižuje uživatelský dojem. Žádná pop-up okna, blikající bannery apod.
  • Odlišení reklamy – jasná identifikace mezi přirozeným obsahem a placenou reklamou.
  • Uživatelská zpětná vazba – snaha o přizpůsobení se požadavkům uživatelů a jejich výtkám i připomínkám spojeným s reklamou.
Výsledkem by mělo být, že pokud budete např. vyhledávat termín „svatební kytice“, Pinterest vám nabídne reklamu na svatební agenturu.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.