Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Zrodilo se Promoted Pins – placená reklama v síti Pinterest

Zrodilo se Promoted Pins – placená reklama v síti Pinterest

Pinterest je znám jako obrázková sociální síť, kterou lze v současnosti označit za jednu ze služeb s dlouhodobě největším nárůstem uživatelů. Platforma Pinterest je oblíbená především díky snadnému sdílení tematických fotek a videí s možností komentování i lajkování.
Pinterest je znám jako obrázková sociální síť, kterou lze v současnosti označit za jednu ze služeb s dlouhodobě největším nárůstem uživatelů. Platforma Pinterest je oblíbená především díky snadnému sdílení tematických fotek a videí s možností komentování i lajkování.

Promoted Pins - PPC reklama na PinterestuProvozovatel Pinterestu se v těchto dnech rozhodl využít stále větší popularity své sítě a zavádí testování placené reklamy ve svém obsahu. Tuto skutečnost oznámil Ben Silbermann na blogu Pinterestu.

Promoted Pins se představují

Jak už napovídá samotný nadpis, reklamní formát ponese jméno „Promoted Pins“ a bude se jednat o placené reklamní pozice v kanálech kategorií a ve vyhledávání. Přestože jsou Promoted Pins zatím stále v testovacím modu, je jasné, že placená reklama na Pinterestu bude v budoucnu uplatněna.

Plánem Pinterestu v rámci placené reklamy je dle vyjádření Silbermanna následující: „neotrávit uživatele zbytečnou reklamou“. Z tohoto důvodu by Promoted Pins měly splnit 4 základní pravidla:

  • Relevance – blízké tematické spojení obsahu s reklamou.
  • Vkusnost – zamezení „otravné“ reklamy, která snižuje uživatelský dojem. Žádná pop-up okna, blikající bannery apod.
  • Odlišení reklamy – jasná identifikace mezi přirozeným obsahem a placenou reklamou.
  • Uživatelská zpětná vazba – snaha o přizpůsobení se požadavkům uživatelů a jejich výtkám i připomínkám spojeným s reklamou.
Výsledkem by mělo být, že pokud budete např. vyhledávat termín „svatební kytice“, Pinterest vám nabídne reklamu na svatební agenturu.

Další odborné články

Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...
Jak co nejvíce pomoci webu v roce 2020?
14.01.2020
Martin Čech
Jděte na to od lesa! Jděte na to přes obsah, který na webu máte nebo plánujete mít. Prozradíme vám několik tajemství, díky kterým získáte zásadní konkurenční výhodu...
Influencer marketing: Vše co jste chtěli vědět o influencer marketingu a báli jste se zeptat
16.09.2019
Martin Mekyska
Influencer marketing je fenoménem poslední doby. Ve zkratce jde o formu propagace, při které využíváte vlivných osob na sociálních sítích, tzv. influencerů.