Zrodilo se Promoted Pins – placená reklama v síti Pinterest

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Pinterest je znám jako obrázková sociální síť, kterou lze v současnosti označit za jednu ze služeb s dlouhodobě největším nárůstem uživatelů. Platforma Pinterest je oblíbená především díky snadnému sdílení tematických fotek a videí s možností komentování i lajkování.

Promoted Pins - PPC reklama na PinterestuProvozovatel Pinterestu se v těchto dnech rozhodl využít stále větší popularity své sítě a zavádí testování placené reklamy ve svém obsahu. Tuto skutečnost oznámil Ben Silbermann na blogu Pinterestu.

Promoted Pins se představují

Jak už napovídá samotný nadpis, reklamní formát ponese jméno „Promoted Pins“ a bude se jednat o placené reklamní pozice v kanálech kategorií a ve vyhledávání. Přestože jsou Promoted Pins zatím stále v testovacím modu, je jasné, že placená reklama na Pinterestu bude v budoucnu uplatněna.

Plánem Pinterestu v rámci placené reklamy je dle vyjádření Silbermanna následující: „neotrávit uživatele zbytečnou reklamou“. Z tohoto důvodu by Promoted Pins měly splnit 4 základní pravidla:

  • Relevance – blízké tematické spojení obsahu s reklamou.
  • Vkusnost – zamezení „otravné“ reklamy, která snižuje uživatelský dojem. Žádná pop-up okna, blikající bannery apod.
  • Odlišení reklamy – jasná identifikace mezi přirozeným obsahem a placenou reklamou.
  • Uživatelská zpětná vazba – snaha o přizpůsobení se požadavkům uživatelů a jejich výtkám i připomínkám spojeným s reklamou.
Výsledkem by mělo být, že pokud budete např. vyhledávat termín „svatební kytice“, Pinterest vám nabídne reklamu na svatební agenturu.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.