Pokročilá segmentace dat ve službě Google analytics

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Google Analytics (dále jen GA) uvádí v běžných přehledech statistiky, které jsou vztažené ke všem návštěvníkům webu. Nezkušení uživatelé GA se zde snaží objevit jakékoliv informace, ale odborníci na webovou analytiku ví, že GA umí nabídnout mnohem víc. Pokročilé segmenty ve službě Google analytics umožňují oddělit a analyzovat další podmnožiny provozu webu.

10 tipů, jak využít pokročilé segmenty pro SEO

Předdefinované a rozšířené segmenty nabízí propracovaný způsob zacházení se statistikami s ohledem na nejrůznější analytická data a potřeby. Ta jsou přínosná pro optimalizaci nebo marketing.

Podívejte se, jak analýzu webových stránek vidí nejlepší odborníci, kteří se podělili o své tipy a odhalili některá tajemství Google Analytics.

Pokročilé segmenty, jak je ještě neznáte

1. Segmentace podle počtu návštěvníků vám ukáže změny v jejich chování po 1. návštěvě nebo třeba až po více jak šesti návštěvách, takže můžete lépe pochopit a optimalizovat různé oblasti stránek.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-1.png

2. Segment umožňující pohled na organické vyhledávání, na klíčová slova, vstupní stránky a další parametry a specifické trendy obvykle související s organickým vyhledáváním a sociální oblastí.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-2.png

3. Segmentace podle délky klíčových slov může odhalit významný pohled na výkon webu. Sada 4 Google Analytics segmentů umožní pochopit podíl návštěv stránek v rámci vyhledávání podle klíčových slov, které se skládají z 3, 4, 5 a 6 výrazů.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-3.png

4. Segment pro web s blogem identifikuje a porovnává metriky nejlepší vstupní stránky. Ukazuje, zda má lví podíl na návštěvnosti přímo váš web nebo blog. Definovat lze např. návštěvníky, kteří navštívili pouze jedinou stránku apod.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-4.png

5. Segment pro brandovou návštěvnost umožňuje odlišit návštěvníky, kteří zadali jméno vaší společnosti nebo název vašeho webu. A protože SEO výkonnost webu ovlivňuje fakt, nakolik je vaše značka zaběhnutá (množství brandových dotazů), tato segmentace dokáže jednoznačně a přesně identifikovat návštěvnost z produktového vyhledávání, které je pro vaši činnost relevantní.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-5.png

6. Pokročilý segment pro e-shop vám umožní pochopit, proč potencionální zákazníci opustili nákupní košík bez odhlášení. Protože zdrojů nákupu je více, je třeba prozkoumat celý tok nákupního procesu.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-6.png

7. Segment kohortní analýza vyžaduje použití vlastních proměnných a pokročilých segmentů. Umožňuje segmentovat uživatele v různých fázích prodejního procesu a sledovat rozdíly a míru konverze pro návštěvníky, kteří využili nabídku na bezplatnou zkušební verzi proti těm, kteří si váš produkt nebo službu zakoupili.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-7.png

8. Provozní doba vs mimo pracovní dobu – tento segment porovnává provoz v průběhu a po pracovní době, tedy zda se míra konverze na webových stránkách změní, pokud změníte pracovní dobu.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-8.png

9. Segment pro zobrazení obsahu podle pixelů je šikovný segmentovací filtr pro nejrůznější mobilní zařízení. Tento segment zachycuje přístroje s rozlišením obrazovky v rozmezí 100 až 599 pixelů, Umožňuje vidět zprávy pouze od mobilních návštěvníků s vyloučením obrazovek s vyšším rozlišením.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-9.png

10. Segment pro zjišťování pirátského obsahu – tento segment kontroluje oblasti a technické charakteristiky falešných stránek, které kopírují obsah vašich webových stránek bez vašeho souhlasu.

GFX | 130902-segmentace-dat-ga-10.png

Máte vlastní pokročilý segment Google Analytics? Zvažte, zda neodhalíte jeho tajemství… Na váš segment můžete poslat odkaz (spolu s pokyny, jak segment používat) a pomáhat tak ostatním s webovou analýzou dat. Rádi váš segment zveřejníme.

Potřebujete pokročilou webovou analytiku? Kontaktujte nás, rádi poradíme!
 

Zdroj + ilustrace: http://searchenginewatch.com/article/2268458/16-Secret-Google-Analytics-Advanced-Segments-Worth-Their-Weight-in-Gold

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.