Využijte Google+ pro linkbuilding i SEO

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Google+ je prosperující sociální síť, která nabízí spousty možností využití pro sociální marketing, SEO i linkbuilding. Pojďme se podívat, jak využít Google+ naplno.

Vytvořte si seznam uživatelů Google+

GFX | clanky | gplus.jpgKruhy Google+ lze dělit do několika skupin podle cílů: vytvořte si např. kruhy označené jako příležitosti (uživatele, které jste kontaktovali), kruhy pro ty, kteří již reagovali, nebo si označte okruh lidí, s nimiž byl kontakt úspěšný. Pro lepší organizaci můžete použít rozšíření Chrome Scraper nebo vynikající plugin SeoTools pro Excel. Výbornou pomůckou je také CircleCount, který vám pomůže sestavit si užitečný seznam profilů. Výhodou CircleCount je, že zobrazuje strukturu adresy URL ve stejném řetězci znaků, jakým je uživatel na Google+ identifikován.

Hledejte cíl – organizujte uživatele podle aktivit

Díky možnosti osobního nastavení můžete o sledovaných osobách zjistit mnoho informací. Můžete např. lokalizovat osoby podle oblastí, podle zaměstnání, vzdělání apod. Pokročilé vyhledávání je jedním z nejlepších způsobů, jak jednoduše identifikovat uživatele, kteří sdíleli váš blog, nebo kteří odpovídají na konkrétní příspěvek.

Zjistěte PageRank uživatelů

Jakmile budete mít seznam uživatelů a jejich přidružených Google+ profilů načtený do Excelu, pomocí SeoTools pluginu můžete zjistit jejich PageRank.

Google+ představují silné sociální odkazy

Na sociálních sítích má větší smysl sociální podíl, propojení s autoritativními uživateli. Ti šíří užitečný virální obsah, generují provoz. Na Google+ je navíc skvělé, že současně přispívá ke zlepšení vašeho backlink profilu. V závislosti na aktivitě vašeho chování pak můžete získat dvojnásob: odkaz od uživatele webových stránek a PageRank jako podíl na Google+.

Linkbuilding versus sociální marketing

Je možné, že v případě Google+ se algoritmy hodnocení Google v budoucnu změní. Nespoléhejte proto pouze na samotné odkazy. Linkbuilding prováděný v Google+ je nejlépe využitelný jako odkaz s výhodou vlivu silné sociální sítě, která v současné době pomáhá zvýšit pozice v žebříčku návštěvnosti.

 

Google+ se stává natolik důležitý, že jej dnes využívá každý chytrý marketér nebo linkbuilder. Umíte z Google+ vytěžit maximum i vy? Rádi vám pomůžeme, kontaktujte nás.

 

Zdroj: http://www.searchenginejournal.com/the-definitive-guide-to-using-google-for-building-links/66019/

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.