Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Využijte Google+ pro linkbuilding i SEO

Využijte Google+ pro linkbuilding i SEO

Google+ je prosperující sociální síť, která nabízí spousty možností využití pro sociální marketing, SEO i linkbuilding. Pojďme se podívat, jak využít Google+ naplno.
Google+ je prosperující sociální síť, která nabízí spousty možností využití pro sociální marketing, SEO i linkbuilding. Pojďme se podívat, jak využít Google+ naplno.

Vytvořte si seznam uživatelů Google+

GFX | clanky | gplus.jpgKruhy Google+ lze dělit do několika skupin podle cílů: vytvořte si např. kruhy označené jako příležitosti (uživatele, které jste kontaktovali), kruhy pro ty, kteří již reagovali, nebo si označte okruh lidí, s nimiž byl kontakt úspěšný. Pro lepší organizaci můžete použít rozšíření Chrome Scraper nebo vynikající plugin SeoTools pro Excel. Výbornou pomůckou je také CircleCount, který vám pomůže sestavit si užitečný seznam profilů. Výhodou CircleCount je, že zobrazuje strukturu adresy URL ve stejném řetězci znaků, jakým je uživatel na Google+ identifikován.

Hledejte cíl – organizujte uživatele podle aktivit

Díky možnosti osobního nastavení můžete o sledovaných osobách zjistit mnoho informací. Můžete např. lokalizovat osoby podle oblastí, podle zaměstnání, vzdělání apod. Pokročilé vyhledávání je jedním z nejlepších způsobů, jak jednoduše identifikovat uživatele, kteří sdíleli váš blog, nebo kteří odpovídají na konkrétní příspěvek.

Zjistěte PageRank uživatelů

Jakmile budete mít seznam uživatelů a jejich přidružených Google+ profilů načtený do Excelu, pomocí SeoTools pluginu můžete zjistit jejich PageRank.

Google+ představují silné sociální odkazy

Na sociálních sítích má větší smysl sociální podíl, propojení s autoritativními uživateli. Ti šíří užitečný virální obsah, generují provoz. Na Google+ je navíc skvělé, že současně přispívá ke zlepšení vašeho backlink profilu. V závislosti na aktivitě vašeho chování pak můžete získat dvojnásob: odkaz od uživatele webových stránek a PageRank jako podíl na Google+.

Linkbuilding versus sociální marketing

Je možné, že v případě Google+ se algoritmy hodnocení Google v budoucnu změní. Nespoléhejte proto pouze na samotné odkazy. Linkbuilding prováděný v Google+ je nejlépe využitelný jako odkaz s výhodou vlivu silné sociální sítě, která v současné době pomáhá zvýšit pozice v žebříčku návštěvnosti.

 

Google+ se stává natolik důležitý, že jej dnes využívá každý chytrý marketér nebo linkbuilder. Umíte z Google+ vytěžit maximum i vy? Rádi vám pomůžeme, kontaktujte nás.

 

Zdroj: http://www.searchenginejournal.com/the-definitive-guide-to-using-google-for-building-links/66019/

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...