Analýza konkurence aneb jak porovnat stránky Facebooku

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Zajímá vás, jak si vedou vaše Facebook stránky ve srovnání s konkurencí, jak zvýšit jejich výkon? Podívejte se na techniky, jak analyzovat konkurenční Facebook stránky.

 

5 užitečných nástrojů pro Facebook marketing

 

AgoraPulse Barometer

AgoraPulse Barometer je bezplatný nástroj, který provádí analýzu vašich Facebook stránek a porovnává ji proti stránkám konkurence, které také používají tento nástroj, a které mají podobný počet fanoušků. Nástroj vypočítá průměrnou procentní sazbu pro několik kritérií na základě posledních 50 příspěvků. Můžete porovnávat data jako virální a organické vyhledávání (nejen) fanoušků, míru prokliku, sdílení vloženého obsahu (vyloučení placeného obsahu) a další statistiky.


AgoraPulse Barometr zobrazuje v přehledné grafice skóre Facebook stránek.

AgoraPulse Barometer zobrazuje v přehledné grafice skóre Facebook stránek.


LikeAlyzer

LikeAlyzer je velmi oblíbený analytický nástroj, který umí zkontrolovat, zda jste vyplnili informace na stránce, jako je např. název webové stránky, dostatečně podrobně. Dokáže také navrhnout zlepšení např. na základě počtu, typu a průměrné délky příspěvků. LikeAlyzer sleduje také míru interakce, čas odezvy na příspěvky uživatelů a nabízí spoustu dalších užitečných sestav.

LikeAlyzer upozorňuje na které oblasti Facebooku stránky se máte soustředit.

LikeAlyzer upozorňuje na které oblasti Facebook stránky se máte soustředit.


FanPage Karma

Fanpage Karma je sice placený nástroj, ale i jeho bezplatná verze umožňuje vytvořit celkem podrobnou analýzu vaší Facebook stránky a srovnání s konkurencí. Stačí zadat název své nebo konkurenční Facebook stránky a kliknout na tlačítko Získat zdarma postřehy. Mezi hodnocená kritéria stránky patří např. nárůst fanoušků, kteří jsou v interakci s aktualizací stránek, náklady na on-line reklamu pro dosažení cíle, průměrný počet příspěvků za den, nejčastěji používaná slova, nejlepší zapojení do diskuze podle denní doby a další.

Fanpage Karma umí porovnat, jak se v daném časovém období vaše stránky vyvíjí a rostou v porovnání s konkurencí. 

Fanpage Karma umí porovnat, jak se v daném časovém období vaše stránky vyvíjí a rostou v porovnání s konkurencí.


CScore

CScore je bezplatný nástroj pro analýzu Facebook stránek, který ukazuje na kritéria rozhodující o úspěchu stránky ve vztahu k její popularitě. CScore se zaměřuje se na vztah mezi vložením příspěvku a reakčním časem fanoušků, na virální obsah z pohledu množství a kvality odpovědí, na skóre a popularitu stránky apod.

Nástroj CScore zobrazuje skóre konkurenčních FB stránek a pomáhá zjistit, co skóre ovlivňuje. 


Nástroj CScore zobrazuje skóre konkurenčních FB stránek a pomáhá zjistit, co skóre ovlivňuje.


Simply Measured

Simply Measured je výkonný nástroj (po registraci 14denní zkušební verze zdarma), který poskytuje celou řadu analytických reportů pro Facebook, Twitter a dalších sociální sítě. Simply Measured umožňuje kompletní srovnání až 9 dalších stránek. Výsledek analýzy lze exportovat do souboru aplikace Excel nebo prezentace PowerPoint

Výsledkem měření Simply Measured je užitečná sada grafů o vás a konkurenci ve vizuálně atraktivním zobrazení. 

Výsledkem měření Simply Measured je užitečná sada grafů o vás a konkurenci ve vizuálně atraktivním zobrazení.


Analytické nástroje vám pomohou lépe pochopit, co na Facebooku dělá vaše konkurence. Můžete tak identifikovat změny a zlepšit výsledky vašeho Facebook marketingu.

Chcete zpracovat analýzu vaší Facebookové konkurence? Potřebujete strategii pro Facebook? Kontaktujte nás!
 

Zdroj + ilustrace: http://www.socialmediaexaminer.com/how-to-compare-your-facebook-page-with-the-competition/

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.