Dobrá zpráva pro marketing - Facebook mění pravidla pro stránky

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Facebook představil řadu změn, které mohou ovlivnit zejména online marketing. Největší změny v pravidlech Facebooku se týkají především zacházení s uživatelskými daty, velikosti fotky v záhlaví stránky, ale úprav je mnohem víc.

Využití fotky v záhlaví Facebook stránky pro marketing

Mezi zakázané aktivity na FB stránce patřilo využití velké fotky v záhlaví. Nyní může obsahovat výzvu k akci, ale objevilo se omezení, že množství textu na úvodní fotografii nesmí přesáhnout 20% její plochy, přičemž se započítává i text u loga (omezení se netýká reklamního prostoru v bočním sloupci). Titulní fotografii na FB stránce tedy lze využít jako způsob reklamy, což je skvělé, protože jsou jednou z prvních věcí, které spotřebitelé při vstupu na Facebook stránku vnímají.

Využijte cover foto pro svoje podnikání

Foto na titulní Facebook stránce můžete použít k řízení akce uživatele a pro podporu konverze.

  • Využívejte výzvy k akcím, zveřejněte odkazy na webové stránky nebo informace o připravovaných projektech.
  • Používejte poutavý titulek a stručný obsah, který bude korespondovat s grafikou.
  • Nechte si vytvořit profesionální design – cover fotka musí mít jednoduchý, ale promyšlený obsah.
  • Vytvoření Facebook záložek – záložka se uplatní např. jako landing page pro reklamní kampaně, upozorní na aktuální akci apod., kdy odkazy směřují přímo na záložku.
  • Použití šipky – zřetelná šipka na fotografii pomůže ke správnému nasměrování uživatelů na vaši aplikaci (na propagovanou událost).
  • Použijte motivaci – poskytněte uživatelům něco hodnotného, co nastane "již brzy". Uživatelé pak kliknou na tlačítko „To se mi líbí“ mnohem ochotněji.
  • Kontaktní informace sice nepatří do textu na fotografii, ale do sekce O nás, nicméně můžete použít např. telefonní číslo na horkou linku. 

Zajímavé příklady využití cover fotografie na Facebooku

Využití Facebook Cover fotky 1

Hubspot využil fotografii na Facebooku pro výzvu k akci ve třech jednoduchých krocích.

Využití Facebook cover fotky 2 

 Výzva k akci je velmi jasná, neexistuje jednodušší řešení než text a šipka. 

Využití Facebook cover fotky 3 

 

Žádost může být v souladu s tématem shortstack jednoduchá, barevná a zábavná.
 

A jak využijete změnu pravidel na Facebooku vy?

Myslíte si, že jste při snaze prosazovat vaší značku na Facebooku dostatečně přesvědčiví? Umíte využít design a výzvu k akci? Nechte si představit a vytvořit marketingový obsah pro sociální media, který bude svádět ke sdílení. Potřebujete pomoc – připravíme vám Facebook na míru! Kontaktujte nás.

 

Zdroje + ilustrace: http://www.marketingzen.com/calls-to-action-now-allowed-on-facebook-page-cover-images/ + http://www.jeffbullas.com/2013/05/17/5-great-examples-of-calls-to-action-for-your-facebook-cover-photo/ + http://socialmediatoday.com/cara-tarbaj/1474846/5-ways-turn-your-facebook-cover-photo-call-action-converts

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.