Dobrá zpráva pro marketing - Facebook mění pravidla pro stránky

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Facebook představil řadu změn, které mohou ovlivnit zejména online marketing. Největší změny v pravidlech Facebooku se týkají především zacházení s uživatelskými daty, velikosti fotky v záhlaví stránky, ale úprav je mnohem víc.

Využití fotky v záhlaví Facebook stránky pro marketing

Mezi zakázané aktivity na FB stránce patřilo využití velké fotky v záhlaví. Nyní může obsahovat výzvu k akci, ale objevilo se omezení, že množství textu na úvodní fotografii nesmí přesáhnout 20% její plochy, přičemž se započítává i text u loga (omezení se netýká reklamního prostoru v bočním sloupci). Titulní fotografii na FB stránce tedy lze využít jako způsob reklamy, což je skvělé, protože jsou jednou z prvních věcí, které spotřebitelé při vstupu na Facebook stránku vnímají.

Využijte cover foto pro svoje podnikání

Foto na titulní Facebook stránce můžete použít k řízení akce uživatele a pro podporu konverze.

  • Využívejte výzvy k akcím, zveřejněte odkazy na webové stránky nebo informace o připravovaných projektech.
  • Používejte poutavý titulek a stručný obsah, který bude korespondovat s grafikou.
  • Nechte si vytvořit profesionální design – cover fotka musí mít jednoduchý, ale promyšlený obsah.
  • Vytvoření Facebook záložek – záložka se uplatní např. jako landing page pro reklamní kampaně, upozorní na aktuální akci apod., kdy odkazy směřují přímo na záložku.
  • Použití šipky – zřetelná šipka na fotografii pomůže ke správnému nasměrování uživatelů na vaši aplikaci (na propagovanou událost).
  • Použijte motivaci – poskytněte uživatelům něco hodnotného, co nastane "již brzy". Uživatelé pak kliknou na tlačítko „To se mi líbí“ mnohem ochotněji.
  • Kontaktní informace sice nepatří do textu na fotografii, ale do sekce O nás, nicméně můžete použít např. telefonní číslo na horkou linku. 

Zajímavé příklady využití cover fotografie na Facebooku

Využití Facebook Cover fotky 1

Hubspot využil fotografii na Facebooku pro výzvu k akci ve třech jednoduchých krocích.

Využití Facebook cover fotky 2 

 Výzva k akci je velmi jasná, neexistuje jednodušší řešení než text a šipka. 

Využití Facebook cover fotky 3 

 

Žádost může být v souladu s tématem shortstack jednoduchá, barevná a zábavná.
 

A jak využijete změnu pravidel na Facebooku vy?

Myslíte si, že jste při snaze prosazovat vaší značku na Facebooku dostatečně přesvědčiví? Umíte využít design a výzvu k akci? Nechte si představit a vytvořit marketingový obsah pro sociální media, který bude svádět ke sdílení. Potřebujete pomoc – připravíme vám Facebook na míru! Kontaktujte nás.

 

Zdroje + ilustrace: http://www.marketingzen.com/calls-to-action-now-allowed-on-facebook-page-cover-images/ + http://www.jeffbullas.com/2013/05/17/5-great-examples-of-calls-to-action-for-your-facebook-cover-photo/ + http://socialmediatoday.com/cara-tarbaj/1474846/5-ways-turn-your-facebook-cover-photo-call-action-converts

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.