Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Aktualizace Google Analytics – říjen 2013

Aktualizace Google Analytics – říjen 2013

Koncem října 2013 došlo ve službě Google Analytics k několika změnám. Pojďme se na nové funkce podívat.
Koncem října 2013 došlo ve službě Google Analytics k několika změnám. Pojďme se na nové funkce podívat.

Nové akvizice zpráv – akvizice-chování-konverze (ABC)

Nový formát seskupuje údaje do jiné informační architektury. Metriky jsou v některých zprávách děleny na akviziční, chování uživatelů, a na konverzní metriky. Možnost vytvořit si své vlastní kanály pomáhá lépe pochopit vliv jednotlivých zdrojů. V rámci nových akvizic jsou metriky nově rozděleny dvou částí:

1.    Rychlý přehled

Zde jsou zobrazeny zdroje a jejich výkon. Z tohoto přehledu lze vstoupit přímo na úroveň kanálů. Nový přehled umožňuje lépe pochopit chování uživatelů. Lze například zjistit, které kanály přivedly na stránky nejvíc uživatelů, a které návštěvy se proměnily v konverze.

2.    Kanály

Tato část zobrazuje detailní pohled na kanály (na základě jednotlivých zdrojů návštěv), tedy detailnější pohled na provoz, kdy lze seskupit podobné zdroje do logických segmentů. Existující kanály lze přizpůsobit nebo je možné přidávat další. Některé z definic systému sice nelze upravit, ale je možné nastavit nová pravidla, např. pro sociální kanály.

 

Geografická data

Souhrnné údaje o uživatelích a další demografické rysy jako pohlaví, věk nebo zájmy mohou pomoci vytvořit efektivnější marketingovou strategii.

 

Automatické sledování událostí

Auto Event Tracking (Automatické sledování událostí) v Tag manageru umožňuje jednoduše sledovat např. kliknutí, odeslání formuláře a další akce na webové stránce bez vytváření dalšího JavaScriptu, což přináší webovým analytikům obrovské zjednodušení práce.Zdroje + ilustrace: http://cutroni.com/blog/2013/10/07/5-google-analytics-updates-that-you-should-know-about + http://analytics.blogspot.cz/2013/10/new-acquisitions-reporting-channels.html

Další odborné články

Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...
Jak co nejvíce pomoci webu v roce 2020?
14.01.2020
Martin Čech
Jděte na to od lesa! Jděte na to přes obsah, který na webu máte nebo plánujete mít. Prozradíme vám několik tajemství, díky kterým získáte zásadní konkurenční výhodu...
Influencer marketing: Vše co jste chtěli vědět o influencer marketingu a báli jste se zeptat
16.09.2019
Martin Mekyska
Influencer marketing je fenoménem poslední doby. Ve zkratce jde o formu propagace, při které využíváte vlivných osob na sociálních sítích, tzv. influencerů.
Co nového v biddingovém světě aneb PROBIDDING 2019
20.05.2019
Martin Čech
Jestliže vás zajímá téma srovnávačů zboží a problematika biddování, pak jste stejně jako my nemohli chybět na konferenci PROBIDDING 2019.