Aktualizace Google Analytics – říjen 2013

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Koncem října 2013 došlo ve službě Google Analytics k několika změnám. Pojďme se na nové funkce podívat.

Nové akvizice zpráv – akvizice-chování-konverze (ABC)

Nový formát seskupuje údaje do jiné informační architektury. Metriky jsou v některých zprávách děleny na akviziční, chování uživatelů, a na konverzní metriky. Možnost vytvořit si své vlastní kanály pomáhá lépe pochopit vliv jednotlivých zdrojů. V rámci nových akvizic jsou metriky nově rozděleny dvou částí:

1.    Rychlý přehled

Zde jsou zobrazeny zdroje a jejich výkon. Z tohoto přehledu lze vstoupit přímo na úroveň kanálů. Nový přehled umožňuje lépe pochopit chování uživatelů. Lze například zjistit, které kanály přivedly na stránky nejvíc uživatelů, a které návštěvy se proměnily v konverze.

2.    Kanály

Tato část zobrazuje detailní pohled na kanály (na základě jednotlivých zdrojů návštěv), tedy detailnější pohled na provoz, kdy lze seskupit podobné zdroje do logických segmentů. Existující kanály lze přizpůsobit nebo je možné přidávat další. Některé z definic systému sice nelze upravit, ale je možné nastavit nová pravidla, např. pro sociální kanály.

 

Geografická data

Souhrnné údaje o uživatelích a další demografické rysy jako pohlaví, věk nebo zájmy mohou pomoci vytvořit efektivnější marketingovou strategii.

 

Automatické sledování událostí

Auto Event Tracking (Automatické sledování událostí) v Tag manageru umožňuje jednoduše sledovat např. kliknutí, odeslání formuláře a další akce na webové stránce bez vytváření dalšího JavaScriptu, což přináší webovým analytikům obrovské zjednodušení práce.Zdroje + ilustrace: http://cutroni.com/blog/2013/10/07/5-google-analytics-updates-that-you-should-know-about + http://analytics.blogspot.cz/2013/10/new-acquisitions-reporting-channels.html

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.