Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Jak psát příspěvky na blog aneb nový pohled na SEO

Jak psát příspěvky na blog aneb nový pohled na SEO

SEO a kvalitní obsah patří odedávna k sobě, a to platí i pro psaní blogů. Nyní ale už nejde ani tak o taktiku jako o strategii. Zapomeňte na zkratky k úspěchu, časy se změnily. Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou sklízet plody z vašich blogů, a vybudujte seriózní stránky.
SEO a kvalitní obsah patří odedávna k sobě, a to platí i pro psaní blogů. Nyní ale už nejde ani tak o taktiku jako o strategii. Zapomeňte na zkratky k úspěchu, časy se změnily. Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou sklízet plody z vašich blogů, a vybudujte seriózní stránky.

Klíčová slova už nejsou klíčová

V minulosti byl SEO obsah hlavně o klíčových slovech. Klíčové slovo bylo nedotknutelné. Klíčová slova byla mnohdy nadužívána, i když to příjemné čtení nebylo. Proč ne, když jde o SEO, že? Špatně! Pokud jde (nejen) o hodnocení blogů, nejdůležitější je relevance, originalita a přínos obsahu.

 

GFX | /clanky/131021-novy-pohled-na-seo | 1.jpg

 

Pište přirozeně

Můžete si najmout copywritera, ale výsledek musí být psán s vášní a znalostí tématu. Psaní musí produkovat kvalitu, bez ohledu na předmět. Konzistence je důležitou součástí jakékoli strategie SEO, a pokud budete neustále měnit autory, cíle prostě nedosáhnete.

Vytvořte zajímavý a poučný obsah

Pište o tom, co lidé chtějí vědět – zajímavý obsah na aktuální téma. Vytvořte populární typy článků týkající se skutečných životních situací: články, které obsahují důležitost a užitečnost typu "Jak na to ..." nebo "Jak udělat.“

 

GFX | /clanky/131021-novy-pohled-na-seo | 2.jpg

 

Řekněte lidem i o tom, co ještě sami nevíte

Pokud jste v určité oblasti odborník, informujte čtenáře o tématu i z úhlu pohledu, který je dosud pouze ve formě úvahy. Není nic špatného vyjádřit svůj názor, nějakou teorii nebo novou filozofii, a pak se o ni podělit. Pokud vytvoříte pozitivní rozruch, pro vaše podnikání to bude jedině přínos.

Není nad dobré ohodnocení příspěvků

Pamatujte si, že dlouhodobý úspěch v SEO a online marketingu není pouze o opakování klíčových slov. Vytvořte kvalitní obsah a váš blog si časem své čtenáře najde. Cokoliv jiného není dost dobré. Aktualizovaný obsah je důvěryhodný pro návštěvníky a významný pro vyhledávače, podobně jako komunikace s fanoušky na sociálních sítích.

Poradíme vám, kontaktujte nás!

 

Zdroj a ilustrace: http://myblogguest.com/blog/a-guide-to-writing-quality-guest-posts-in-a-new-age-of-seo/comment-page-1/

Další odborné články

Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...
Jak co nejvíce pomoci webu v roce 2020?
14.01.2020
Martin Čech
Jděte na to od lesa! Jděte na to přes obsah, který na webu máte nebo plánujete mít. Prozradíme vám několik tajemství, díky kterým získáte zásadní konkurenční výhodu...
Influencer marketing: Vše co jste chtěli vědět o influencer marketingu a báli jste se zeptat
16.09.2019
Martin Mekyska
Influencer marketing je fenoménem poslední doby. Ve zkratce jde o formu propagace, při které využíváte vlivných osob na sociálních sítích, tzv. influencerů.
Co nového v biddingovém světě aneb PROBIDDING 2019
20.05.2019
Martin Čech
Jestliže vás zajímá téma srovnávačů zboží a problematika biddování, pak jste stejně jako my nemohli chybět na konferenci PROBIDDING 2019.