Jak psát příspěvky na blog aneb nový pohled na SEO

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
SEO a kvalitní obsah patří odedávna k sobě, a to platí i pro psaní blogů. Nyní ale už nejde ani tak o taktiku jako o strategii. Zapomeňte na zkratky k úspěchu, časy se změnily. Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou sklízet plody z vašich blogů, a vybudujte seriózní stránky.

Klíčová slova už nejsou klíčová

V minulosti byl SEO obsah hlavně o klíčových slovech. Klíčové slovo bylo nedotknutelné. Klíčová slova byla mnohdy nadužívána, i když to příjemné čtení nebylo. Proč ne, když jde o SEO, že? Špatně! Pokud jde (nejen) o hodnocení blogů, nejdůležitější je relevance, originalita a přínos obsahu.

 

GFX | /clanky/131021-novy-pohled-na-seo | 1.jpg

 

Pište přirozeně

Můžete si najmout copywritera, ale výsledek musí být psán s vášní a znalostí tématu. Psaní musí produkovat kvalitu, bez ohledu na předmět. Konzistence je důležitou součástí jakékoli strategie SEO, a pokud budete neustále měnit autory, cíle prostě nedosáhnete.

Vytvořte zajímavý a poučný obsah

Pište o tom, co lidé chtějí vědět – zajímavý obsah na aktuální téma. Vytvořte populární typy článků týkající se skutečných životních situací: články, které obsahují důležitost a užitečnost typu "Jak na to ..." nebo "Jak udělat.“

 

GFX | /clanky/131021-novy-pohled-na-seo | 2.jpg

 

Řekněte lidem i o tom, co ještě sami nevíte

Pokud jste v určité oblasti odborník, informujte čtenáře o tématu i z úhlu pohledu, který je dosud pouze ve formě úvahy. Není nic špatného vyjádřit svůj názor, nějakou teorii nebo novou filozofii, a pak se o ni podělit. Pokud vytvoříte pozitivní rozruch, pro vaše podnikání to bude jedině přínos.

Není nad dobré ohodnocení příspěvků

Pamatujte si, že dlouhodobý úspěch v SEO a online marketingu není pouze o opakování klíčových slov. Vytvořte kvalitní obsah a váš blog si časem své čtenáře najde. Cokoliv jiného není dost dobré. Aktualizovaný obsah je důvěryhodný pro návštěvníky a významný pro vyhledávače, podobně jako komunikace s fanoušky na sociálních sítích.

Poradíme vám, kontaktujte nás!

 

Zdroj a ilustrace: http://myblogguest.com/blog/a-guide-to-writing-quality-guest-posts-in-a-new-age-of-seo/comment-page-1/

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.