Odborné články

SEO a použitelnost webu
14.12.2012
Erik Čapek
Na první pohled by se mohlo zdát, že SEO optimalizace a použitelnost webu spolu nesouvisí, ale co tedy způsobuje, že některé stránky mají v SERPu stále tak dobrou pozici?
Ukotvené menu a rychlá navigace webu
10.12.2012
Martin Čech
Navigace je základním prvkem webu. Jakmile je nalezení požadované informace příliš složité, mnoho uživatelů stránky zbytečně opouští. Dobrá navigace je jednoduchá, přístupná a rychlá.
Technické SEO problémy a jejich řešení
06.12.2012
Erik Čapek
Je překvapivé, na jaké SEO problémy lze narazit při auditu webových stránek, přitom některých si běžný uživatel ani nemusí všimnout.
Penalizace Google Panda – příčiny a řešení
03.12.2012
Martin Čech
Pokud jste zaznamenali náhlý propad návštěvnosti Vašeho webu, pak je pravděpodobné, že jej navštívil Panda ruku v ruce s Tučňákem a Google Váš web penalizoval. Co teď? Tento článek Vám poskytne zdarma SEO poradenství, s cílem napomoci Vám při diagnostice a zotavení se ze sankcí Google.
Nejzajímavější zahraniční blogy a zdroje nejen o SEO a linkbuildingu
26.11.2012
Erik Čapek
Objevit relevantní zdroje informací na téma budování zpětných odkazů je v českém prostředí často příslovečné hledání v kupce sena. V dnešním článku Vám proto představíme zajímavé zahraniční blogy, které přinášejí aktuální informace nejen pro linkbuildery, ale pro všechny, které zajímá marketing, SEO a tvorba webového obsahu. Všichni jistě známe Seomoz.org, ale co ostatní odborné a důležité zdroje? Které to jsou?
10 způsobů, jak se zviditelnit na LinkedInu
23.11.2012
Erik Čapek
LinkedIn patří mezi nejsilnější sociální sítě, kde komunikují majitelé firem, podnikatelé, obchodní bloggeři i pracující lidé. Tato síť ale není určena pro trávení jejich volného času. LinkedIn je profesionální web, kde se lze úspěšně prezentovat a získat relevantní obchodní kontakty.
Revoluce v Google Analytics
21.11.2012
Martin Čech
Každý rok se certifikovaní partneři Google Analytics (GACP) a jeho prémioví zákazníci scházejí na výročním summitu, kde probírají budoucnost GA a sdělují si nápady na možná vylepšení služby. Obvykle se všichni účastníci drželi hesla: „Co se stane na summitu, zůstane na summitu,“ ovšem tentokrát je tomu jinak. Změny jsou natolik zásadní, že se rozhodli sdílet je s členy nejširší komunity – se samotnými uživateli služby Google Analytics.
Nejčastější chyby při linkbuildingu
19.11.2012
Martin Čech
V poslední době narůstá počet lidí, kteří budují zpětné odkazy vlastními silami. Tito lidé ale velmi často chybují nebo dokonce netuší, co přesně dělají. Podívejte se proto na typické chyby linkbuildingu a současná doporučení odborníka na zpětné odkazy.
Účinné tipy jak vytvořit marketingově úspěšný obsah
12.11.2012
Martin Čech
Ať už se jedná o webové stránky, newslettery nebo firemní blogy, kvalita jejich obsahu výrazně ovlivní úspěch Vašeho podnikání na internetu. Identifikovali jsme společné rysy úspěšného marketingového obsahu a nyní Vám přinášíme ty nejdůležitější zásady:
Vliv sociálních sítí na SEO – máme nová data
05.11.2012
Erik Čapek
V poslední době se často hovoří o korelaci mezi počtem zmínek o nějaké události na sociálních sítích a následném vlivu na SEO. Nyní máme k dispozici aktuální údaje o této problematice.
Pinterest je bez pozvánek a jeho obliba stále stoupá
30.10.2012
Erik Čapek
Pinterest nedávno zrušil nutnost pozvánky a nově si zde můžete založit účet také použitím e-mailové adresy, čímž se stal dostupným ihned a pro každého. Přestože vykazuje vyšší návštěvnost než Google+, YouTube a Linkedln dohromady, jeho znalost využití zůstává u našich marketérů spíše v teoretické rovině, a to je jistě škoda.
Distancujte se od škodlivých odkazů - Google Disavow links
22.10.2012
Erik Čapek
Google se v boji proti nekvalitním a spamovým zpětným odkazům opravdu činí a nedávno nabídl v Nástrojích pro webmastery pomůcku Distancování se od odkazů (Disavow links). To webmasterům umožňuje určit, jaké odkazy se nemají započítávat do hodnocení stránek (zpětné odkazy ze škodlivých stránek, negativní SEO), čímž lze předejít možnému postihu stránek. Distancování se od odkazů lze přirovnat k situaci, kdy je k linku přidán atribut nofollow – Google odkaz nebude procházet.
Google integroval remarketing do Google Analytics
21.10.2012
Erik Čapek
S pojmem remarketing se jistě mnozí z Vás setkali. Připomeneme si, že pomocí této funkce můžete oslovit uživatele, kteří v minulosti navštívili Vaše stránky a zobrazit jim relevantní reklamy v okamžiku, kdy se nacházejí na jiných stránkách v reklamní síti Google. Funkci remarketing byla spojována s Google AdWords, nyní ji však Google integroval přímo do Google Analytics a nabídl celou řadu vylepšení. Nové funkce budou v účtech Google Analytics k dispozici postupně všem uživatelům, kteří mají alespoň jeden ze svých účtů propojený s Google Adwords.
Mají sociální signály vliv na SERP?
15.10.2012
Erik Čapek
V současné době se objevují zajímavé diskuze, zda signály ze sociálních sítí (twítování, lajkování) ovlivňují žebříčky vyhledávačů. Zveřejněný výzkum DanZarrella, zaměřený na vztah mezi sociálními signály a odkazy naznačuje, že se jedná o věrohodné zprávy a ve výsledcích skutečně poukazuje na poměrně silný vzájemný vztah.
Jak pracovat s Custom Variables v Google Analytics
11.10.2012
Martin Čech
Nebudeme vás nudit úvodem do základů Google Analytics. V následujícím textu se zaměříme na rozšiřující funkčnost, tedy Custom Variables, ve stručnosti zmíníme hlavní důvody proč je používat a především vám ukážeme mnoho způsobů, jak je naučit pracovat pro vás.
8 nejžhavějších tipů pro marketingové prezentace na Facebooku
09.10.2012
Luboš Kovář
Facebook je stále pro mnoho firem platformou č. 1 a proto Vám přinášíme nejžhavější tipy pro kreativní prezentaci.
Google Tag Manager – správa měřících kódů zdarma
08.10.2012
Martin Čech
Prostředí on-line marketingu a inzerce vyžaduje vkládat do stránek množství různých měřicích kódů. Časem lze v jejich množství snadno ztratit přehled a udržet tyto kódy aktuální začne být problém. Google nyní přichází s novinkou a nabízí správce měřících kódů Google Tag Manager.
Chcete přivést nové zákazníky? Zkuste virální marketing!
05.09.2012
Luboš Kovář
Virální marketing by měla být předem plánovaná marketingová aktivita, která šíří komerční sdělení. Povaha tohoto sdělení přirozeně a nenuceně motivuje příjemce k roli šiřitele a tohoto faktu se využívá při získávání nových zákazníků. Virální marketingové sdělení se šíří přirozeným sdílením uživatelů sociálních sítích nebo využitím e-mailových adres a to z dobrého důvodu: e-mail je stále dobrým nástrojem pro spojení se zákazníky.
Bing už prý umí česky. Ale opravdu vám rozumí?
24.08.2012
Luboš Kovář
Někteří uživatelé tvrdí, že vyhledávač Bing.com je pro anglicky psané texty lepším vyhledávacím nástrojem než Google. V našem prostředí byl Bing po mnoho let prakticky „nepoužitelný“, ale právě lokalizace do češtiny by to měla změnit. Jeho vlastníkem je Microsoft a zhruba rok mu patří také doména Bing.cz.
Proč dochází při budování zpětných odkazů k selhání?
17.08.2012
Luboš Kovář
V oblasti linkbuildingu jsou specialisty vytvářeny stále nové strategie, které jsou pak předávány ostatním. Z jejich zveřejněných výsledků práce pak lze odvodit, co mohlo být důvodem našeho dosavadního neúspěchu. Proto je užitečné tyto chyby nastínit, poučit se a snažit se pochopit, proč naše snaha při budování zpětných odkazů selhala.