Odborné články

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články
Účinné tipy jak vytvořit marketingově úspěšný obsah
12.11.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Ať už se jedná o webové stránky, newslettery nebo firemní blogy, kvalita jejich obsahu výrazně ovlivní úspěch Vašeho podnikání na internetu. Identifikovali jsme společné rysy úspěšného marketingového obsahu a nyní Vám přinášíme ty nejdůležitější zásady:
Vliv sociálních sítí na SEO – máme nová data
05.11.2012
Ing. Erik Čapek
V poslední době se často hovoří o korelaci mezi počtem zmínek o nějaké události na sociálních sítích a následném vlivu na SEO. Nyní máme k dispozici aktuální údaje o této problematice.
Pinterest je bez pozvánek a jeho obliba stále stoupá
30.10.2012
Ing. Erik Čapek
Pinterest nedávno zrušil nutnost pozvánky a nově si zde můžete založit účet také použitím e-mailové adresy, čímž se stal dostupným ihned a pro každého. Přestože vykazuje vyšší návštěvnost než Google+, YouTube a Linkedln dohromady, jeho znalost využití zůstává u našich marketérů spíše v teoretické rovině, a to je jistě škoda.
Distancujte se od škodlivých odkazů - Google Disavow links
22.10.2012
Ing. Erik Čapek
Google se v boji proti nekvalitním a spamovým zpětným odkazům opravdu činí a nedávno nabídl v Nástrojích pro webmastery pomůcku Distancování se od odkazů (Disavow links). To webmasterům umožňuje určit, jaké odkazy se nemají započítávat do hodnocení stránek (zpětné odkazy ze škodlivých stránek, negativní SEO), čímž lze předejít možnému postihu stránek. Distancování se od odkazů lze přirovnat k situaci, kdy je k linku přidán atribut nofollow – Google odkaz nebude procházet.
Google integroval remarketing do Google Analytics
21.10.2012
Ing. Erik Čapek
S pojmem remarketing se jistě mnozí z Vás setkali. Připomeneme si, že pomocí této funkce můžete oslovit uživatele, kteří v minulosti navštívili Vaše stránky a zobrazit jim relevantní reklamy v okamžiku, kdy se nacházejí na jiných stránkách v reklamní síti Google. Funkci remarketing byla spojována s Google AdWords, nyní ji však Google integroval přímo do Google Analytics a nabídl celou řadu vylepšení. Nové funkce budou v účtech Google Analytics k dispozici postupně všem uživatelům, kteří mají alespoň jeden ze svých účtů propojený s Google Adwords.
Mají sociální signály vliv na SERP?
15.10.2012
Ing. Erik Čapek
V současné době se objevují zajímavé diskuze, zda signály ze sociálních sítí (twítování, lajkování) ovlivňují žebříčky vyhledávačů. Zveřejněný výzkum DanZarrella, zaměřený na vztah mezi sociálními signály a odkazy naznačuje, že se jedná o věrohodné zprávy a ve výsledcích skutečně poukazuje na poměrně silný vzájemný vztah.
Jak pracovat s Custom Variables v Google Analytics
11.10.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Nebudeme vás nudit úvodem do základů Google Analytics. V následujícím textu se zaměříme na rozšiřující funkčnost, tedy Custom Variables, ve stručnosti zmíníme hlavní důvody proč je používat a především vám ukážeme mnoho způsobů, jak je naučit pracovat pro vás.
8 nejžhavějších tipů pro marketingové prezentace na Facebooku
09.10.2012
Bc. Luboš Kovář
Facebook je stále pro mnoho firem platformou č. 1 a proto Vám přinášíme nejžhavější tipy pro kreativní prezentaci.
Google Tag Manager – správa měřících kódů zdarma
08.10.2012
Mgr. Martin Čech, DiS.
Prostředí on-line marketingu a inzerce vyžaduje vkládat do stránek množství různých měřicích kódů. Časem lze v jejich množství snadno ztratit přehled a udržet tyto kódy aktuální začne být problém. Google nyní přichází s novinkou a nabízí správce měřících kódů Google Tag Manager.
Chcete přivést nové zákazníky? Zkuste virální marketing!
05.09.2012
Bc. Luboš Kovář
Virální marketing by měla být předem plánovaná marketingová aktivita, která šíří komerční sdělení. Povaha tohoto sdělení přirozeně a nenuceně motivuje příjemce k roli šiřitele a tohoto faktu se využívá při získávání nových zákazníků. Virální marketingové sdělení se šíří přirozeným sdílením uživatelů sociálních sítích nebo využitím e-mailových adres a to z dobrého důvodu: e-mail je stále dobrým nástrojem pro spojení se zákazníky.
Bing už prý umí česky. Ale opravdu vám rozumí?
24.08.2012
Bc. Luboš Kovář
Někteří uživatelé tvrdí, že vyhledávač Bing.com je pro anglicky psané texty lepším vyhledávacím nástrojem než Google. V našem prostředí byl Bing po mnoho let prakticky „nepoužitelný“, ale právě lokalizace do češtiny by to měla změnit. Jeho vlastníkem je Microsoft a zhruba rok mu patří také doména Bing.cz.
Proč dochází při budování zpětných odkazů k selhání?
17.08.2012
Bc. Luboš Kovář
V oblasti linkbuildingu jsou specialisty vytvářeny stále nové strategie, které jsou pak předávány ostatním. Z jejich zveřejněných výsledků práce pak lze odvodit, co mohlo být důvodem našeho dosavadního neúspěchu. Proto je užitečné tyto chyby nastínit, poučit se a snažit se pochopit, proč naše snaha při budování zpětných odkazů selhala.
Použití tagu rel = author nejen pro WordPress
10.08.2012
Bc. Luboš Kovář
V poslední době se snaží Google odhalovat nejrůznější podvodné a spamové stránky (viz aktualizace Panda a Penguin) a v této oblasti nyní přichází se zajímavou novinkou. Tou je použití tagu rel = author na webové stránce. Toto nastavení zabere pouze několik minut času a jeho výsledkem je ověření autorství stránek u Google a zobrazení Vašeho avataru vedle výsledků vyhledávání. Jednak vypadá výsledek zajímavě a poutavě, ale navíc zřejmě dokáže určitou mírou vylepšit výsledky v SERPu.
Studie Link Research Tools a nová metrika TitleRank™
25.07.2012
Bc. Luboš Kovář
Uplynuly zhruba dva měsíce od vypuštění aktualizace Penguin a SEO specialisté mají další dílek do skládačky Google!
Facebook kampaň s nápadem? Ano, kreativní reklama funguje!
19.07.2012
Bc. Luboš Kovář
Každá firma se snaží o nárůst prodeje svých produktů. Představíme vám zajímavý nápad, jenž je založen na zcela originální reklamní kampani pro sociální síť. Podívejme se, jak využila velice nevšední reklamní aplikaci na Facebooku firma Clinique. Cílem bylo zvýšit povědomí o firmě a představení jejího nového produktu na vymazání nedostatků pokožky. Záměrně uvádíme výraz „vymazání“, neboť je podstatou kampaně.
Čtou zákazníci vaše emaily?
12.07.2012
Bc. Luboš Kovář
Cílem newsletterů je, aby si jejich obsah adresát přečetl a ideálně aby na zaslanou nabídku zareagoval. Ale přestože může být vlastní obsah zprávy vytvořen kvalitně, nejprve je třeba dosáhnout toho, aby příjemce tento email vůbec otevřel a přečetl jej.
Je email marketing efektivní?
09.07.2012
Bc. Luboš Kovář
Je všeobecně známo, že emailing je spojen s některými technickými problémy, kdy zprávy neprojdou přes nejrůznější antispamové filtry a firewally. Emailové klienty navíc často zabraňují zobrazování obrázků v emailech, čímž znemožňují řádné zobrazení grafických newsletterů.
Copywriting pro email marketing
04.07.2012
Bc. Luboš Kovář
Stanovení obecných principů pro efektivní emailing není příliš jednoduché a neobejde se bez základních znalostí toho, jak lidé vlastně zprávy čtou.
Obchodní sdělení nebo kreativní direct mailing?
25.06.2012
Bc. Luboš Kovář
Základní podmínkou úspěšného přímého marketingu je získat dostatek informací o potenciálních klientech. Tyto informace umožňují uzpůsobit obsah obchodního sdělení na míru podle cílové skupiny a získat tak její maximální pozornost.
Používáte email marketing?
15.06.2012
Bc. Luboš Kovář
K úspěšnému rozvoji firmy patří využívání různých marketingových nástrojů jako je tradiční i online reklama, nebo public relations. Velmi účinný je také přímý marketing, jenž zahrnuje i emailing, neboli email marketing. Zatímco při tvorbě klasické i online reklamy nebo PR se firmy obvykle obracejí na specialisty, tvorbu strategie a textů pro emailing často podceňují. I zde ale platí, že jedině profesionální realizace kampaně zajistí, aby se z newsletteru nestalo zbytečné rozesílání spamu, ale naopak účinný nástroj přispívající k růstu a budování dobrého jména vaší společnosti.